Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Czy zaangażowanie pracowników jest możliwe przy autokratycznym stylu zarządzania?

Paulina Wójcik
paź 8 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Każdy menedżer ma nieco inny styl zarządzania. Sprowadza się to do ich cech osobowości, doświadczenia i wizji biznesu. Istnieją jednak pewne style zarządzania, które sprawdzają się w przypadku niektórych pracowników, a w przypadku innych nie.

Wiemy, że zaangażowanie pracowników oznacza, że mają oni silny emocjonalny związek z wykonywaną pracą, ale nigdy nie powinniśmy pomijać roli kierownictwa w tym procesie. Jeśli pracownik czuje się wspierany i doceniany przez swojego menedżera, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że rozwinie tę więź, w porównaniu z kimś, kto czuje się zdewaluowany i nie jest słuchany.

Zanim omówimy jeden konkretny styl zarządzania, spójrz na tę przydatną infografikę, która pokrótce przedstawia główne style.

Źródło - https://waking-giants.com/the-top-6-leadership-styles-and-how-to-find-yours/

Autokratyczny styl zarządzania często przyciąga negatywne opinie, ale w niektórych firmach sprawdza się bardzo dobrze; McDonalds jest jedną z nich. Jednak w innych firmach brak możliwości współpracy i udziału w podejmowaniu decyzji może spowodować, że niektórzy pracownicy poczują się stłamszeni i zduszeni.

To, czy zaangażowanie pracowników jest możliwe przy autokratycznym stylu zarządzania, zależy od typu pracownika. W tym przypadku, kierownik jest tym, który podejmuje wszystkie decyzje i że informacje są przekazywane w dół do pracowników, jak są oczekiwane do działania, że podczas ich dni w ich biurka.

Jak widać, jest to prosty styl zarządzania, który nie pozostawia miejsca na zamieszanie. Dlatego sprawdza się w przypadku niektórych firm. Jednak zwłaszcza millenialsi chcą mieć większy wkład w miejsce, w którym pracują. Oznacza to, że autokratyczny styl zarządzania raczej nie sprawi, że poczują się docenieni i zadowoleni z pracy.

Z tego powodu ważne jest, aby firmy dokonały bilansu swoich stylów zarządzania i sprawdziły, czy najlepiej pasują one do ich pracowników. Jeśli nie, konieczna może być zmiana kierunku działania. Dobrym krokiem jest również zrozumienie, dlaczego zaangażowanie pracowników jest tak ważne. Pracownicy, którzy czują się związani ze swoją pracą, zawsze zrobią dodatkową milę i oddadzą firmie tyle, ile mogą.

Z drugiej strony, niezaangażowani pracownicy kosztują firmę utratę zysków, produktywności i wzrostu. Zrozumienie właściwego stylu zarządzania jest więc kluczowym elementem w tej układance.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij