Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Nowoczesne meble do biura – modnie i funkcjonalnie

Michał Kubicki
mar 25 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Komfort środowiska pracy może mieć istotny wpływ na efekty pracy. To zaś gwarantują dobrze dobrane, wysokiej jakości nowoczesne meble biurowe. Ponadto nie zapominajmy, że wnętrze biura to rodzaj wizytówki, która wiele powie odwiedzającemu o sukcesie firmy.

Jakie powinny być meble biurowe

Najpierw musisz określić, jaki typ lokalu meblujemy - popularne dziś otwarte biuro dla dziesięciu lub więcej pracowników lub kilka oddzielnych biur. W pierwszym przypadku będziesz potrzebować kilku sztuk typowych stołów, które można łatwo połączyć ze sobą, oddzielając przestrzeń osobistą. Połączenie przegród szklanych, plastikowych i metalowych to praktyczne rozwiązanie dla dużego, jasnego biura. Potrzebne będą również pojemne szafy na akta czy dokumenty, z których skorzysta wielu pracowników. Warto kupić półki lub stoliki nocne na niestandardowe materiały do pracy. Wszystkie meble powinny być wykonane w tym samym stylu i lepiej jest preferować miękkie pastelowe odcienie, które będą harmonizować z kolorami firmy. Małe biura można uzupełnić o osobne biurka, regały lub półki. Aby udekorować każdy pokój, dopuszczalne jest użycie własnego stylu i koloru mebli, chociaż pożądane jest, aby nadal się uzupełniały.

Dopasuje meble

Meble do codziennego użytku nie zawsze mają drzwi - czasami otwarte szafki są znacznie wygodniejsze, ponieważ zapewniają szybszą widoczność i dostęp. Jednocześnie lepiej kupić zamknięte szafy na archiwum / magazyn, które uchronią dokumenty lub materiały robocze przed kurzem i przypadkowymi stratami. Większość nowoczesnych biur jest wyposażona w komputery, co oznacza, że warto rozważyć posiadanie specjalnych biurek z wnęką na jednostkę systemową, wysuwaną półką na klawiaturę, otworami na przewody itp. Sprytnym dodatkiem będą również wysokiej jakości krzesła na kółkach. Warto zadbać o dostępność dodatkowych pomieszczeń - kuchni, garderoby, pokoju wypoczynkowego. Musisz zainstalować szafę na odzież wierzchnią i wyjmowane buty, wyposażyć aneks kuchenny dla kilku osób, aby pracownicy nie musieli czekać w kolejce na lunch. Nie zapomnij o wygodzie gości - w recepcji biura zainstaluj reprezentacyjną sofę lub kilka krzeseł.

Wskazówki dotyczące wyboru mebli biurowych

Preferuj meble, które mają możliwość regulacji wysokości - pomoże to dostosować parametry miejsca pracy dla różnych osób. Wybierając meble tapicerowane należy zwrócić uwagę na trwałość tapicerki - pożądane jest, aby materiał miał długą żywotność, łatwo znosił czyszczenie na sucho i na mokro. Być może z czasem będziesz musiał zmienić lokalizację biura - oznacza to, że lepiej od razu wybrać meble, które można demontować. Dobrym rozwiązaniem byłyby meble gabinetowe lub modułowe, które pozwalają na złożenie kombinacji potrzebnych elementów w dogodnej dla ciebie kolejności. Z biegiem czasu możesz przestawiać komponenty lub dodawać nowe, poszerzając funkcjonalność miejsca pracy. Do gabinetu szefa warto wybrać meble z innej kategorii cenowej. Wstępny plan na papierze pomoże również określić, czego potrzebujesz i co zmieścić się w nowym biurze, dzięki czemu możesz wziąć pod uwagę wymiary mebli, szerokość niezbędnych naw, a także przestrzeń na otwarte drzwi. Przytulne i praktycznie wyposażone biuro to wygodne miejsce do pracy, wizytówka firmy, czyli dodatkowy klucz do sukcesu.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij