Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

POKÓJ, KTÓRY JEST ZABAWNY I BEZPIECZNY

Justyna Węgrzyn
paź 5 2020


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Projektowanie z myślą o dzieciach oznacza projektowanie z myślą o bezpieczeństwie. Rodzice zbyt często zapominają omówić podstawy bezpieczeństwa przed wyborem mebli, co może oznaczać niewygodne cofanie się i modernizację dla bezpieczeństwa lub co gorsza: nieświadomie stwarzając niebezpieczne środowisko dla dziecka. Zebraliśmy kilka kluczowych kwestii związanych z bezpieczeństwem, o których należy pamiętać podczas projektowania mebli dla dzieci.

Stabilność

Nie możemy wystarczająco podkreślić znaczenia stabilności mebli. Wszystko w pokoju dziecka powinno być zakotwiczone, wbudowane lub na tyle stabilne, aby nie mogło się przewrócić. Niezwykle ważne jest również, aby wszystko, na co dziecko może się wspinać - od drabinek po łóżeczka na strych - było odpowiednio zmontowane, zamocowane i ocenione pod kątem odpowiedniej wagi. Nie wszystkie lofty i prycze są przeznaczone dla dorosłych lub większych dzieci, więc przed wejściem na nie należy uważać na bajki na dobranoc. Wszystkie łóżeczka Casa Kids są wystarczająco mocne, aby utrzymać ciężar rodzica i dziecka, więc schowanie dzieci nie stanowi problemu.

Luki zamykające

Mała szczelina może oznaczać duży problem dla małej osoby. Ważne jest, aby upewnić się, że wszelkie szczeliny w meblach lub pomiędzy meblami są albo za małe, albo za duże, aby uchwycić ręce, stopy lub palce dziecka. Nikt nie chce zostać uszczypnięty.

Sztauowanie zabawek

Wszyscy jesteśmy do zabawy: to zasadnicza część rozwoju dzieciństwa. Ale równie ważne jest, aby mieć bezpieczny i skuteczny sposób na odkładanie zabawek. Luźne zabawki są nie tylko ryzykowne dla Twoich dzieci, ale także dla Ciebie. Każdy może ucierpieć, jeśli się poślizgnie i upadnie! Upewnij się, że masz wystarczająco dużo szafek i półek, aby utrzymać podłogę z dala od zabawek. Bądź również świadomy, jaki rodzaj przechowywania wybierzesz. Duże, zakryte skrzynie z zabawkami mogą szczypać palce i stanowić zagrożenie dla małych dzieci, które mogą być kuszone wspinać się wewnątrz i dostawać zablokowanym. Otwarte półki, szafki i szuflady, które łatwo się otwierają, są najbardziej skutecznym sposobem na bezpieczne przechowywanie zabawek.

Podparcie materaca

Jakość snu jest głównym składnikiem długotrwałego zdrowia i bezpieczeństwa Twojego dziecka. Podparcie materaca jest jednym z najbardziej pomijanych elementów projektowania pokoju dziecięcego. Materac wspierający oznacza lepszy sen i lepsze wsparcie dla rosnącego ciała Twojego dziecka. Jeśli wybierasz łóżko piętrowe lub loftowe, upewnij się, że jego spód jest dobrze podparty. Łóżka Casa Kids wyposażone są w blokady, niemalże ciągłe wsparcie dla materaca.

Przechowawcze szuflady i półki pozwalają Twojemu dziecku bezpiecznie i niemalże nieprzerwanie wspierać się pod naszą pryczą materaca zapewnia lepszy sen w nocy.

Wybór materiałów

Nie wszystkie materiały są tworzone jednakowo. Niektóre produkty dla dzieci są poddawane działaniu surowych chemikaliów. Wszystkie meble Casa Kids są wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno Baltic, aby zapewnić, że Twoje dziecko nie będzie niepotrzebnie narażone na działanie chemikaliów lub toksyn.

Zarządzanie zabawą dla dzieci

Większość wypadków zdarza się podczas zabawy dzieci i stają się one zbyt odważne. Czasami najważniejsze jest, aby pamiętać, że dziecko będzie biegać, skakać, wspinać się i bawić. Wybieraj meble z zaokrąglonymi rogami, więc jeśli Twoje dziecko na nie wpadnie, nie będzie się skaleczyć. Zasłoń otwory wylotowe i upewnij się, że sznurki i zabiegi na oknach nie zwisają, dzięki czemu dziecko nie będzie narażać się na niebezpieczeństwo. I zrozum, że tam, gdzie widzisz sypialnię, twoje dzieci widzą plac zabaw: nie tylko meble muszą być wystarczająco solidne i stabilne, aby mogły się bawić, ale i ty musisz być wystarczająco stanowczy, aby ustanowić podstawowe zasady. Podczas gdy do zabawy zawsze zachęca się dzieci, ważne jest, aby wiedziały, że nie wolno im stać lub skakać na strychu lub górnych łóżkach piętrowych, ponieważ może to spowodować poważne obrażenia.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij