Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Jaka opcja przechowywania najlepiej pasuje do Twojego bałaganu?

Justyna Węgrzyn
mar 8 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W większości przypadków, podstawową przyczyną każdego bałaganu, czy to niesfornego stosu papierów czy chaotycznej sterty ubrań, jest brak miejsca do przechowywania. To właśnie wtedy, gdy te przedmioty, których potrzebujesz, nie mają "domu" lub wyznaczonego miejsca, rzeczy zaczynają się robić niechlujne i frustrujące.

To powiedziawszy, istnieje wiele opcji przechowywania do wyboru. Zamiast właśnie wybierać kawałek ty lubisz i mieć nadzieję że ja pomaga ciebie zostawać organizującym, ja może być lepszy rozważać typ bałagan ty aktualnie masz i chciałbyś unikać. Więc jaki rodzaj "bałaganu" panuje w Twoim biurze? Znajdź bałagan poniżej, który najlepiej opisuje Twoją sytuację, aby wybrać mebel, który na pewno będzie najbardziej pomocny.

Papierowy bałagan

Jeśli na Twoim biurku porozrzucane są papiery, najpierw rozważ zmniejszenie rozmiaru; zatrzymaj to, co ważne i wyrzuć to, co nie jest. Prawdopodobnie nawet po wykonaniu tego kroku bałagan będzie się utrzymywał. Następnie zastanów się nad szafką na dokumenty. Szafki na akta są idealne, aby pomóc Ci ograniczyć bałagan w papierach. Nie muszą też zajmować dużo miejsca; wiele mobilnych kontenerów zmieści się pod biurkiem.

Bałagan

Wszędzie pełno materiałów - niektóre z nich są stale używane, jak segregatory, a inne rzadko, ale wciąż potrzebne, jak rolka taśmy czy nożyczki. W połączeniu z wystrojem, kalendarzem i stale rosnącą kolekcją długopisów, na biurku panuje chaos i często musisz spędzić kilka minut na przeszukiwaniu rzeczy, aż znajdziesz to, czego potrzebujesz. Jeśli brzmi to znajomo, upewnij się, że w pełni wykorzystujesz przestrzeń w szufladach, jeśli Twoje obecne biurko je posiada. Jeśli jest tam miejsce, przechowuj w szufladach przedmioty, których nie używasz zbyt często (ale nadal ich potrzebujesz). Jeśli nie masz żadnych szuflad lub są one już wypchane po brzegi, możesz rozważyć dodanie szafki na przechowywanie do swojej przestrzeni. Szafki magazynowe mogą być wolnostojące lub montowane na ścianie; w zależności od tego, co najlepiej pasuje do Twojej przestrzeni. Może to być idealne miejsce do przechowywania wszelkich materiałów do czasu, gdy będą one potrzebne, co pozwoli Ci uwolnić biurko i dać więcej miejsca do pracy.

Sentymentalny bałagan

Nie jest tak, że na biurku nie powinny znajdować się przedmioty o wartości sentymentalnej, takie jak pamiątki i zdjęcia rodzinne. Wręcz przeciwnie, zalecamy posiadanie kilku osobistych akcentów. Jednak jeśli jest ich zbyt wiele, mogą one poważnie zakłócić przepływ pracy i zająć miejsce, które w przeciwnym razie można by wykorzystać jako powierzchnię roboczą. Świetnym sposobem na przechowywanie przedmiotów o wartości sentymentalnej w biurze, ale poza biurkiem, jest dodanie gabloty. Istnieje wiele opcji, w tym te z wbudowanym oświetleniem, dzięki czemu można naprawdę ustawić te zdjęcia rodzinne, nagrody i inne części swojej kolekcji.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij