Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Drewniane meble w pokoju dziecka

Paulina Wójcik
maj 15 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Meble z drewna

Dzieci w wieku przedszkolnym rozwijają się bardzo szybko, dlatego musimy zapewnić im do tego jak najlepsze warunki. Tyczy się to także wystroju ich pokoju, który powinien uwzględniać kreatywne rozwiązania. Oprócz tego jednak, pokój dziecka powinien być też przytulny i oczywiście bezpieczny, w czym dużą rolę odgrywają meble. Z tego artykułu dowiesz się z jakich powodów meble drewniane mogą okazać się najlepszym wyborem.

Wytrzymałość

Wśród najważniejszych zalet mebli wykonanych z drewna, najczęściej wymienia się to, iż są one niezwykle wytrzymałe. Ten twardy surowiec sprawia, że są one bardzo odporne na wszelkiego typu uszkodzenia, natomiast po ich odpowiednim zabezpieczeniu, nie musimy się również martwić o ich ubrudzenia czy zmoczenie. Rodzice, cenią meble z drewna zwłaszcza ze względu na to, iż nie niszczą się one łatwo pod wpływem uderzania w nie zabawkami czy gryzienia. Dzięki temu, mogą dłużej posłużyć dziecku, a to jest równoznaczne z oszczędnościami.

Nieco mniejszą odporność wykazują meble, które zostały wykonane z płyt MDF, czyli ze sprasowanych włókien drzewnych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że w zamian zapłacimy za nie nieco mniej aniżeli w przypadku produktów z tradycyjnego drewna.

Świetny wygląd

Zastanawiając się nad zakupem mebli drewnianych warto pamiętać, że są one nie tylko praktyczne, ale również po prostu ładne. Pięknie prezentujące się naturalne słoje na ich powierzchni są niezwykle wdzięczną dekoracją każdego pokoju. Pośród mebli tego typu przeznaczonych do pokojów dziecięcych, największą popularnością cieszą się te o jasnych odcieniach, wykonane z drewna bukowego czy też sosnowego.

Naturalne meble drewniane

Dzieci uwielbiają jednak wszystko to co kolorowe, dlatego rodzice często decydują się na zakup krzeseł, szafek czy biurek, które posiadają żółte, czerwone czy niebieskie elementy. W ostatnim czasie chętnie wybierane są też meble drewniane pomalowane na biało, gdyż można do nich dopasować inne elementy wystroju pokoju w każdym kolorze. Warto także skierować swoją uwagę na komplety mebli, które stanowią całość i dzięki temu mamy pewność, że będą dobrze wyglądały w pokoju przedszkolaka.

Ekologia i bezpieczeństwo

Na rynku znaleźć można mnóstwo mebli do pokojów dziecięcych, które powstały z tworzyw sztucznych. Niestety, takie materiały jak chociażby polipropylen, mogą być szkodliwe dla dzieci i nawet je uczulać. Meble wykonane z drewna nie tylko zatem prezentują się lepiej, ale dodatkowo są ekologiczne, a zatem dobre zarówno dla dzieci jak i dla naszego środowiska. Co więcej, nie przyciągają kurzu i można je wyczyścić zmoczoną ściereczką z mikrofibry. Oczywiście, aby mieć pewność, że kupujemy naprawdę dobrej jakości meble, przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić czy mają one wszystkie atesty oraz czy spełniają wymagane normy.

Jak zatem widać, meble drewniane są bardzo wytrzymałe i świetnie spełnią swoją rolę zarówno w pokoju małego dziecka, jak i nastolatka czy dorosłej osoby. Są nie tylko bezpieczne, ale też ładne i przyjazne dla środowiska, dlatego zdecydowanie warto rozważyć ich zakup.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij