Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Nowy sezon - nowe trendy - piękne neutrale

Paulina Wójcik
lip 7 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Nie mogę uwierzyć, że to już wrzesień, a sezon letni już się skończył. Nasi chłopcy wrócili do szkoły, a my ze świeżą energią rozpoczęliśmy nowy sezon w Rafa-kids.

W tym roku w Holandii jesień przyszła bez ostrzeżenia, z dużą ilością wiatru i deszczu, zaraz po zakończeniu wakacji w sierpniu. W zeszłym roku cieszyliśmy się ciepłymi, słonecznymi dniami aż do końca października! Piszę ten post z kubkiem gorącej czekolady na biurku i palącymi się świecami. Tak jak lubię długie letnie dni, tak i jesień ma wiele do zaoferowania.

Zauważyłam, że w tym roku trendy w modzie i wystroju wnętrz nakładają się na siebie tu i ówdzie! Uważam, że to ekscytujące i chcę dziś opowiedzieć Wam o tym więcej na blogu.

Widzę mnóstwo pięknych naturalnych kolorów i materiałów zarówno w sklepach z modą jak i wystrojem wnętrz. Nie dzieje się to jednak tak często, ponieważ trendy w modzie zmieniają się znacznie szybciej niż te w wystroju wnętrz. Myślę, że naturalna tendencja ma również wiele wspólnego z innymi ważnymi kwestiami, przed którymi stoimy. Zrównoważony rozwój produktów, które kupujemy, redukcja odpadów i zanieczyszczeń naszej planety, podejmowanie świadomych decyzji o tym, co jemy, nosimy i czym dekorujemy nasz dom. Czy widzicie to w ten sam sposób?

Z drugiej strony, odchodzimy od czasów internetu i globalizacji. Wierzę, że rozpaczliwie tęsknimy za kontaktem z naturą. Musimy chronić naszą planetę, a także karmić nasze zmysły, aby bardziej cieszyć się życiem: dotykać, czuć i wąchać. To moja mała teoria, że możemy karmić nasze zmysły poprzez otaczanie się materiałami i produktami, które przywracają nas do natury.

kolory neutralne

Uwielbiam wszystkie przykłady na zdjęciach, które Wam dzisiaj pokażę. Na każdym z nich można znaleźć coś docierającego, teksturalnego i autentycznego. Począwszy od bardzo ziemistego tonu i tekstury ściany na pierwszym zdjęciu, a skończywszy na warstwach tekstur pościeli i koców na kolejnych zdjęciach. Tworzy to spokojną i wyrafinowaną atmosferę w pokoju. Ostatnio zastanawiam się: czy brąz staje się nową czernią?

Potem jest moda, z dużą ilością naturalnych kolorów bieli, beżu, brązu i monochromatycznych wyglądów. Bardzo mi się to podoba! Używanie podobnych kolorów, czy to w garderobie, czy w domu, wymaga dodania wielu tekstur, aby nie wyglądały nudno i nie były inspirujące. Oglądałam wiele filmów dokumentalnych o szybkiej modzie (np. "The True Cost" na Netflixie - warto zobaczyć) i coraz więcej uczę się o tym, jak dobrze kupować. Byłam zszokowana, kiedy odkryłam, że przemysł modowy jest drugim największym przemysłem (po przemyśle naftowym) zanieczyszczającym naszą planetę! Bardzo ważne jest, aby sprawdzać metki na ubraniach, które kupujemy. W ten sposób możemy być pewni, gdzie są one wykonane i z jakich materiałów. Nie jest moim celem mówienie o tym teraz w szczegółach, ale uważam, że jest to bardzo ważne i mam nadzieję, że Wy też o tym pomyślicie i zrobicie kilka badań.

Krok po kroku, możemy podejmować lepsze decyzje i zmienić nasz sposób życia dla lepszej przyszłości. Niech te piękne zdjęcia zainspirują nas do rozpoczęcia nowego, dobrego sezonu jesiennego.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij