Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Białe meble do domu – dobre rozwiązanie?

Paulina Wójcik
cze 3 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Przytulne wnętrze

Meble w kolorze białym zdobywają ostatnio coraz większą popularność. Faktem jest, że odznaczają się one wyjątkowym urokiem, a przy tym są bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. Warto zatem zastanowić się, czy takie meble nie będą odpowiednie akurat do naszych wnętrz. W wielu przypadkach będą one fantastyczną propozycją.

Tak duża popularność jaką cieszą się obecnie białe meble może zastanawiać niejednego z nas. Dlaczego tak wielu ludzi się na nie decyduje? Co takiego mają w sobie, że są tak bardzo chwalone?

Uniwersalność

Mogłoby się wydawać, że białe meble nie są zbyt uniwersalne i nie dają nam wielu możliwości w kwestii aranżacji wnętrz w swoim domu. W rzeczywistości jednak jest zupełnie inaczej. W ostatnich latach wielką popularność w naszym kraju zdobywa styl skandynawski, który przy umiejętnym zrealizowaniu faktycznie pozwala na stworzenie wyjątkowych pomieszczeń. Białe meble są jego bardzo charakterystycznym elementem. Dodatkowo wnoszą one do naszych pomieszczeń mnóstwo świeżości i sprawiają, że czujemy się w takich miejscach naprawdę komfortowo. Mówiąc ogólnie, istnieje wiele trendów, w których meble białe sprawdzają się bardzo dobrze – chodzi zarówno o style tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne.

Powiew świeżości

Kolor biały ma także to do siebie, że może skutecznie powiększać optycznie pomieszczenie. Białe meble świetnie sprawdzają się zatem w mniejszych wnętrzach, w których chcemy stworzyć wrażenie przestronności.

Białe meble mogą kojarzyć się z zimnem i sterylnością. W rzeczywistości mają one w sobie mnóstwo głębi i ciepła. Co więcej, ich utrzymywanie w czystości nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Ważne jest jedynie to, aby korzystać przy tym z odpowiednich środków.

Pomysł na wystrój pokoju

Meble białe zabezpieczone dobrym lakierem i regularnie pielęgnowane przeznaczonymi do tego produktami nie są bardziej podatne na zabrudzenia, niż inne.

Większość z nas prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że biały może występować w wielu różnych wariacjach i odcieniach. Jest to doskonale widoczne właśnie w białych meblach. W sklepach spotkamy się z ogromnym wyborem najróżniejszych odcieni. Przy produkcji takich mebli stosuje się zróżnicowane lakiery, które zapewniają im konkretny wygląd. Zawsze można znaleźć wśród nich coś, co idealnie będzie pasowało do naszych potrzeb i wybranego przez nas stylu.

Stylowe meble

Śmiało możemy powiedzieć, że białe meble są doskonałą propozycją właściwie dla każdego. Oczywiście, obowiązują tu takie same zasady, jak w przypadku wszystkich innych mebli. Przed zakupem trzeba się upewnić, że zostały one wykonane na faktycznie wysokim poziomie. Bardzo ważne jest zastosowanie w nich bezpiecznych lakierów i farb – najlepiej ekologicznych, posiadających stosowne atesty. Warto zainteresować się takimi meblami nieco bliżej. Dzięki nim można stworzyć wyjątkowe wnętrza, niezależnie od tego, jaki styl chcemy wprowadzić.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij