Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

JAK BEZPIECZNE JEST TWOJE ŁÓŻKO PIĘTROWE?

Justyna Węgrzyn
wrz 1 2020


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Dla rozwijających się rodzin, łóżko piętrowe to świetny sposób na uwolnienie przestrzeni w małym wspólnym pokoju. Jednak zamiast postrzegać je jako oszczędzające przestrzeń, dzieci będą podekscytowane widokiem swojego łóżka przypominającego wyposażenie placu zabaw. Ten typ spania może zdenerwować większość rodziców, zwłaszcza że górna prycza może wydawać się wysoka dla małego dziecka.

Dobra wiadomość jest taka, że śmiertelne wypadki związane z łóżkiem piętrowym zdarzają się niezwykle rzadko. Jednakże, badanie przeprowadzone w 2008 roku wykazało, że w latach 1990-2005 w Stanach Zjednoczonych około 36.000 dzieci rocznie było leczonych z powodu urazów związanych z łóżkiem piętrowym.

Aby zminimalizować to ryzyko, rodzice i dzieci muszą być świadomi środków ostrożności i bezpieczeństwa związanych z łóżkiem piętrowym i strychowym.

WŁAŚCIWE ŁÓŻKO PIĘTROWE SPEŁNIA NORMY BEZPIECZEŃSTWA

Upewnij się, że łóżko piętrowe jest zgodne z normami Amerykańskiej Komisji Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich. Niektóre z podstawowych wytycznych są następujące:

Poręcze - Wysokość od górnej części materaca do górnej części poręczy powinna wynosić co najmniej 5". Szyny muszą być również ciągłe po wszystkich stronach łóżka.

Otwory - Szczeliny, otwory i szczeliny muszą być na tyle małe, aby nie mogły przejść przez nie głowa, kończyny lub tułów dziecka, albo na tyle duże, aby mogły przejść przez nie całkowicie. Normy bezpieczeństwa stwierdzają, że otwory powinny być 6" szerokości lub mniej lub 9" szerokości lub więcej, a nigdy w między.

WYBIERZ WŁAŚCIWE MIEJSCE

W narożniku - Idealnie byłoby, gdyby łóżka piętrowe były ustawione przy dwóch prostopadłych ścianach, zapewniając wsparcie i zapobiegając upadkom.

Uwaga na niskie suf ity - Wysokość od góry materaca do sufitu jest ważna, aby dziecko nie uderzyło się w głowę podczas siedzenia w górnej pryczy. Nie należy umieszczać łóżka piętrowego pod wiszącymi światłami i wentylatorami sufitowymi.

UCZYĆ DZIECI O BEZPIECZEŃSTWIE

Nie bawić się i skakać - Naucz swoje dzieci bezpieczeństwa na łóżku piętrowym. Naucz je powstrzymywać się od skakania i zabawy na łóżku piętrowym, szczególnie na górnej pryczy.

Dzieci poniżej 6 roku życia nie powinny spać na górnej pryczy - Normy bezpieczeństwa zalecają, aby dziecko poniżej 6 roku życia nie spało na górnym łóżku. Jeśli jednak Twoje dziecko śpi niespokojnie, górna prycza może nie pasować do łóżka nawet, jeśli jest dużo starsze.

Nie wieszaj apaszek, linek do skakania i pasów - Najczęstszymi urazami łóżka piętrowego są wstrząsy mózgu spowodowane upadkiem, a najcięższymi uduszeniem w wyniku uduszenia.

Upewnij się, że łóżko piętrowe jest solidne i umieszczone we właściwym miejscu, a Twoje dzieci znają zasady bezpieczeństwa, nie stracisz snu nad łóżkiem piętrowym swoich dzieci.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij