Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Jakie są korzyści z zastosowania biurka stojącego?

Michał Kubicki
mar 15 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Podczas poszukiwań nowego biurka wiele osób rozważa opcję biurka stojącego. Biurka stojące stają się coraz bardziej popularne ze względu na wiele korzyści i elastyczność, jaką zapewniają. Poniżej przedstawiamy cztery powody, dla których wiele osób przestawia się na biurka stojące!

Spal więcej kalorii

To nie jest nowość dla nikogo, że siedząc w biurku przez długie okresy czasu zacznie jeść na swoje zdrowie. Jedną z korzyści płynących z biurka stojącego jest to, że można dodać trochę różnorodności do swojego dnia pracy i ewentualnie poprawić swój ogólny stan zdrowia z możliwością siedzieć lub stać w ciągu dnia. To, z kolei, pozwoli Ci spalić więcej kalorii niż po prostu siedząc sam.

Łagodzenie bólu

Zmniejszenie bólu to kolejna korzyść wynikająca z możliwości pracy na stojąco przez cały dzień przy biurku o stałej wysokości. Stojąc pozwala wziąć ciśnienie z dołu i pleców, pozostawiając mniej szans na uzyskanie bolesne plecy, szyja, lub nogi.

Poprawa krążenia

Jak być może słyszałeś, siedząc przy biurku cały dzień nie jest dobre dla krążenia. Twoje ciało potrzebuje przepływu krwi co jakiś czas, a posiadanie biurka stojącego, gdzie można naprzemiennie z siedzenia do stania może poprawić krążenie i zostawić mniej na ryzyko zakrzepów krwi i innych problemów.

Większa produktywność

Czy zdarza Ci się odczuwać nudności podczas siedzenia przy biurku? Jeśli tak, brak stojącego biurka może być tego przyczyną. Biurko stojące może pomóc zwiększyć produktywność poprzez wyeliminowanie frustracji związanych z koniecznością siedzenia w jednej pozycji przez wiele godzin. Dzięki biurku stojącemu masz pełną kontrolę nad tym, kiedy chcesz stać, a kiedy siedzieć, co zwiększa prawdopodobieństwo, że będziesz wydajny przez cały dzień.

To tylko niektóre z korzyści płynących z posiadania elastycznego stanowiska pracy, które umożliwia zmianę pozycji z siedzącej na stojącą w ciągu dnia. 

Porady dotyczące ergonomii

Kiedy spędzasz dni pracując w biurze, prawdopodobnie spędzasz większość czasu siedząc przy biurku i wykonując swoją pracę. Aby ustawić się na produktywność i sukces, musisz skonfigurować swoje biurko biurowe, aby odzwierciedlić te cele. Spersonalizowanie biurka w taki sposób, aby pasowało do Twojego stylu pracy, przy jednoczesnym zachowaniu porządku, ma ogromny wpływ na Twoją wydajność. Wypróbuj niektóre z tych wskazówek dotyczących miejsca pracy i konfiguracji biurka, aby sprawdzić, czy poprawi to Twoją produktywność lub czy przynajmniej podniesie Cię na duchu.

Biurko

Rozmiar biurka biurowego może być wstępnie określony przez to, co zapewnia Ci firma. Upewnij się, że ma ono wystarczająco dużo miejsca na komputer, a jednocześnie nie sprawia wrażenia ciasnego. Duże biurko może szybko wypełnić się bałaganem, podczas gdy zbyt małe biurko pozostawia uczucie osaczenia. Idealny rozmiar biurka dla Ciebie zależy od oczekiwanych zadań. Ponadto, jeśli masz wpływ na swoje biurko biurowe, wybierz takie, które można dostosować do pracy na stojąco. 

Krzesło

Ergonomiczne krzesła są niezbędne dla zapewnienia komfortu i długotrwałego użytkowania. Odpowiednie krzesło pozwoli Ci siedzieć ze stopami płasko na ziemi, zapewniając jednocześnie odpowiednie podparcie dla dolnej części pleców. Krzesła korygujące postawę ciała delikatnie przypominają o konieczności siedzenia prosto, aby uniknąć niepotrzebnego obciążenia mięśni i stawów.

Akcesoria

Używanie ergonomicznych akcesoriów do biurka może w znacznym stopniu przyczynić się do zapewnienia komfortu pracy. Istnieje wiele ergonomicznych klawiatur, myszek i podkładek pod mysz, które pomagają zmniejszyć obciążenie ramion i nadgarstków. Jeśli ekran komputera znajduje się zbyt nisko, możesz się garbić lub pochylać szyję. Zaopatrz się w podwyższenie ekranu lub podstawkę pod laptopa, aby górna część ekranu znajdowała się na wysokości Twoich oczu, gdy siedzisz w fotelu.

Organizery

Organizatory utrzymują rozpraszające bałagany z dala, ale ułatwiają chwytanie materiałów biurowych i plików w razie potrzeby. Jesteś o wiele bardziej produktywny, gdy nie musisz przeszukiwać góry przedmiotów na biurku, aby znaleźć dokument lub długopis. Dodatkowo, kup organizatorów kabli, aby zarządzać plątaniną przewodów od komputera, laptopa, ładowarek do telefonów i innych różnych kabli.

Dodatki

Proste zmiany mogą mieć wpływ na Twoją pracę. Spróbuj ustawić biurko w pobliżu okna, aby zwiększyć ekspozycję na naturalne światło. Dobre oświetlenie jest niezbędne, aby czuć się czujnym i skoncentrowanym, więc dodaj lampkę na biurko na noce, kiedy pracujesz po zachodzie słońca. Kolejnym fajnym dodatkiem do pracy jest trzymanie na biurku lub w jego pobliżu małej rośliny doniczkowej. Odrobina zieleni może poprawić Twój nastrój, zmniejszyć stres i pomóc oczyścić powietrze w biurze. Ładna podstawka może służyć jako przycisk do papieru i daje Ci miejsce na odstawienie filiżanki kawy lub herbaty.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij