Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Menedżerowie jako wzorce zwiększają motywację

Paulina Wójcik
paź 11 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Trudno jest znaleźć dobrego menedżera. Zbyt wielu menedżerów skupia się na statystykach i wykresach, nie poświęcając czasu na zastanowienie się, jak ich styl zarządzania wpływa na pracowników.

Wniosek jest taki, że jeśli chcesz, aby zespół był zaangażowany i miał wysokie morale, musisz przewodzić z przodu i być wzorem do naśladowania dla tych, którzy są wokół ciebie.

Kiedy ludzie widzą, że dajesz przykład, dobrze wykonujesz swoją pracę i cieszysz się tym, co robisz, będą chcieli mieć z tego również kawałek. Będą chcieli się uśmiechać podczas dni spędzonych przy biurku, będą chcieli wymyślać nowe pomysły i będą chcieli awansować w miarę rozwoju swojej kariery.

Dobrzy menedżerowie są wzorami do naśladowania, a wzory do naśladowania mają moc bycia inspirującymi.

Oczywiście, wzór do naśladowania to także ktoś, kto motywuje osoby wokół siebie do dalszego działania i doskonalenia się. Jest to ważne nie tylko dla nowych pracowników, ale także dla tych, którzy już od jakiegoś czasu pracują w firmie i mogą czuć się nieco rozczarowani. Kiedy zobaczą, że ich kierownik działa w ten sposób, poczują się zmotywowani, aby robić to samo.

Pomimo tego wszystkiego, ważne jest, aby podkreślić, że rola menedżera nie jest łatwa. Dobry menedżer zawsze się uczy i dąży do poprawy. Wie, że nigdy nie będzie gotowy, ponieważ zawsze jest coś nowego, czego można się nauczyć i co można wykorzystać. To samo w sobie jest motywujące.

Wiele słyszymy o zwiększaniu zaangażowania pracowników, a zarządzanie odgrywa w tym ogromną rolę. Kiedy pracownicy mają silne i pozytywne przywództwo, istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że będą czuli się zadowoleni i zaangażowani w swoją pracę. Odwrotnie jest, gdy przywództwo jest słabe i niejasne.

Rozumiejąc, że jako menedżer masz ważną rolę do odegrania w rozwijaniu zaangażowania pracowników, zauważysz dużą różnicę w swoich pracownikach. Nigdy nie zakładaj, że Twoja rola polega po prostu na wydawaniu poleceń i czekaniu na wyniki. To wieloaspektowa praca, która jest po części trenerem, po części terapeutą! Musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby Twoi pracownicy mogli w pełni skupić się na swojej pracy i czuć się przy tym dobrze.

Czy jesteś w stanie sprostać temu zadaniu?


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij