Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Metamorfoza pokoju malucha z Mika

Justyna Węgrzyn
cze 22 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wielu rodziców szuka w sieci inspiracji do urządzania pokoi swoich dzieci. Moją ulubioną platformą w tym momencie jest Instagram. Nie chodzi tylko o piękne zdjęcia, ale także o osobisty styl i dotyk, który lubię najbardziej. Możesz po prostu podróżować po całym świecie, aby zobaczyć pokoje dziecięce! Jakie to wspaniałe! Na Instagramie odkryłam też mamę dwójki Mika. Na swoim koncie liep.et.to.the.moon dzieli się pomysłami jak dekoruje pokoje dziecięce. Mika sama projektuje i wdraża na nowo projekty DIV. Ostatnio była zajęta tworzeniem pokoju dla swojego 3-letniego synka, więc zapytałam ją czy mogłaby podzielić się z nami kilkoma szczegółami na ten temat:

Czy mogłabyś opowiedzieć nam trochę o sobie, a także gdzie i z kim mieszkasz?

Mam na imię Mika. Mam 32 lata i mieszkam pomiędzy Stuttgartem a Frankfurtem w Niemczech. Jestem mamą 5-letniej dziewczynki i 3-letniego chłopca. Uwielbiam majsterkować i być kreatywną. Wszystko zaczęło się od problemu znalezienia zjeżdżalni do pokoju mojej córki. Zbudowałam ją dla niej, a moim ostatnim DIY był "wysoki domek" dla mojego synka.

Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o Twoim najnowszym projekcie, czyli urządzaniu pokoju Twojego syna. Jak zaczęłaś planować jego pokój?

Problem był moim rozwiązaniem. On nie ma zbyt wiele miejsca w swoim pokoju, więc staram się zbudować coś, w czym będzie mógł się bawić. Nasz "wysoki dom".

Co było najważniejsze dla Ciebie i dla niego, aby mieć w swoim pokoju?

Nowa przestrzeń, którą będzie mógł sam zająć do zabawy lub czytania.

pokój

Czy Twój syn jest zaangażowany w proces tworzenia pokoju, pomagając w malowaniu, wyborze kolorów, czy wybierając przedmioty do dekoracji?

Wiem co on kocha, więc łatwo jest mi uszczęśliwiać go moimi pomysłami. Uwielbia pracować ze mną nad moimi projektami i trzymać wiertarkę podczas mojej pracy. Trzyma i przynosi mi śrubki.

I ostatnie, jakie jest jego ulubione zajęcie w nowym pokoju i co najbardziej Ci się w nim podoba?

Uwielbia skakać z łóżka i bawić się samochodzikami w swoim pokoju.

Jak widać, pokój utrzymany jest w pogodnej i naturalnej palecie barw. Drewniana podłoga daje świetną bazę dla białych mebli, które sprawiają, że jest bardziej świeży i nowoczesny. Rodzice często pytają mnie o radę, jakie wykończenie mebli Rafa-kids wybrać do pokoju swojej pociechy. Jeśli masz drewnianą podłogę podobną do tej, zawsze sugeruję, aby nie iść w kierunku naturalnego odcienia mebli, ale skontrastować go z bielą lub wybielić.

Nawet jeśli ten trzyletni chłopiec ma tak wiele zabawek, przestrzeń jest nadal przyjemna dla oczu, jak sądzę. Wybór dodatków również został dokonany w podobnej palecie kolorów: szarości, czerni, bieli i drewna. Mika powiedziała nam, że pokój nie jest bardzo duży. Udało jej się stworzyć bardzo zachęcającą przestrzeń, pełną światła. Łóżko dla maluchów Rafa-kids White R świetnie wpisuje się w ten zabawny klimat. Wszystkie ściany w pokoju utrzymane są w bieli, ale tylko ta za łóżkiem jest pomalowana, co pomaga wprowadzić więcej przytulności do kącika do spania. Pod łóżkiem jest trochę miejsca na pudełka z zabawkami, a nad łóżkiem osobista półka z uroczymi, małymi zwierzątkami sprawia, że kącik jest tak piękny! Nigdy nie jestem pewny jeżeli wiszący baldachim nad R berbecia łóżkiem jest dobrym pomysłem, gdy widzę je więcej nad łóżkiem dziecka ale w ten przypadku, wierzę pracuje bardzo miły. Mam nadzieję, że podoba Ci się ta mała metamorfoza pokoju.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij