Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Chcesz stworzyć idealny pokój dla malucha?

Michał Kubicki
maj 10 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Zastanawiasz się, kiedy to się stało, że Twoje maleństwo zaczęło chodzić, a potem biegać? Dom staje się jego placem zabaw, a odkrywanie każdego zakamarka to najlepsza zabawa. Wewnątrz półek i szafek znajdują się najlepsze zabawki dla maluchów! No to może czas pomyśleć o aranżacji udanego pokoju dla malucha. Dobrze stworzone przejście z pokoju dziecięcego do pokoju malucha to takie, które pozwala dziecku na niezależność w rozwoju. Maluchy są często nieustraszone, więc pomyśl o zapewnieniu dziecku przestrzeni, w której będzie mogło się bezpiecznie i komfortowo bawić. Następnie weź głęboki oddech i ciesz się tym! Ten okres w życiu nie trwa długo!

Jak zacząć?

Po pierwsze, podziel pokój na trzy istotne dla malucha strefy: Spanie, Zabawa i Ubieranie się. Rozpoznanie tych trzech stref pomoże Ci nie tylko w udekorowaniu pokoju, ale także w zrozumieniu czynności wykonywanych przez malucha.

Kącik do spania.

Łóżko jest prawdopodobnie najbardziej znaczącym elementem w pokoju Twojego dziecka. Uważam, że jednym z najważniejszych na tym etapie życia. Gdy umieszczający meble w pokoju, zaczynać z wielkimi kawałkami najpierw i wtedy mniejsi ones. Jeśli masz łóżeczko, które można przekształcić w łóżko dla malucha, zmiana prawdopodobnie nie będzie aż tak duża. Inna opcja jest iść z wolnostojącym berbecia łóżkiem. Projektowaliśmy R berbecia łóżko świętować ten specjalnego moment jego/jej życie. Łóżko ma boczne zabezpieczenia niezbędne w tym wieku. Kółka pomagają ciebie umieszczać łóżko w różnych częściach pokój jeżeli potrzeba, lub nawet w twój sypialni (gdy dziecko jest chory, na przykład). Jest to również takie fajne łóżko! Większość dzieci naszych klientów jest dumna z posiadania takiego łóżka i uwielbia pokazywać je przyjaciołom i rodzinie. Co naszym zdaniem jest również ważne. R maluch łóżko pracuje until twój dziecko jest wokoło 6-7 i gotowy ruszać się duży dziecko łóżko.

pokój

Grający

Maluchy lubią bawić się na podłodze! Robi równie dużo podłogowej przestrzeni jak ewentualny dla twój małego odkrywcy. Prawdopodobnie zauważyłeś, że na tym etapie ilość zabawek wkracza do domu. Czas je uporządkować i przechowywać. Czy masz wolnostojący przewijak lub komodę używaną w pokoju dziecinnym? Teraz jest idealny moment, aby przerobić go na schowek na zabawki. Wszystkie niezbędne rzeczy i kosmetyki dla dziecka muszą być przeniesione poza zasięg Twojego ciekawskiego malucha. Może jakieś niskie półki i kosze na zabawki mogą być doskonałą opcją do rozważenia. Im więcej dostęp twój dziecko ma zabawki, tym więcej niezależnie mogą bawić się.Ja osobiście nigdy dosyć kosze. Niesie on obszerną kolekcję koszy filcowych, które są miękkie i łatwe w użyciu. Są nie tylko praktyczne, ale również dodają ciepła i stylu w pomieszczeniu. I można je umieścić wszędzie!

Mały stolik do zabawy i krzesełko mogą być świetnym nowym dodatkiem do odmienionego pokoju malucha. Miejmy nadzieję, że Twoje dziecko będzie się bawić samodzielnie, bez potrzeby proszenia Cię o pomoc na każdym kroku! Zaczynając od kilku minut, ale z czasem powinno się to wydłużyć. Zestaw stolik i ławka zostały zaprojektowane właśnie w tym celu. Możesz nawet użyć dwóch ławek po obu stronach, aby powitać rodzeństwo lub przyjaciół przychodzących się bawić. Podwójna wygrana!

Ubieranie Maluchy są dumne z wszystkiego, co potrafią zrobić same. Pomyśl o tym podczas organizowania ich garderoby. Idealnie byłoby, gdyby była ona łatwo dostępna. Lubią bawić się nie tylko zabawkami, zakładanie i zdejmowanie ubrań może być świetnym sposobem na naukę samodzielności. Szafa H jest niższa od standardowych oferowanych na rynku, zaprojektowana tak, by mogły do niej sięgnąć małe rączki. Jeśli będziecie szukać nowej szafy, sprawdźcie czy szuflady mają powolne domykanie, nie chcemy przecież, aby komuś stała się krzywda! Istotne są również odpowiedniej jakości materiały. Stabilna i trwała szafa to jest to, z czego będziesz zadowolony. Zorganizuj ją w prosty sposób, aby maluch wiedział gdzie co znaleźć. My używamy szuflad na bieliznę, skarpetki i odzież sportową. Koszulki i spodnie mają swoje osobne miejsce. Lubię przygotowywać strój na następny dzień każdego wieczoru - koniec z niepotrzebnymi porannymi dyskusjami.

Proszę pamiętać, że dziecko szybko rośnie. Postaraj się, aby styl pokoju był ponadczasowy. Dzieci w tym wieku szybko zmieniają zdanie i zainteresowania. Nadążanie za tym jest po prostu niemożliwe. Ale zawsze warto uczyć dobrej estetyki od najmłodszych lat.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij