Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Jakie meble powinny pojawić się w biurze?

Paulina Wójcik
cze 16 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wiele osób urządzających właśnie biuro intensywnie zastanawia się nad tym, jakie meble wybrać, aby były one nie tylko komfortowe, ale również sprzyjające efektywnej pracy. Dzięki kilku wskazówkom szybko przekonamy się o tym, że nie jest to trudne zadanie. Na co zatem warto w szczególny sposób zwrócić uwagę?

Funkcjonalność i wygoda

Praca jest tym miejscem, w którym spędza się większą część dnia, nic więc dziwnego, że to właśnie meble funkcjonalne i wygodne są tymi, na które zgłaszane jest największe zapotrzebowanie. Oczywiście, nie bez znaczenia wydaje się także to, jak takie meble się prezentują. Każdy z nas potwierdza, że lubi pracować we wnętrzu prawdziwie estetycznym, a więc w takim, do którego wraca się z największą przyjemnością. Oczywiście, meble biurowe mogą być zarówno modelami nowoczesnymi, jak i standardowymi. To komfort odczuwany przez osoby wykorzystujące je przesądza o tym, w jaki sposób są one odbierane.

Znaczenie solidnego wykonania

Jeśli mielibyśmy wskazać na podstawowy element przestrzeni biurowej, z pewnością byłoby nim biurko. Tylko od nas zależy to, czy postawimy na masywne biurka przeznaczone przede wszystkim dla indywidualnych gabinetów, czy też na proste i niewielkie rozwiązania znakomicie sprawdzające się w przestrzeni open space. Nie można jednak zapominać o tym, że choć miniaturyzacja jest często mile widziana, nie powinno się z nią przesadzać. Jeśli biurka będą zbyt małe, zabraknie na nich miejsca czy to dla dokumentów i przyborów, czy to dla innego sprzętu biurowego. Z tego samego powodu dobrym pomysłem wydaje się inwestycja w meble charakteryzujące się regulowaną wysokością. Pozwalają one pracownikowi na dopasowanie mebli do potrzeb, jakie wynikają bezpośrednio z jego wzrostu. Jest to także funkcja sprawdzająca się znakomicie wówczas, gdy pojawia się potrzeba pracowania na stojąco pozwalająca na swobodne zmienianie pozycji. Jeśli zastanawiamy się, na co jeszcze zwrócić uwagę stając przed wyborem biurka, nie sposób zapominać o tym, że musi być ono odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Przed ostateczną decyzją nie zaszkodzi więc zastanowić się nad tym, czy jest ona rzeczywiście tak korzystna, jak początkowo się to nam wydawało.

Funkcjonalność w parze z komfortem

Osoby zatrudnione w biurze powinny mieć jak najlepsze samopoczucie, bo nie pozostaje to bez wpływu na jakość wykonywanych przez nie obowiązków zawodowych. Warto więc pamiętać o tym, że wspomniane dobre samopoczucie w dużej mierze uzależnione jest od tego, na czym się siedzi. Jeśli musimy spędzać przy biurku wiele godzin, zaskoczeniem nie powinno być dla nas to, że nasz kręgosłup może mieć poważne problemy z tego powodu. Nie powinniśmy więc zapominać o podstawowych wytycznych znajdujących zastosowanie podczas wyboru foteli i kieszeń.

Tu na pierwszy plan wysuwa się to, że najlepsze efekty przynoszą te modele, dla których charakterystyczny jest regulowany kąt nachylenia, wysokość oraz głębokość siedziska. Przed zakupem dobrze jest też zorientować się, czy krzesło posiada zagłówek, a łokietniki, w jakie jest wyposażone, są naprawdę wygodne. Nie można też zapominać o tym, że duże znaczenie ma materiał, z jakiego wykonano siedziska. Może się wydawać, że dziś w sprzedaży dominują jedynie solidne rozwiązania, okazuje się jednak, że w rzeczywistości wielu z nich można naprawdę sporo zarzucić. Lepiej nie spieszyć się zatem z zakupem nawet, jeśli sprzedawca kusi nas atrakcyjnością cenową oferty, z której można skorzystać jedynie przez krótki czas. Komfort pracownika jest ważniejszy niż perspektywa oszczędności.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij