Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Sprytne planowanie przestrzeni zapewnia lepsze wrażenia w biurze

Justyna Węgrzyn
lip 3 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Podczas projektowania biura możesz być całkowicie zaabsorbowany jego wyglądem. Skupiasz się na stworzeniu przyjemnego wystroju i chcesz zrobić wrażenie na każdym, kto wejdzie do biura.

Jest to rozsądne podejście, ale należy również pomyśleć o rozmieszczeniu mebli biurowych.

Jeśli spróbujesz upchnąć zbyt wiele biurek w swoim biurze, nie tylko stworzysz dość chaotyczną i zatłoczoną przestrzeń, ale także będziesz stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Każdy pracodawca musi bardzo poważnie traktować kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy. W końcu to Ty odpowiadasz za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników i gości, więc upewnienie się, że nie będą się oni potykać, upadać lub uderzać o biurka i krzesła, magazyny itp. jest niezwykle istotne.

Łatwo jest myśleć, że trzeba wszystko jakoś zmieścić, ale prawda jest taka, że trzeba po prostu myśleć nieszablonowo. Sprytne planowanie przestrzeni może pomóc Ci wygospodarować więcej miejsca w biurze; jest to szczególnie przydatne, jeśli na początku Twoje biuro jest małe.

Zastanów się, ile biurek i krzeseł biurowych naprawdę potrzebujesz. Czy niektórzy z Twoich pracowników będą pracować zdalnie? Czy wybierasz hybrydowy system pracy? Oznacza to, że nie potrzebujesz biurek i krzeseł dla każdego pracownika, ponieważ jest mało prawdopodobne, że wszyscy będą tam przebywać w tym samym czasie.

Warto również pomyśleć o scentralizowaniu drukarek biurowych i rozwiązań do przechowywania. Wykorzystaj przestrzeń na ścianach i pracuj w górę, jeśli chodzi o przechowywanie, używając półek itp. A jeśli to możliwe, przechowuj drukarkę w innym pomieszczeniu. Kolejnym dużym plusem będzie rezygnacja z papieru!

Siedząc i sprytnie zarządzając przestrzenią, nie tylko w magiczny sposób stworzysz miejsce tam, gdzie wydawało Ci się, że go nie ma, ale także sprawisz, że praca w biurze stanie się o wiele przyjemniejsza. Gdy ludzie są stłoczeni i mają wrażenie, że siedzą zbyt blisko swoich kolegów, nie jest to pozytywne doświadczenie. Natomiast gdy ludzie mają przestrzeń osobistą i mogą się swobodnie poruszać, całe doświadczenie ulega zmianie.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij