Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Dlaczego Biophilic Design to temat na każdą porę roku

Justyna Węgrzyn
wrz 28 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jeśli chcesz zaprojektować biuro, które będzie pasowało do każdej pory roku, niezależnie od tego, czy jest gorąco, zimno, czy gdzieś pomiędzy, nie możesz się pomylić z biophilic.

Biophilic design oznacza, że bierzesz elementy z zewnątrz i wprowadzasz je do środka. Mówimy tu o schematach kolorystycznych, roślinach biurowych, elementach wodnych, a nawet żywych ścianach. Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, co można zrobić z biophilic design.

Ma też mnóstwo zalet! Sprawdź tę infografikę, by poznać kilka z nich.

Źródło - https://multicomfort.saint-gobain.co.uk/how-biophilic-design-and-nature-can-benefit-office-workers/

Wiele z powyższych zalet wskazuje również na fakt, że zwiększysz produktywność swoich pracowników po prostu idąc tą drogą. Jest to coś, co możesz zrobić bez względu na miesiąc w roku; istnieje wiele roślin, które należą do kategorii wiecznie zielonych, co oznacza, że są odpowiednie przez cały rok.

Wybierając rośliny, które nie wymagają zbytniej konserwacji, stworzysz łatwą w utrzymaniu przestrzeń, która będzie równie inspirująca, co wydajna. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że niektóre rośliny biurowe mogą również pomóc w oczyszczaniu powietrza, co jest idealne wiosną, ze względu na pojawiające się sezonowe alergie!

Jeśli masz ograniczony budżet, łatwo jest po prostu dodać kilka roślin biurowych wokół przestrzeni. Jednakże, jeśli masz więcej budżetu do gry, można iść na całość i redecorate ściany, wybierając zielenie, beże, kremy i brązy. Możesz wybrać drewnianą podłogę i być może nawet pomyśleć o żywej ścianie.

Wspaniałą rzeczą w biophilic office design jest to, jak bardzo jest on elastyczny. Możesz iść na to, jeśli jesteś na budżecie, jeśli twoje biuro jest małe lub duże, i nie ma znaczenia, jaka jest pora roku.

Wszystko, co musisz zrobić, to spędzić trochę czasu badając rodzaje roślin, które chcesz iść na, zgodnie z korzyściami, które chcesz uzyskać. Następnie dodaj je do swojej przestrzeni i pamiętaj, aby regularnie je podlewać. Od czasu do czasu może być potrzebne niewielkie przycinanie, ale to generalnie wszystko, co trzeba zrobić, aby utrzymać regularne rośliny biurowe.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij