Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Obicie tekstylne czy skóra - jaki fotel biurowy wybrać?

Justyna Węgrzyn
mar 22 2021

Krzesło biurowe to jeden z głównych atrybutów każdego miejsca pracy. Na współczesnym rynku dostępnych jest wiele modeli krzeseł, które różnią się charakterystyką, ale pierwszą rzeczą, na którą wiele osób zwraca uwagę przy zakupie, jest materiał. W przypadku tapicerki meblowej można zastosować skórę lub tkaninę, a każda z tych opcji ma swoje zalety, a także wady, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

Skórzane krzesło biurowe

Do tapicerowania krzeseł używana jest skóra naturalna i sztuczna. Pierwsza jest droższa, ale fotel tapicerowany skórą naturalną staje się prawdziwą ozdobą biura. Druga opcja jest bardziej ekonomiczna i praktyczna, nadaje się do organizacji miejsca pracy zwykłych pracowników. Zalety mebli skórzanych nad tkaniną są następujące:

• stylowy wygląd;

• długa żywotność;

• możliwość czyszczenia na mokro.

Niedoskonałości skóry obejmują:

• wysoki koszt;

• potrzeba szczególnej opieki;

• mały współczynnik przepuszczalności powietrza;

• trudności w łączeniu z niektórymi elementami wykończeniowymi.

Krzesła biurowe wykonane z prawdziwej skóry wyglądają solidnie i drogo, dlatego są idealne dla osoby, który chce podkreślić swój status. Na krzesła zastosowano dwa rodzaje materiałów: gładkie - luksusowe i szorstkie - łupane. Skórzane krzesło biurowe zapewni ci komfort w chłodne dni i chłód w letnie upały. Aby jednak materiał zachował swoje pierwotne właściwości, należy go odpowiednio pielęgnować. Do czyszczenia nie używaj silnych środków ściernych ani rozpuszczalników. Na przykład rozlany płyn można wyczyścić wilgotną gąbką, a tłuszcz suchą szmatką. Roztwór mydła i miękka gąbka są optymalne. Istnieją również pewne ograniczenia dotyczące lokalizacji takich krzeseł. Powinny być umieszczone co najmniej pół metra od źródła ciepła i z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Eko-skóra jest materiałem tańszym, dlatego krzesła z niej wykonane można znaleźć niemal wszędzie. Tapicerka o wyglądzie sztucznej skóry nie różni się zbytnio od naturalnej i wygląda całkiem reprezentacyjnie. Aby stworzyć ekoskórę, na bawełnianą podstawę nakłada się specjalną powłokę winylową. Ze względu na porowatą strukturę i obecność bawełny w składzie poliuretan jest wysoce oddychający. Nawet w upalne dni to krzesło będzie wygodne. Dodatkowo skóra jest przyjemna w dotyku i całkowicie przyjazna dla środowiska.

Krzesło biurowe z tkaniny

Krzesło biurowe z tkaniny to kolejna popularna opcja. Zalety tapicerki tekstylnej to:

• łatwość pielęgnacji;

• dobre wskaźniki przepuszczalności powietrza;

• dostępność;

• doskonale pasuje do różnych wnętrz.

Wady tapicerki z tkaniny zależą bezpośrednio od jakości użytego materiału. Dlatego bardzo ważne jest, aby preferować produkty wykonane z dobrych tekstyliów. Podobnie jak w przypadku skóry, materiał naturalny jest dość drogi. Cechuje je łatwość konserwacji. Pokrowiec z tkaniny można zdjąć i wyprać w pralce. Ochrona przed zanieczyszczeniami. Często płótno pokryte jest specjalną mieszanką, która nie pozwala wchłonąć wilgoci i ułatwia konserwację. Takie fotele doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach konferencyjnych.

Udostępnij