Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Obicie tekstylne czy skóra - jaki fotel biurowy wybrać?

Justyna Węgrzyn
mar 22 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Krzesło biurowe to jeden z głównych atrybutów każdego miejsca pracy. Na współczesnym rynku dostępnych jest wiele modeli krzeseł, które różnią się charakterystyką, ale pierwszą rzeczą, na którą wiele osób zwraca uwagę przy zakupie, jest materiał. W przypadku tapicerki meblowej można zastosować skórę lub tkaninę, a każda z tych opcji ma swoje zalety, a także wady, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

Skórzane krzesło biurowe

Do tapicerowania krzeseł używana jest skóra naturalna i sztuczna. Pierwsza jest droższa, ale fotel tapicerowany skórą naturalną staje się prawdziwą ozdobą biura. Druga opcja jest bardziej ekonomiczna i praktyczna, nadaje się do organizacji miejsca pracy zwykłych pracowników. Zalety mebli skórzanych nad tkaniną są następujące:

• stylowy wygląd;

• długa żywotność;

• możliwość czyszczenia na mokro.

Niedoskonałości skóry obejmują:

• wysoki koszt;

• potrzeba szczególnej opieki;

• mały współczynnik przepuszczalności powietrza;

• trudności w łączeniu z niektórymi elementami wykończeniowymi.

Krzesła biurowe wykonane z prawdziwej skóry wyglądają solidnie i drogo, dlatego są idealne dla osoby, który chce podkreślić swój status. Na krzesła zastosowano dwa rodzaje materiałów: gładkie - luksusowe i szorstkie - łupane. Skórzane krzesło biurowe zapewni ci komfort w chłodne dni i chłód w letnie upały. Aby jednak materiał zachował swoje pierwotne właściwości, należy go odpowiednio pielęgnować. Do czyszczenia nie używaj silnych środków ściernych ani rozpuszczalników. Na przykład rozlany płyn można wyczyścić wilgotną gąbką, a tłuszcz suchą szmatką. Roztwór mydła i miękka gąbka są optymalne. Istnieją również pewne ograniczenia dotyczące lokalizacji takich krzeseł. Powinny być umieszczone co najmniej pół metra od źródła ciepła i z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Eko-skóra jest materiałem tańszym, dlatego krzesła z niej wykonane można znaleźć niemal wszędzie. Tapicerka o wyglądzie sztucznej skóry nie różni się zbytnio od naturalnej i wygląda całkiem reprezentacyjnie. Aby stworzyć ekoskórę, na bawełnianą podstawę nakłada się specjalną powłokę winylową. Ze względu na porowatą strukturę i obecność bawełny w składzie poliuretan jest wysoce oddychający. Nawet w upalne dni to krzesło będzie wygodne. Dodatkowo skóra jest przyjemna w dotyku i całkowicie przyjazna dla środowiska.

Krzesło biurowe z tkaniny

Krzesło biurowe z tkaniny to kolejna popularna opcja. Zalety tapicerki tekstylnej to:

• łatwość pielęgnacji;

• dobre wskaźniki przepuszczalności powietrza;

• dostępność;

• doskonale pasuje do różnych wnętrz.

Wady tapicerki z tkaniny zależą bezpośrednio od jakości użytego materiału. Dlatego bardzo ważne jest, aby preferować produkty wykonane z dobrych tekstyliów. Podobnie jak w przypadku skóry, materiał naturalny jest dość drogi. Cechuje je łatwość konserwacji. Pokrowiec z tkaniny można zdjąć i wyprać w pralce. Ochrona przed zanieczyszczeniami. Często płótno pokryte jest specjalną mieszanką, która nie pozwala wchłonąć wilgoci i ułatwia konserwację. Takie fotele doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach konferencyjnych.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij