Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

10 sposobów na stworzenie błogiej i produktywnej przestrzeni biurowej

Justyna Węgrzyn
mar 31 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Zgodnie z ostatnim artykułem opublikowanym przez The Balanceprzeciętny amerykański pracownik w wieku od 25 do 54 lat pracuje co najmniej 42,8 godzin tygodniowo. Chociaż ta liczba zmienia się w zależności od przedziału wiekowego, płci, stanu cywilnego, rasy i poziomu wykształcenia, większość badaczy dochodzi do wniosku, że amerykańscy pracownicy są najbardziej przepracowani wśród krajów rozwiniętych. Dlatego trudno nam znaleźć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Podczas gdy Better Office Furniture Louis, Missouri nie pomoże Ci znaleźć tej równowagi z dnia na dzień, ale możemy dać Ci kilka inspiracji, jak sprawić, by Twoja przestrzeń biurowa pracowała bardziej dla Ciebie. Niezliczone sukcesy guru biznesu, naukowców, pisarzy i innych ołówków udowodniły, że posiadanie przestrzeni biurowej, która jest zaprojektowana w prosty sposób, utrzymywana w dobrej organizacji i pozostaje wyjątkowo osobista dla Ciebie, może pomóc poprawić wydajność, nastrój i ogólny stan zdrowia.

Oto 10 najlepszych sposobów na stworzenie przestrzeni biurowej, która pomoże Ci być bardziej produktywnym, szczęśliwszym i rozpocząć podróż w poszukiwaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

1-Pomyśl o całym miejscu pracy, aby uzyskać idealne feng shui.

Układ przestrzeni biurowej może mieć ogromny wpływ na zdolność koncentracji, produktywność i elastyczność w ciągu dnia. Wykorzystanie sztuki feng shui może pomóc wnieść do każdej przestrzeni żywą i pozytywną energię, co może również prowadzić do bardziej udanych i efektywnych godzin pracy w każdej firmie.

Jeśli pracujesz w biurze typu boks, ważne jest, abyś wykorzystał daną Ci przestrzeń w sposób optymalny, nawet jeśli nie możesz ustawić biurka lub przedmiotów w najbardziej efektywnych pozycjach zgodnie z filozofią feng shui. Podobnie, chociaż zasady feng shui są bardziej elastyczne w otwartym lub prywatnym biurze, nadal ważne jest, aby wykorzystywać je w sposób, który pomoże Ci utrzymać komfortowy i zorganizowany styl pracy.

2-Wybierz ergonomiczne meble biurowe, aby poprawić swoje samopoczucie i produktywność.

Trudno jest czuć się jak w domu, jeśli jest się niewygodnym i zestresowanym. Udowodniono, że stosowanie ergonomicznych krzeseł biurowych, biurek i innych rozwiązań technicznych: zmniejsza napięcie mięśni, poprawia postawę, zapewnia komfort pracy przez cały dzień, zmniejsza sztywność karku i ramion, zmniejsza ból pleców poprzez wspieranie naturalnej krzywizny kręgosłupa, zmniejsza dodatkowy nacisk na biodra i umożliwia wykonywanie różnych czynności w pracy. Innymi słowy, mniejszy ból w ciągu dnia oznacza większą wydajność pracy, mniej problemów medycznych i lepsze samopoczucie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z naszymi poprzednimi artykułami na temat krzesła ergonomiczne oraz stanowiskach pracy o regulowanej wysokości.

3-Wprowadź osobisty akcent, ale nie pozwól mu oszaleć.

Choć chcesz, aby przestrzeń biurowa sprawiała wrażenie Twojej, nie zapomnij o zachowaniu równowagi między osobistymi pamiątkami a tym, co jest odpowiednie dla kultury organizacyjnej Twojej firmy. Jak twierdzi dr Lois Frankel, autorka książki Ładne dziewczyny nie dostają narożnego biura"Jeśli pracujesz w firmie Martha Stewart, Twoje biuro będzie bardziej przypominało Twój salon niż biuro w BP", więc zobacz, jak najpotężniejsza kobieta w firmie urządza swoje biuro, aby zrozumieć, czy równowaga ta jest właściwa dla Twojej firmy. Bez względu na wszystko upewnij się, że wszystkie zdjęcia, dzieła sztuki, pamiątki, przedmioty kolekcjonerskie i inne pamiątki rodzinne są ograniczone do minimum i mają określony cel. Oznacza to, że każdy element powinien nieść ze sobą odrobinę szczęścia, miłych wspomnień i motywacji do ciężkiej pracy, abyś mógł wrócić do domu w idealnym momencie.

4-Zaakcentuj naturę, abyś czuł się swobodnie.

Nikt nie lubi siedzieć w domu przez cały dzień, pracując od 8 do 5, zwłaszcza gdy na zewnątrz jest piękny dzień. Jeśli nie należysz do tych nielicznych szczęśliwców, którzy mają możliwość pracy poza biurem, dodanie odrobiny natury do biurka lub całego biura może być świetną alternatywą.

Wykazano, że dodanie kilku żywych roślin i kwiatów zwiększa wydajność i kreatywność w miejscu pracy, zmniejsza stres i poprawia ogólne zadowolenie z życia. Nie masz smykałki do zieleni? Wybierz rośliny, które nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych - takie jak pająki, filodendrony, paprocie bostońskie, bromelie, hoya słodkowodna, aloes i inne sukulenty lub rośliny wymagające niewielkiej ilości zabiegów pielęgnacyjnych - lub nawet umieść na ścianach kilka prostych zdjęć roślin.

5 - Wykorzystaj różne rodzaje oświetlenia na swoją korzyść.

Odpowiednie oświetlenie jest idealne podczas długotrwałej pracy w miejscu pracy, w tym przy komputerze. Generalnie trzymaj się z dala od ostrego światła fluorescencyjnego lub jaskrawego światła białego; zamiast tego postaw na światło naturalne, jeśli masz okna, niebieskie światło imitujące słońce i lampy solne, które promują czystą i pozytywną energię. Nawet nisko watowa lampa fluorescencyjna na biurku może pomóc ci zmniejszyć podatność na stres i poprawić nastrój, energię i produktywność.

6 - Utrzymuj rutynę organizacyjną, która Ci odpowiada.

W każdym biurze organizacja jest kluczem do zapewnienia optymalnej wydajności, niezawodności i mało stresującego środowiska. Chociaż możesz wygooglować "jak zachować organizację w miejscu pracy", bardziej prawdopodobne jest, że będziesz produktywny na dłuższą metę, jeśli znajdziesz rutynę organizacyjną, która najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Ciebie.

Dla niektórych może to oznaczać odpowiadanie na wszystkie e-maile i oddzwanianie na telefony w pierwszej kolejności po wejściu do biura, planowanie spotkań tylko w określonych ramach czasowych, oznaczanie folderów z dokumentami kolorami lub alfabetycznie, stosowanie systemu "dotknij raz" w pracy papierkowej lub posiadanie określonego układu graficznego na komputerze. Niezależnie od tego, co najlepiej sprawdza się w Twojej rutynie dnia pracy i w Twoim biurze, bądź konsekwentny i w miarę możliwości trzymaj się tego codziennie, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Zobacz również nasz artykuł o tym, dlaczego organizacja jest ważna dla profesjonalizmu i produktywności!

7 - Utrzymuj swoją przestrzeń czystą i wolną od bałaganu, aby przygotować się na następny dzień pracy.

Jeśli wchodzisz rano do biura, a w jego wnętrzu panuje bałagan z poprzedniego dnia, to albo spędzisz pierwszy czas na sprzątaniu, albo będziesz się rozpraszać i przeszkadzać z powodu rzeczy, które stoją Ci na drodze. Aby mieć pewność, że każdy dzień rozpoczynasz z czystym umysłem i najwyższą produktywnością, wyrób sobie nawyk sprzątania miejsca pracy - łącznie z naczyniami, śmieciami i salami konferencyjnymi - na koniec każdego dnia pracy. Od razu zauważysz ogromną różnicę.

Przeczytaj także "Budowanie morale w biurze poprzez poprawę miejsca pracy".

8 - Dostosuj i zminimalizuj technologię, z której korzystasz.

Chociaż technologia stała się ważnym i zazwyczaj niezbędnym aspektem naszego codziennego życia, zwłaszcza w pracy, nie oznacza to, że powinna utrudniać ci pracę. Można na przykład umieścić na biurku tylko niezbędne elementy komputerowe, trzymając mysz i klawiaturę w podstawce pod klawiaturę, a komputer pod biurkiem. Aby nie rozpraszać uwagi, należy również wyłączać telefon podczas pracy lub wyciszać niektóre przychodzące wiadomości i połączenia. Można też korzystać z aplikacji, takich jak StayFocused lub FocusMe, które uniemożliwiają korzystanie z określonych stron internetowych w określonym czasie.

Główna idea: każdy element technologii powinien mieć określone przeznaczenie w ciągu dnia pracy i określone miejsce, w którym będzie się znajdował.

9-Zostaw miejsce na inspirację i humor.

Podobnie jak w przypadku przedmiotów, które przypominają o przyjaciołach lub rodzinie, ważne jest, aby pozostawić miejsce na przedmioty inspirujące i humorystyczne, które pomogą przetrwać dzień. Kluczem jest jednak umiar. Może to oznaczać trzymanie ramki ze zdjęciem z inspirującym przesłaniem, kalendarza ściennego lub zdjęcia na pulpicie, które dają poczucie humoru na co dzień, albo tablicy z marzeniami, która przypomina o tym, nad czym pracujesz.

10-Pamiętaj, aby dbać o siebie w ciągu dnia pracy.

Wydajna i harmonijna przestrzeń biurowa na nic się nie zda, jeśli przez cały dzień nie zadbasz o swój umysł i ciało. Dlatego pamiętaj, aby w ciągu dnia robić drobne rzeczy, które utrzymają Twój poziom energii na zrównoważonym poziomie, a Twój umysł będzie skoncentrowany. Należą do nich: przechowywanie w biurze wysokobiałkowych przekąsek i owoców, picie dużej ilości wody w celu utrzymania odpowiedniego poziomu nawodnienia, koncentracja przy kawie lub herbacie (jeśli chcesz), słuchanie muzyki i przynajmniej 10-minutowy spacer podczas przerwy lub po lunchu. Pamiętaj, by słuchać swojego ciała i rozpoznać, kiedy potrzebujesz trochę miłości do siebie.

Powyższe pomysły to dopiero początek drogi do bardziej zrównoważonego, produktywnego i przyjemnego życia zawodowego, ale z pewnością zmienią one Twoje nastawienie do codziennej harówki. Czy masz inne pomysły, jak stworzyć szczęśliwszą i bardziej efektywną przestrzeń biurową? Podziel się swoimi przemyśleniami na stronie Lepsze Meble Biurowe Facebook lub Twitter stronach!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij