Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Jak wybrać szafę do pokoju dziecka?

Michał Kubicki
kwi 13 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Szafa dziecięca

Szafa powinna oczywiście dobrze współgrać z pokojem dziecka. Idealnie jeśli posiada możliwość regulowania wysokości drążków. Wówczas posłuży znacznie dłużej. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając szafę do pokoju dziecięcego? Czym cechuje się szafa dla dziecka?

Okazuje się, że szafa w pokoju dziecka może mieć kilka różnych zastosowań. Nie służy tylko do przechowywania ubrań. Dobrze wybrana szafa jest wytrzymała, ale i kolorowa. Powinna też posiadać szuflady, półki i drążki. Można w niej schować również zabawki, książki czy sprzęt sportowy. Poza tym wybierając szafę warto zainwestować w model, którego za kilka lat nie trzeba będzie zmieniać. Dlatego też mebel powinien mieć takie cechy, które sprawdzą się w przypadku przedszkolaka i nastolatka jednocześnie. Co więc musi mieć taka szafa?

Szafa dziecięca

Małe dzieci oczywiście przykładają dużą uwagę do kolorystyki i dekoracji. Dla rodziców największe znaczenie ma funkcjonalność. Na pewno ciekawym rozwiązaniem jest zakup szafy wąskiej, która jest w stanie przez kilka lat pomieścić rzeczy dziecka. Później można dokupować do niej kolejne elementy, bo jak wiadomo wielkość i liczba u8brań zwiększa się wraz z wiekiem. Dobrym pomysłem są szafy i o neutralnych frontach, które nie rzucają się w oczy. Mogą one być na przykład białe, czarne lub pastelowe. Wówczas mebel dobrze będzie się prezentował zarówno w pokoju malucha, jak i nastolatka. W razie potrzeby, kiedy przedszkolak, będzie chciał ozdobić szafę, można zdecydować się na zmywalne naklejki.

Zakup szafy dla dziecka

Solidna szafa dziecięca 

Podczas wybierania szafy dla dziecka wcale nie trzeba się spieszyć. Na początku miejsce na ubranka malucha można znaleźć w komodzie. Zabawki zaś zmieszczą się w większym pudełku. Dopiero po jakimś czasie, kiedy kolekcja ubrań i zabawek się rozrośnie, można pomyśleć o tym, że przyszedł czas na szafę. Wówczas warto wybrać się do sklepu i poszukać najlepszego modelu. Przy czym styl szafy trzeba oczywiście dopasować do charakteru całego wnętrza. Zawsze kluczową kwestią jest bezpieczeństwo malucha. Szafa z uwagi na swoją wielkość musi być przede wszystkim stabilna.

Warto przymocować ją dodatkowo do szafy, aby zminimalizować ryzyko jej przewrócenia się. Poza tym warto również zwrócić uwagę na śrubki, które montowane są szufladach i inne elementy. Wszystkie powinny być dobrze przymocowane. Drzwiczki mogą mieć tez system zapobiegający przytrzaśnięciu palców. Dla nastolatków przeznaczone są zaś systemy przeciwko trzaskaniu drzwi.

Podsumowanie

Szafa do pokoju dziecka powinna więc być:

  • wytrzymała,
  • stabilna,
  • wykonana z łatwych do czyszczenia materiałów,
  • zabezpieczona przed ewentualnym przewróceniem się,
  • nadająca się do dalszej rozbudowy w przyszłości,
  • posiadać regulowane drążki, a także system półek i szuflad, tak aby pomieścić wszystkie rzeczy.

Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij