Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Nowy sezon - nowe trendy - piękne neutrale

Paulina Wójcik
lip 7 2021

Nie mogę uwierzyć, że to już wrzesień, a sezon letni już się skończył. Nasi chłopcy wrócili do szkoły, a my ze świeżą energią rozpoczęliśmy nowy sezon w Rafa-kids.

W tym roku w Holandii jesień przyszła bez ostrzeżenia, z dużą ilością wiatru i deszczu, zaraz po zakończeniu wakacji w sierpniu. W zeszłym roku cieszyliśmy się ciepłymi, słonecznymi dniami aż do końca października! Piszę ten post z kubkiem gorącej czekolady na biurku i palącymi się świecami. Tak jak lubię długie letnie dni, tak i jesień ma wiele do zaoferowania.

Zauważyłam, że w tym roku trendy w modzie i wystroju wnętrz nakładają się na siebie tu i ówdzie! Uważam, że to ekscytujące i chcę dziś opowiedzieć Wam o tym więcej na blogu.

Widzę mnóstwo pięknych naturalnych kolorów i materiałów zarówno w sklepach z modą jak i wystrojem wnętrz. Nie dzieje się to jednak tak często, ponieważ trendy w modzie zmieniają się znacznie szybciej niż te w wystroju wnętrz. Myślę, że naturalna tendencja ma również wiele wspólnego z innymi ważnymi kwestiami, przed którymi stoimy. Zrównoważony rozwój produktów, które kupujemy, redukcja odpadów i zanieczyszczeń naszej planety, podejmowanie świadomych decyzji o tym, co jemy, nosimy i czym dekorujemy nasz dom. Czy widzicie to w ten sam sposób?

Z drugiej strony, odchodzimy od czasów internetu i globalizacji. Wierzę, że rozpaczliwie tęsknimy za kontaktem z naturą. Musimy chronić naszą planetę, a także karmić nasze zmysły, aby bardziej cieszyć się życiem: dotykać, czuć i wąchać. To moja mała teoria, że możemy karmić nasze zmysły poprzez otaczanie się materiałami i produktami, które przywracają nas do natury.

kolory neutralne

Uwielbiam wszystkie przykłady na zdjęciach, które Wam dzisiaj pokażę. Na każdym z nich można znaleźć coś docierającego, teksturalnego i autentycznego. Począwszy od bardzo ziemistego tonu i tekstury ściany na pierwszym zdjęciu, a skończywszy na warstwach tekstur pościeli i koców na kolejnych zdjęciach. Tworzy to spokojną i wyrafinowaną atmosferę w pokoju. Ostatnio zastanawiam się: czy brąz staje się nową czernią?

Potem jest moda, z dużą ilością naturalnych kolorów bieli, beżu, brązu i monochromatycznych wyglądów. Bardzo mi się to podoba! Używanie podobnych kolorów, czy to w garderobie, czy w domu, wymaga dodania wielu tekstur, aby nie wyglądały nudno i nie były inspirujące. Oglądałam wiele filmów dokumentalnych o szybkiej modzie (np. "The True Cost" na Netflixie - warto zobaczyć) i coraz więcej uczę się o tym, jak dobrze kupować. Byłam zszokowana, kiedy odkryłam, że przemysł modowy jest drugim największym przemysłem (po przemyśle naftowym) zanieczyszczającym naszą planetę! Bardzo ważne jest, aby sprawdzać metki na ubraniach, które kupujemy. W ten sposób możemy być pewni, gdzie są one wykonane i z jakich materiałów. Nie jest moim celem mówienie o tym teraz w szczegółach, ale uważam, że jest to bardzo ważne i mam nadzieję, że Wy też o tym pomyślicie i zrobicie kilka badań.

Krok po kroku, możemy podejmować lepsze decyzje i zmienić nasz sposób życia dla lepszej przyszłości. Niech te piękne zdjęcia zainspirują nas do rozpoczęcia nowego, dobrego sezonu jesiennego.

Udostępnij