Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Meble do pokoju dziecięcego

Michał Kubicki
kwi 11 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wystrój pokoju dziecka

Estetyka, choć musi być traktowana na równi z bezpieczeństwem i funkcjonalnością, jest bardzo ważną cechą mebli dziecięcych. Dzieci również mają swój gust i są w stanie stwierdzić, czy dane meble się im podobają czy też nie. Warto więc przeanalizować swoje decyzje na zakupach również pod tym kątem. Istnieje jednak kilka zasad, których powinniśmy się trzymać aby stworzyć dziecięcy pokój który będzie naprawdę dobrze wyglądał.

Wydaje się, że w pokoju dziecięcym zawsze trzeba stawiać na jak najwięcej kolorów. Fakt, dzieci uwielbiają przebywać w kolorowym otoczeniu, ale nie można z tym przesadzać. Nawet dorosły człowiek czuje się dość przytłoczony w miejscu, w którym z każdej strony "atakuje" go mnóstwo różnych kolorów. U małego dziecka takie otoczenie może budzić niepokój i rozdrażnienie. Tymczasem w pomieszczeniu tym maluch powinien czuć się bezpiecznie i komfortowo. Można oczywiście stosować wiele barw, ale warto wprowadzać też bardziej uspokajające akcenty. Meble w pokoju dziecięcym mogą być nawet w całości białe. Wiele koloru i tak wprowadzą zabawki, ubranka czy inne akcesoria.

Warto wybierać też ponadczasowe rzeczy. Oczywiście chętnie kupimy dziecku meble nawiązujące do popularnych w danym momencie bajek, ale takie produkty szybko wychodzą z mody.

Na jakie trendy zwracać uwagę?

W dziedzinie mebli dziecięcych możemy obecnie zaobserwować wiele ciekawych trendów. Warto zapoznać się bliżej z niektórymi z nich, bowiem stanowią one doskonałe źródło inspiracji i pomysłów.

Jednym z takich trendów jest zwracanie coraz większej uwagi na meble naturalne i ekologiczne. Rodzice przypominają sobie, jak świetną propozycją są meble drewniane. Klienci uważają też coraz bardziej na to, czy wybierane przez nich meble posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, potwierdzające ich bezpieczeństwo. Dziś nie chcemy już decydować się na żadne meble wykończone substancjami, które mogą być groźne dla naszych dzieci. Szczególny niepokój budzą tutaj farby i lakiery.

Meble pokojowe

Dziecko ma przecież ciągły kontakt z powierzchnią mebli. Chcemy zatem mieć pewność, że farba i lakier są naturalne i nie stanowią żadnego zagrożenia. Meble ekologiczne są oczywiście nieco droższe od tych standardowych. Z drugiej strony, odznaczają się zwykle wyższą jakością i wytrzymałością, dzięki czemu można z nich korzystać znacznie dłużej.

Można zaobserwować też odchodzenie od miłych, nasyconych kolorów które dotychczas powszechnie kojarzyły się z dzieciństwem. Dziś coraz częściej spotykamy meble dziecięce w stonowanej bieli czy innych, bardziej eleganckich kolorach. Jest to zrozumiałe, bowiem wielu rodziców przekonało się już, że zbyt mocne i zróżnicowane kolory działają na dzieci drażniąco.

Ciekawym trendem są również meble, które łączą swoje funkcje z niektórymi zabawkami. Na przykład, łóżko piętrowe lub na antresoli połączone z niewielką zjeżdżalnią. Takie meble są w pełni funkcjonalne, a jednocześnie zapewniają maluchowi mnóstwo zabawy.

Wybranie idealnych mebli do pokoju dziecięcego nie jest zatem prostym zadaniem. Warto podejść do tego na spokojnie i dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi na rynku możliwościami.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij