Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

5 czynników wpływających na motywację pracowników

Justyna Węgrzyn
paź 28 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoich pracowników, musisz pokazać im, że nie tylko ich cenisz, ale także musisz zwiększyć ich poziom motywacji.

Oczywiście, może to być łatwiejsze niż wykonanie. Zaangażowani pracownicy są zwykle bardziej zmotywowani, ale nawet wtedy zawsze znajdą się dni, kiedy czas spędzony na fotelu biurowym będzie się dłużył, a oni po prostu nie będą czuli miłości!

W takich chwilach to menedżer powinien być wzorem do naśladowania i podnosić poziom dobrego samopoczucia w biurze. Jednak lepiej jest unikać takich sytuacji, rozumiejąc, co przede wszystkim wpływa na motywację pracowników.

Oto pięć czynników, które mają bardzo duży wpływ na motywację pracowników.

Czy terminy są realistyczne?

Praca w określonym terminie może być motywująca, ponieważ jest to coś, do czego można dążyć, cel do osiągnięcia. Jednak nierealistyczny termin nigdy nie zmotywuje pracownika, ponieważ jest niemożliwy do osiągnięcia.

Z tego powodu upewnij się, że terminy są zawsze realistyczne.

Praca z innymi

Praca zespołowa jest zazwyczaj o wiele przyjemniejsza niż praca w pojedynkę. Nie oznacza to, że niektóre typy osobowości nie wolą pracować indywidualnie, ale z biznesowego punktu widzenia burza mózgów i współpraca wokół nowoczesnych stołów w sali konferencyjnej to dobry pomysł.

Zachęcaj do pracy zespołowej w swojej przestrzeni, ale upewnij się, że każdy ma możliwość wypowiedzenia się i wniesienia swojego wkładu.

Słuchanie swoich pracowników

Jeśli pracownicy nie czują się słuchani, nie będą zmotywowani do niczego. Dzieje się tak po prostu dlatego, że kiedy twój menedżer cię nie słucha, sprawia, że czujesz się niedoceniany lub w ogóle nie doceniany.

Jeśli chcesz, aby morale było wysokie, musisz zwracać uwagę na to, co mówią Twoi pracownicy i brać ich uwagi pod uwagę.

Uczciwość we wszystkich dziedzinach

Bycie traktowanym sprawiedliwie jest częścią bycia szczęśliwym w miejscu pracy. Zwiększysz morale w całym zespole, jeśli będziesz traktował wszystkich tak samo i nie będziesz okazywał faworyzacji w najmniejszym stopniu.

Oczywiście sprawiedliwość oznacza również równe wynagrodzenie, a nie to, że niektórzy pracownicy zarabiają więcej za tę samą rolę. Choć pieniądze nie są głównym czynnikiem zaangażowania pracowników, nie da się ukryć, że mają znaczenie. Sprawdź tę infografikę, która zgłębia ten temat nieco bardziej.

Źródło - https://www.entrepreneur.com/article/225560

Możliwości rozwoju kariery

Nie wszyscy pracownicy chcą się rozwijać w swojej pracy i to dobrze. Jednak dla tych, którzy chcą się rozwijać, ważne jest, aby mieli ku temu możliwości. Jeśli nie widzą oni żadnej drogi do awansu, ich motywacja spadnie i mogą w końcu odejść z pracy do miejsca, które oferuje lepsze drogi rozwoju.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij