Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Wskazówki dotyczące wybierania mebli biurowych

Michał Kubicki
mar 16 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Czy tego chcemy, czy nie, wielu z nas spędza dużo czasu w biurze. Z tego powodu, tworząc wyjątkowy projekt biura z najlepszych mebli biurowych linii jest koniecznością. Spędzanie czasu w źle przemyślanym środowisku i używanie mebli niskiej jakości jest krytycznym błędem i może prowadzić do niskiej produktywności i morale pracowników. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom dotyczącym wyboru najlepszych mebli biurowych.

Wybierz meble biurowe z myślą o jego użytkowniku

Zbyt często firmy kupują meble biurowe, takie jak biurka i krzesła, i dowiedzieć się, że nie jest odpowiedni do potrzeb swoich pracowników. Na przykład, biurko nie jest wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać wiele monitorów komputerowych lub jest zbyt mały, aby mieć odpowiedni obszar pisania i rysowania. Funkcjonalne biurka będą zawierać jakiś rodzaj wsparcia dla zarządzania kablami dla wszystkich rodzajów urządzeń elektronicznych. Trwałe biurka, krzesła i szafki to również skuteczne wybory. Wybór trwałego materiału pomoże utrzymać bałagan lub plamy po kawie z rujnowania mebli biurowych dla przyszłych użytkowników.

Pomyśl o różnych potrzebach

Każde biuro ma swój udział w papierach, dokumentacjach i materiałach eksploatacyjnych. Pamiętaj, aby rozważyć, czy masz wystarczająco dużo miejsca do przechowywania wszystkich przedmiotów biurowych. Każdy pracownik może wymagać własnego magazynu przy biurku, aby utrzymać bałagan na minimalnym poziomie. Mówiąc o przechowywaniu: zainwestuj w zamykane pojemniki magazynowe i szafki na akta, aby zwiększyć fizyczne bezpieczeństwo materiałów biurowych, sprzętu i aktywów. Nie zapomnij skonsultować się ze swoim budżetem; jeśli idealne meble są poza Twoim budżetem, rozważ wynajem zamiast tego!

Nie zapomnij o stylu

Teraz, gdy masz już funkcjonalne konieczności z drogi, nie bój się wybrać elegancki i czysty styl. Wybór mebli biurowych z wyraźnymi wizualizacjami i projektami może zwiększyć morale i szczęście pracowników. Niezależnie od tego, czy chcesz nowoczesny, elegancki projekt z elementami metalowymi i szklanymi, czy też iść w kierunku bardziej tradycyjnych drewnianych mebli biurowych, tworzenie spójnego środowiska biurowego jest zawsze dobrą rzeczą! Bądź jednak ostrożny, ponieważ wybieranie w oparciu o sam styl może kosztować Cię więcej, pomijając jakość i długowieczność. 

Ergonomiczne krzesła

Wiele osób spędza większość czasu w pracy w pozycji siedzącej. Jeśli odczuwasz ból lub dyskomfort podczas siedzenia przy biurku, może to oznaczać, że Twoje krzesło jest źle dobrane do Twojej sylwetki. Jedną z najważniejszych cech dobrego krzesła biurowego jest jego oparcie, które powinno zapewniać stałe podparcie lędźwi i szyi. Jeśli Twoje krzesło biurowe nie ma możliwości regulacji lub nie zapewnia odpowiedniego podparcia, z czasem będzie powodować duży stres fizyczny. Rozważ zainwestowanie w ergonomiczne krzesło, jeśli zdarza Ci się spędzać długie okresy w pozycji stacjonarnej.

Prawidłowo wyregulowane krzesło ergonomiczne zapewni lepsze podparcie kręgosłupa niż standardowe krzesło biurowe, co natychmiast zwiększy Twoją produktywność i komfort pracy. Jednak w rzadkich przypadkach, bardzo duże lub małe osoby mogą wymagać specjalnego dopasowania krzesła, aby czerpać korzyści z ergonomicznego siedzenia. Mimo to, w większości przypadków, ergonomiczne siedzenia to świetny sposób na poprawę komfortu pracy w biurze. 

Ergonomiczne stanowiska pracy

Dobrze zaprojektowane stanowisko pracy ma zasadnicze znaczenie dla wydajności pracy. Jeśli chcesz zwiększyć swoją wydajność, rozważ zmianę na ergonomiczne biurko, które lepiej pasuje do Twojego stylu pracy. Funkcjonalność Twojego biura zależy od tego, jak wygodnie możesz się w nim poruszać - wszystkie materiały do pracy powinny być dostępne bez zbędnych obciążeń i przeszkód. Narożna stacja robocza jest zazwyczaj najbardziej ergonomicznym wyborem, ponieważ te meble biurowe pozwalają na dużą przestrzeń roboczą, a także zwiększoną ilość miejsca do przechowywania.

Regulowane biurka

Badania wykazały, że siedzący tryb życia może być szkodliwy dla ogólnego stanu zdrowia. Z tego powodu regulowane biurka są popularnym wyborem w nowoczesnym biurze. Regulowane biurka umożliwiają zmianę wysokości biurka w ciągu dnia, co pozwala na zmianę pozycji z siedzącej na stojącą. Stojąc podczas pracy, można utrzymać ciało w aktywności i zaangażowaniu przez cały dzień. Praca na stojąco to świetna opcja do rozważenia, jeżeli cierpisz na ból szyi spowodowany patrzeniem w dół na ekran.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij