Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

4 powody, dla których morale w miejscu pracy ma znaczenie

Michał Kubicki
cze 14 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W miejscu pracy jest wiele rzeczy, które mają znaczenie. Wydajność, zyski, nowe pomysły - to wszystko jest niezbędne, aby firma odniosła sukces. Ale co z morale pracowników? Czy to też ma znaczenie?

Krótko mówiąc, tak.

Bez wysokiego morale żaden z powyższych elementów nie zadziała. Wydajność spadnie do niedopuszczalnego poziomu, a to ma bardzo silny związek z zyskami. Skończą się nowe pomysły, a klienci zaczną zauważać różnicę w jakości usług.

Menedżerom bardzo łatwo jest skupić się na liczbach, ale nie koncentrując się na szczęściu i zadowoleniu swoich pracowników, bardzo wiele tracą.

Dlaczego więc morale ma znaczenie?

Przeanalizujmy cztery bardzo ważne powody.

Morale i produktywność idą w parze

Wydajność musi być wysoka, aby firma mogła dotrzymywać terminów i osiągać zyski. Gdy pracownicy mają niskie morale, będą po prostu siedzieć w swoich biurach i wykonywać tylko minimum czynności. Czy można ich za to winić? Robią to, co muszą, i nic więcej. W takim przypadku zauważysz niższy poziom wydajności, co z kolei spowoduje niższe zyski.

Szczęśliwi pracownicy dokładają wszelkich starań

Gdy pracownicy są zadowoleni z pracy, robią więcej. Będą chcieli, aby firma odniosła sukces, ponieważ daje im to poczucie celu i przynależności. W takim przypadku wzrasta wydajność i wszyscy dobrze się dogadują. Nie oznacza to, że nie pojawią się przypadki konfliktów wokół mebli w sali konferencyjnej, ale będą to sytuacje stosunkowo rzadkie.

Nowe pomysły będą napływać

Szczęśliwi pracownicy będą chcieli współpracować i przeprowadzać burze mózgów. Będą spędzać czas przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej i wpadać na nowe pomysły. Pomysły te mogą rozwiązać istniejące od dawna problemy i przenieść Twoją firmę na wyższy poziom.

Nowe talenty rozpoznają szczęśliwe miejsce pracy, gdy je zobaczą

Istnieje wiele elementów, które przyciągają nowe talenty do firmy. Jednym z nich jest projekt miejsca pracy, reputacja oraz sposób, w jaki postrzegają firmę i jej pracowników. Jeśli utalentowani, potencjalni pracownicy zobaczą szczęśliwe i satysfakcjonujące miejsce pracy, będą chcieli być jego częścią. To z kolei pozwoli Twojej firmie zajść dalej i pomoże Ci wyprzedzić konkurencję.

To tylko cztery powody, dla których morale pracowników jest tak ważne dla firmy. Warto więc przestać patrzeć wyłącznie na dolną linię marży zysku i zastanowić się, na ile zadowoleni są pracownicy.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij