Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Meble drewniane do pokoju dziecięcego

Justyna Węgrzyn
maj 11 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Meble z drewna

Pomimo tego, że drewno jest jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka, wciąż cieszy się ono ogromną popularnością. Jest to szczególnie widoczne w branży meblowej – wielu ludzi od zawsze uznaje jedynie meble drewniane, zaś równie wielu ludzi wraca ostatnio do korzeni i decyduje się właśnie na nie.

Drewno cieszy się coraz większą popularnością wśród rodziców, szukających dobrych mebli do pokoi swoich dzieci. Takie meble są pod wieloma względami bardziej bezpieczne, a przy tym pozwalają na stworzenie ciekawie zaaranżowanego pokoju dziecięcego. Warto zatem zainteresować się nimi nieco bliżej i dowiedzieć się, dlaczego są one tak godne uwagi.

Oczywiście, jedną z najważniejszych kwestii jest tu rodzaj drewna, z którego takie meble zostaną wykonane. Lepiej decydować się na twarde gatunki, które odznaczają się wysoką wytrzymałością i nie zostaną tak łatwo uszkodzone przez bawiące się dziecko. Buk lub olcha to najlepsze propozycje.

Elementy wykończenia mebli

Fundamentalną kwestią jest to, jakimi lakierami i farbami zostały pomalowane meble. Dziecko będzie miało praktycznie nieustanny kontakt z takimi substancjami, trzeba zatem mieć pewność, że są one faktycznie bezpieczne. Najlepiej jest wybierać modele posiadające odpowiednie certyfikaty i atesty. Da nam to gwarancję, że do ich produkcji zostały użyte jedynie nieszkodliwe, naturalne materiały.

Doskonałą propozycją w pokoju dziecięcym jest solidne łóżko z litego drewna. Taki mebel odznacza się przede wszystkim dużą wytrzymałością, dzięki czemu posłuży nam przez długi czas i poradzi sobie nawet z szaleństwami naszych maluchów. Jest to zatem solidna inwestycja na całe lata.

Rodzaje mebli drewnianych

Z drewna mogą być wykonane również wszystkie inne meble, obecne w dziecięcym pokoju. Komoda, szafa, biurko czy półki – drewno zawsze jest tu świetnym materiałem. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, aby meble takie były dla naszego dziecka faktycznie bezpieczne. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie ostrych krawędzi i kantów.

Meble sosnowe

Jednym z najpopularniejszych gatunków drewna do produkcji mebli dziecięcych jest sosna. Istnieje wiele powodów, dla których tak chętnie decydujemy się na meble sosnowe. Drewno to jest przede wszystkim łatwo dostępne w Polsce, zatem jego ceny są stosunkowo niskie. Sosna odznacza się zarówno dużą wytrzymałością jak i elastycznością wystarczającą do produkowania z niej mebli o najróżniejszych kształtach.

Kupując meble sosnowe – czy jakiekolwiek inne drewniane – trzeba mieć świadomość tego, jak ważne jest odpowiednie dbanie o ich pielęgnację. Takie działania muszą zaczynać się już w fabryce. Zawsze trzeba wybierać meble pochodzące od producentów, którzy potrafią odpowiednio zabezpieczyć swoje produkty i wiedzą, jak obchodzić się z drewnem. Prawidłowa pielęgnacja jest konieczna do tego, aby meble tego typu mogły dłużej wytrzymywać wszystkie szaleństwa swoich małych użytkowników. Warto bowiem pamiętać, że takie na przykład łóżko to dla dziecka miejsce nie tylko do spania, ale również do szalonej zabawy.

Naturalny kolor drewna prezentuje się świetnie, ale nie jest on koniecznością. Wystarczy kupić odpowiednią farbę do drewna, aby pomalować meble na wybrany przez siebie kolor.

Ważną zaletą mebli drewnianych są ich właściwości antyalergiczne. Meble sosnowe doskonale sprawdzą się zatem w pokoju każdego dziecka cierpiącego na alergię na kurz.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij