Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Meble biurowe z drewna: Plusy i minusy

Paulina Wójcik
mar 11 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jak praktyczne są meble biurowe z drewna i czy jest dla nich miejsce w nowoczesnych biurach w 2021 roku? Dzisiejsi producenci mebli biurowych mogą produkować wszystkie rodzaje i style wysokiej jakości mebli z różnych materiałów. Meble drewniane, zwłaszcza z litego drewna, od dawna cieszą się popularnością w wielu profesjonalnych miejscach. Obecnie, w wielu miejscach pracy i budynkach firmowych, mają one silną konkurencję w walce o powierzchnię użytkową. Meble biurowe z drewna mają wiele zalet i wad. Jest kilka rzeczy, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji, gdzie mogą skorzystać z używania drewnianych biurek i krzeseł, lub czy nie lepiej rozejrzeć się za innymi rodzajami materiałów meblowych.

Zalety mebli biurowych z drewna

Nic nie nakazuje uwagę pokoju więcej niż solidne, dobrze wykonane biurko z drewna. Aby zakończyć prywatnego biura w pełnym zespole mebli, inne drewniane meble biurowe kawałki mogą być dodawane, w tym stoliki kawowe, regały, szafki i krzesła z drewna. Meble z litego drewna wyglądają wyrafinowanie, klasycznie i ciepło, co pomaga przedstawić powietrze profesjonalizmu w ustawieniach biurowych. Dla tych, którzy spotykają się z klientami, przyprowadzenie ich do Twojego biura umeblowanego drewnem z pewnością pozostawi imponujące i pewne siebie wrażenie. Dobrze wykonane meble drewniane są znane jako dość trwałe i długotrwałe przy odpowiedniej pielęgnacji. Nie będziesz musiał się martwić o wymianę mebli często z powodu regularnego zużycia. Ponadto, meble drewniane występują w wielu różnych, często unikalnych, kolorach i wzorach, a także w kilku konstrukcjach, od tradycyjnych biurek do solidnych stołów konferencyjnych.

Wady drewnianych mebli biurowych

Wysokiej jakości wykończenie i wydajność mebli biurowych z litego drewna mają pewne wady. Po pierwsze, meble z litego drewna zazwyczaj kosztują znacznie więcej niż inne meble wykonane z innych materiałów. Ręcznie robione kawałki są pewne, aby być jeszcze droższe. Po drugie, lite drewno jest ciężkim materiałem. Chociaż przyczynia się to do jego trwałej konstrukcji, może być trudne do złożenia, a nawet zmiany układu w przestrzeni biurowej. Wszystko to jest uwzględnione w cenie zakupu i instalacji mebli drewnianych. Wszystkie meble drewniane są podatne na problemy związane z wilgocią. Podczas gdy drewniane biurko może poradzić sobie z codziennym użytkowaniem w biurze, nie będzie idealne, gdy wiele osób często używa go jako wspólnej przestrzeni roboczej i naraża go na mnóstwo rozlanej kawy lub herbaty.

Prawdziwe drewno vs fornir vs meble laminowane

Znalezienie prawdziwego biurka drewna, lub dowolny kawałek mebli biurowych wykonanych w 100% z litego drewna jest coraz mniej powszechne. Wiele sztuk mebli dzisiaj są wykonane z jakiejś wersji drewna konstrukcyjnego lub laminatu ze względu na jego trwałość w porównaniu do prawdziwego drewna. To nie znaczy, że prawdziwe drewno jest zła opcja, ale raczej, że jest to rzadkie, aby znaleźć cały kawałek mebli wykonanych w 100% z prawdziwego drewna dzisiaj.

Podczas gdy prawdziwe drewno sprawia, że piękne meble, fornir i laminat sprawiają, że piękne meble, jak również. Mimo że wyglądają one dość podobnie, mają też kilka istotnych różnic. Poniżej zamierzamy podkreślić niektóre z głównych różnic między każdym z nich z niektórych plusów i minusów.

Meble z prawdziwego drewna

Niektóre z największych odwołań do prawdziwego drewna meble jest oczywiste piękno naturalnego ziarna drewna i rzemiosła, które idzie do niego. Podczas gdy drewno konstrukcyjne lub laminat może uchwycić jego istotę całkiem dobrze, nic nie może naprawdę replikować urzekające piękno prawdziwego kawałka litego drewna meble.

Fornir jest bardziej prawdopodobne, aby uchwycić istotę prawdziwego drewna nieco więcej niż laminat może, ponieważ jest zwieńczony cienką warstwą prawdziwego drewna, podczas gdy laminat nie jest.

Zalety:

- Każdy mebel jest wyjątkowy
- Naturalne piękno słojów drewna jest wyeksponowane

Wady:

- Kontrolowanie wilgoci może być problemem
- Może być drogie

Jeśli chodzi o różne gatunki drewna, istnieją pewne drobne różnice między drewnem takim jak dąb, klon i wiśnia, które są powszechnie stosowane w meblach. Dąb, na przykład, jest bardzo szeroki ziarno drewna, podczas gdy klon i wiśnia są bliżej ziarna drewna. Oznacza to, że są one nieco twardsze i mają mniej "niedoskonałości".

Jednym z producentów mebli, z którym współpracujemy, a który produkuje meble z elementów z litego drewna, jest Lesro. Niektóre stoły konferencyjne Lesro są wykonane z blatem z litego drewna, podczas gdy niektóre stoły i krzesła recepcyjne Lesro są wykonane z drewnianą ramą.

Blat z litego drewna pozwala producentom takim jak Lesro na uzyskanie wrażenia prawdziwego drewna, które klienci uwielbiają, przy jednoczesnej redukcji kosztów. Podstawa stołów to zazwyczaj fornir połączony z wykończeniem z prawdziwego drewna, co pozwala na uzyskanie solidnej podstawy i atrakcyjnego wyglądu.

Meble fornirowane

Meble fornirowane są wykonane z podłoża, którym zazwyczaj jest sklejka, płyta wiórowa lub płyta pilśniowa średniej gęstości - zwana również nakładką średniej gęstości, MDF lub MDO. Podłoże jest pokryte bardzo cienką warstwą prawdziwego drewna. Odbywa się to poprzez nałożenie okleiny drewnianej za pomocą kleju, aby przylegała do podłoża.

Poniżej przedstawiamy kilka zalet i wad wyboru forniru w stosunku do prawdziwego drewna lub laminatu:

Zalety:

- Może zaoferować więcej wyglądu prawdziwego drewna niż laminat
- Nie jest tak podatny na wilgoć
- Zarysowania mogą być generalnie szlifowane i naprawiane

Wady:

- Nadal może ulec uszkodzeniu

Sklejka

Sklejka zazwyczaj oferuje mniejszą wagę i może być bardziej odporna na ugięcia, podczas gdy płyta pilśniowa średniej gęstości ma nieco większą wagę i jest zazwyczaj używana w droższych meblach fornirowanych.

Zalety:

- Lekkość
- Odporność na ugięcia

Wady:

- Okleina wierzchnia może się często odklejać. Upewnij się, że znalazłeś mocno przyklejony kawałek
- Wymaga trochę szlifowania, aby klej do forniru przylegał prawidłowo

Płyta wiórowa

Płyta wiórowa jest prawdopodobnie najniższej klasy opcją, jeśli chodzi o wybór podłoża. Jest to nadal dobre podłoże do fornirowania, ale nie tak dobre jak płyta pilśniowa średniej gęstości (MDF), o której mówimy nieco więcej poniżej.

Płyta pilśniowa średniej gęstości (MDF)
Płyta pilśniowa średniej gęstości jest zazwyczaj stosowana w meblach wysokiej klasy. Zapewnia ona jednolitą powierzchnię, do której przywiera okleina drewniana.

Zalety:

- Płaska powierzchnia
- stabilny

Wady:

- Wymaga trochę szlifowania, aby klej do forniru przylegał prawidłowo

Meble laminowane

Meble laminowane to bardzo trwała i niedroga opcja dla wielu. Jest on wykonany z zamkniętych tworzyw sztucznych, co czyni go bardzo odpornym na zarysowania, plamy i ciepła.

Poniżej przedstawiamy kilka wspólnych zalet i wad laminatu:

Zalety:

- Tańszy niż lite drewno i większość fornirów
- Nie ma wpływu na to, gdy jest w kontakcie z wodą lub ciepła

Wad:

- Nie można go naprawić, gdy jest porysowany
- W zależności od tego, czy laminat jest nisko, średnio, czy wysokociśnieniowy, może być podatny na wodę i inne uszkodzenia płynne. Im wyższe ciśnienie, tym mniejsza podatność.

Do tej pory powinieneś już dobrze rozumieć różnice między meblami z litego drewna, laminatu i forniru. Każdy z nich ma swoje własne unikalne cechy i wady, które należy rozważyć. 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij