Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

ODPOWIEDNIE SCHODY DO ŁÓŻKA PIĘTROWEGO

Michał Kubicki
wrz 17 2020


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Łóżka piętrowe to świetne rozwiązanie we wspólnej sypialni dziecięcej. Ale przed zakupem jednego, i to może wydawać się oczywiste, ale ważne jest, aby ocenić, czy łóżko piętrowe będzie pasować w przestrzeni zarówno pionowo jak i poziomo. Pionowo, łóżko piętrowe powinno zapewniać wystarczającą ilość miejsca na głowę, zazwyczaj 36" od góry materaca do sufitu. Zazwyczaj lubimy mieć sufity o wysokości powyżej ośmiu stóp, około 100". W pozycji poziomej elementy wyposażenia, takie jak schody, drabinki i półki, wymagają pewnej przestrzeni, aby dzieci mogły swobodnie manewrować i mieć do nich dostęp.

Jeżeli ty masz przestrzeń, ja jest zawsze najlepszy kupować schody z twój pryczą w przeciwieństwie do drabiny. Nie tylko jest to dużo łatwiejsze do wspinania się dla dzieci i rodziców, ale także są one wyposażone w głębokie szuflady, aby utrzymać bałagan przy zatoce. Chociaż układ pokoju każdego dziecka jest wyjątkowy, istnieją pewne ogólne wytyczne, o których należy pamiętać przy zakupie odpowiednich schodów do łóżka piętrowego.

Proste - Proste schody po lewej lub prawej stronie są najczęstszym rozwiązaniem w łóżku piętrowym. W tym scenariuszu, składowe szuflady znajdują się pod każdym bieżnikiem. W przypadku schodów prostych najlepiej byłoby umieścić schody przy ścianie, aby zapewnić ochronę. Jeśli nie jest to możliwe, należałoby zainstalować szynę schodową. Dla tego typu schodów potrzebna byłaby co najmniej 95" długości w pomieszczeniu.

Schody magazynowe wzdłuż ściany, pozwalają na dostęp do szuflad i półek z boku.

Wzdłuż ściany - Posiadanie schodów wzdłuż ściany wymaga większej długości niż schody proste i wymaga minimum 116" długości. Chociaż ten typ schody zapewnia więcej możliwości przechowywania, ponieważ cała ich strona może stać się szafą i szufladami. Dla młodszych dzieci jest to również znacznie łatwiejsze do wejścia i zejścia.

Schody w kształcie litery U z 10 szufladami do przechowywania i bulajem powyżej do rówieśników z

U-kształtny - Dla tych, którzy potrzebują łatwiejszego dostępu do górnej pryczy i potrzebują więcej miejsca do przechowywania, ale nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby schody szły wzdłuż ściany, to schody w kształcie litery U są rozwiązaniem. W tej konfiguracji potrzebne są schody o długości minimum 110".

Oceniając odpowiednie schody do pokoju dziecka, należy wziąć pod uwagę dwa główne czynniki. Musielibyście Państwo wziąć pod uwagę układ pomieszczenia, aby określić, czy między elementami wyposażenia jest wystarczająca wolna przestrzeń i czy dzieci są w stanie bezpiecznie wchodzić i schodzić ze schodów.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij