Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Wybieramy meble do pokoju dla dzieci

Justyna Węgrzyn
cze 1 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wyposażenie pokoju

Wybór dobrych mebli do pokoju dziecięcego nie jest prostym zadaniem. Trzeba poświęcić na to sporo czasu aby wiedzieć, które dokładnie modele będą dla nas najlepsze i które spełnią potrzeby naszych pociech. Istnieje wiele cech takich mebli, na jakie musimy szczególnie uważać. Ogólna funkcjonalność, dobry wygląd i nade wszystko bezpieczeństwo – wszystko to ma tutaj wielkie znaczenie.

Takie zakupy na pierwszy rzut oka nie powinny nam sprawiać większych problemów. W końcu w sklepach panuje obecnie tak ogromny wybór, że dosłownie zawsze będziemy w stanie znaleźć coś pasującego do naszych oczekiwań. Jest w tym sporo prawdy, bowiem nawet najbardziej wymagające osoby kupią obecnie coś dla siebie. Trzeba jednak pamiętać, że takie zakupy to znacznie dłuższy i bardziej złożony proces, niż mogłoby się wydawać. Sama estetyka nie jest tu jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać. Niezwykle istotna jest również funkcjonalność, która zapewni naszemu dziecku odpowiednią wygodę w życiu codziennym. Dobre meble powinny także zapewniać naszym pociechom jak najwyższe bezpieczeństwo.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Bardzo dobrym wskaźnikiem tego, czy dane meble są bezpieczne dla naszych dzieci mogą być certyfikaty posiadane przez produkty. Niestety, nie zawsze spotkamy się z takimi informacjami; w niektórych przypadkach producenci nie posiadają lub nie podają posiadanych przez siebie certyfikatów. Wówczas rodzic musi umieć samodzielnie ocenić, jak bezpieczne są interesujące go meble. Mimo wszystko jednak warto poświęcić czas na znalezienie takich mebli, które posiadają stosowne atesty potwierdzające ich odpowiednie wykonanie.

Meble dziecięce

Rzeczywiście dobre i godne zaufania meble posiadają atesty potwierdzające, że przy ich produkcji zostały użyte bezpieczne farby i lakiery. Jest to bardzo ważne. Dzieci mają nieustanny kontakt z substancjami którymi pokryta jest powierzchnia mebli, zatem nie powinniśmy decydować się na rzeczy, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia naszego malucha. Przed zakupem trzeba też dokładnie sprawdzić powierzchnię mebla. Powinna ona być gładka i pozbawiona jakichkolwiek drzazg czy wgnieceń. W meblach takich nie mogą być obecne żadne odstające elementy, o które nasze dziecko mogłoby się skaleczyć. Nie są wskazane też meble ze szklanymi częściami. Są one zbyt kruche i delikatne, aby mogły przetrwać szaleństwa naszych maluchów. Przed zakupieniem warto dokładnie sprawdzić konstrukcję. Powinna ona być stabilna i wytrzymała.

Wygoda i funkcjonalność

Przy wybieraniu mebli dla dzieci rodzice często mają tendencję do szukania rzeczy pod kątem ich wyglądu. Fakt, każdy z nas chciałby stworzyć dla swoich maluchów bajkowy pokój, ale trzeba pamiętać, że meble pełnią w pierwszej kolejności funkcje praktyczne. Skupmy się bardziej na tym, czy są wygodne i czy posiadają odpowiednio wiele schowków i szuflad.

Kupując meble dla dziecka trzeba pamiętać, że maluchy potrafią bardzo szybko wyrastać z takich rzeczy. Coś, co dziś jest idealne dla naszej pociechy za jakiś czas nie będzie pasowało do jej potrzeb. Dobrze jest zatem wybrać takie meble, które będziemy mogli jak najdłużej dopasowywać do zmieniających się wymagań naszych maluchów. Idealnym przykładem są tu biurka z regulowaną wysokością.

Niekiedy w pokoju dziecięcym nie mamy zbyt wiele wolnej przestrzeni do wykorzystania. Wówczas ciekawą propozycją mogą być meble, które łączą w sobie kilka różnych funkcji. Łóżko na antresoli same w sobie jest ciekawą rzeczą dla malucha, a pod antresolą możemy dodatkowo urządzić przestrzeń do pracy wyposażoną w biurko i półki. Jeśli pokój jest przeznaczony dla dwójki rodzeństwa, to świetną propozycją będzie łóżko piętrowe.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij