Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Meble, które rosną wraz z dzieckiem

Justyna Węgrzyn
maj 11 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Meble na lata

Dla rodziców konieczność częstej wymiany mebli w pokoju dziecka jest uciążliwa. Jednak czy tak musi być? Jakie meble zatem wybrać, aby posłużyły przez co najmniej kilka lat?

Łóżko dla niemowlaka 

Najpopularniejszym meblem, który może rosnąć z dzieckiem jest łóżeczko ze zdejmowanym bokiem. Stelaż materaca w takim łóżku można zamontować na dwóch różnych wysokościach. Przez kilka miesięcy dziecko śpi wyżej, co ułatwia rodzicom dostęp do niego. Kiedy uczy się siadać i wstawać materac montuje się nieco niżej. Kiedy maluch już nauczy się samodzielnie chodzić można z kolei wyjąć kilka szczebli i w ten sposób ułatwić mu wychodzenie i wchodzenie do łóżka. W razie potrzeby można nawet zdemontować cały jeden bok łóżka. Dzięki temu dziecko będzie miało już pełną swobodę ruchów. W zależności od wagi iw zrostu malucha takie łóżko może służyć do trzeciego lub nawet czwartego roku życia.

Łóżko dla dziecka, które rośnie razem z nim 

Kiedy nie można wyjąć już szczebelków  z boku łóżka lub zapadła decyzja o zakupie nowego mebla, warto się zastanowić na d tym czy nie kupić tzw. rosnącego łóżka. Na rynku spotkać można bowiem modele ze stelażem umieszczonym na rozsuwanych szczynach. Wraz ze wzrostem dziecka są one wydłużane i skręcane za pomocą specjalnych śrub. Co więcej, taka konstrukcja jest wytrzymała i stabilna. Łóżko można z powodzeniem składać i rozkładać wiele razy. Jednak w przypadku niektórych łóżek trzeba zainwestować w nowy materac, o co oczywiście warto zapytać przed zakupem. Wybór łóżek tego typu na rynku jest spory, a więc bez problemu można znaleźć model panujący do danego wystroju pokoju dziecięcego.

Popularne meble dziecięce

Krzesełka do karmienia

W momencie rozszerzania diety dziecka potrzebne jest na ogół krzesełko do karmienia malucha. Najczęściej służy ono około roku, potem niestety dziecko się w nim nie mieści. Również i w tym przypadku można jednak zdecydować się na rosnące krzesełko. Za sprawą regulowanego siedziska z możliwością montażu na kilku wysokościach, takie krzesło służy dziecku od 6 miesiąca do nawet 12. roku życia.

Dodatkowo przez kilka pierwszych miesięcy można wykorzystywać specjalne zabezpieczenia i barierkę, które chronią dziecko przed ewentualnym upadkiem. Potem siedzisko stopniowo się obniża, a barierki demontuje. Dzięki regulowanemu podnóżkowi oraz specjalnie wyprofilowanemu oparciu dziecko przez cały czas pozostaje w prawidłowej pozycji. Takie krzesło służy przez wiele lat, jest więc doskonałą inwestycją.

Biurka i stoliki

Okazuje się, że meblami rosnącymi wraz z dzieckiem są też stoliki. Ich wysokość może być zwiększana wraz ze wzrostem dziecka. W sklepach spotkać można między innymi stoliki pełniące funkcję małych biurek oraz krzesełka do karmienia, które bez problemu można zamienić w zestaw składający się ze stolika i siedziska. Meble wykonane z wysokiej jakości materiałów stanowią gwarancję, że nawet po wielu latach użytkowania meble zachowają swoje właściwości, a przy tym będą stabilne i bezpieczne dla dziecka.

Podczas wybierania mebli do pokoju dziecięcego należy więc kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale i funkcjonalnością czy solidnością wykonania. Dobrze wybrane biurko, krzesło, łóżko czy inny mebel zapewniają dziecku pełną wygodę oraz komfort użytkowania. Poza tym zachowuje ono prawidłową pozycję ciała. Trwałe i solidne meble mogą także rosnąc wraz z dzieckiem służąc mu przez wiele lat. To więc na pewno doskonała inwestycja w przyszłość dziecka.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij