Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Porady stylistyczne - Jak urządzić wymarzony pokój dziecięcy

Paulina Wójcik
maj 19 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Często jestem pytana jak tworzę te wszystkie dziecięce pokoje dla dzieci. Znajomi pytają mnie, jak odkrywam te wszystkie fajne przedmioty i gdzie znajduję pomysły? Nie zdawałam sobie sprawy, że to może być aż tak ciekawe! Zawsze wydawało mi się, że najważniejszy jest efekt końcowy. Może i tak, ale wydaje mi się, że to co jest za drzwiami jest czasem o wiele bardziej ekscytujące. Postaram się opowiedzieć Wam więcej o procesie stylizacji i pracy nad tworzeniem pokoi w stylu dziecięcym. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

Niektórzy z Was mogą wiedzieć, że jestem architektem. Zanim poszłam na studia, byłam pięć lat w Liceum Plastycznym. Od dziecka miałam zainteresowania artystyczne i nawet w późniejszych latach lubiłam malować. Myślę, że mogę powiedzieć, że jest coś w kolorach i fakturach, na co jestem wrażliwy. Zabrzmi to banalnie, ale rozglądanie się wokół siebie i szukanie wizualnych inspiracji jest dla mnie niezbędne. Uwielbiam magazyny, nie tylko wnętrzarskie, ale również modowe; dobre filmy również znajdują się na mojej liście inspiracji. Tworzenie pokoju jest pod każdym względem bardzo wizualną rzeczą i spełnia wszystkie moje pasje w tym zakresie.

Napisałam kilka wskazówek, które mogą pomóc Wam zrozumieć proces, z którego zawsze korzystam.

Wskazówki dotyczące stylizacji pokoju dziecięcego:

Oto trzy zasady, których zawsze się trzymam:

1. Stwórz tablicę nastrojów.

Zbierz zdjęcia, które Ci się podobają, lub które Cię inspirują. Możesz użyć Pinterest lub starego sposobu, wycinając obrazy z magazynów. Ja tworzę tablicę nastroju z obrazów, które mi się podobają w Photoshopie. ( patrz poniżej )

Połóż je razem, przyjrzyj się im, przeanalizuj i spróbuj znaleźć wspólny wątek w stylizacji lub kolorach. To jest klucz.

Najczęściej wybieram trzy kolory bazowe. To pomaga mi utrzymać całość w ryzach.

pokój

Przeanalizujmy ten konkretny pokój Malucha.

Zainspirował mnie naturalny styl pokoi dziecięcych. Kluczem było utrzymanie naturalnego klimatu i doprawienie go czernią i kolorem akcentowym.

Wybrałam drewniane łóżko dla malucha jako element przyciągający wzrok. Meble są zrównoważone dodatkami w bardzo podobnych kolorach, w szczególności dywanem i lampami.

Wtedy zdecydowałam się na odrobinę koloru. Mogłabym pozostać przy naturalnych materiałach, ale obawiałam się, że mogłoby to być trochę zbyt nudne. Dlatego jest ten piękny musztardowy kolor w poduszkach i pościeli użytej na łóżeczku malucha. Moglibyśmy też pójść w stronę jakiejś naturalnej ciemnej zieleni, ale nie intensywnej żółci czy różu.

Czarny dywan i komoda H dają kontrast do pokoju, bez niego wszystko będzie trochę nijakie. Jeśli chcesz dla delikatnego wyglądu, można łatwo zachować szary i drewno jako klucz.

2. Sklep produkt zgodnie z planem.

Jeśli udało Ci się stworzyć swoją tablicę nastrojów - gratulacje!

Miej ją w pamięci, a nawet fizycznie przy sobie, kiedy idziesz na zakupy. Kiedy się rozejrzysz, mogę Cię zapewnić, że będzie tam mnóstwo fajnych i pięknych produktów, które Ci się spodobają! Tylko spójrz w drugą stronę, trzymaj się planu. To jest tego warte.

Jedna istotna rada: nie róbcie zakupów tylko w sklepach dziecięcych! Ja lubię szukać produktów głównie w sklepach wnętrzarskich. Można tam znaleźć świetne lampy, dywany, poduszki i przedmioty do przechowywania. Często ograniczamy się tylko do sklepów z artykułami dla dzieci. Ja osobiście uważam, że w sklepach wnętrzarskich można znaleźć więcej ciekawych produktów.

W ten sposób Twój dom będzie bardziej w jednym stylu. Bonus, można przenieść niektóre produkty do innych pomieszczeń, jak dzieci się nudzą lub chcą coś innego.

3. Umeblowanie pokoju.

Cała zabawa może się zacząć!

Przygotuj pokój. Podłoga i ściany są istotną bazą dla atmosfery w każdej przestrzeni. Materiał i kolor ścian będzie miał ogromny wpływ. Malowanie ścian to prosty sposób na stworzenie naszego wymarzonego tła. Podłoga, oczywiście, nie może być tak łatwo zmienić. Ale nie martw się, niektóre wykładziny lub dywany mogą działać magicznie. Kiedy masz już gotowe fundamenty, ustaw meble i dodatki!

Bardzo lubię wszystkie te trzy kroki, od pierwszych pomysłów do wyboru produktów i tworzenia pokoju. Nie ma ulubionego momentu poza robieniem zdjęć! Zawsze chcę zatrzymać nowo wystylizowany pokój w naszej pracowni. Żałuję, że nie zbudowałam go dla prawdziwego dziecka. Zastanawiam się, czy to może być coś, w czym mogłabym Ci pomóc?

Czytaj więcej na: http://polmeble.com.pl


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij