Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Korzyści płynące z ekologicznych, wolnych od formaldehydu mebli dla dzieci

Michał Kubicki
paź 2 2020


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Każdy nowy rodzic chce otoczyć swoje dziecko komfortem i bezpieczeństwem. Jeśli chodzi o projektowanie żłobka Twojego dziecka, będziesz chciał mieć pewność, że jest to dla niego bezpieczne, przyjazne i zdrowe środowisko. Ostatnie badania wykazały, że w ostatnim roku 31 procent amerykańskich konsumentów kupowało głównie ekologiczne produkty do pielęgnacji niemowląt. Wydaje się, że tendencja ta utrzymała się w przypadku produktów dla dzieci, takich jak ekologiczne i wolne od chemikaliów meble dziecięce, przy czym wiele tradycyjnych firm meblarskich dodaje do swojej linii mebli produkty ekologiczne i ekologiczne.

Włączenie mebli dziecięcych, które są zarówno ekologiczne, jak i wolne od chemikaliów, jest jednym ze sposobów na zapewnienie dziecku bezpiecznego i zdrowego miejsca w żłobku. Tradycyjne meble dziecięce często zawierają materiały zawierające chemikalia, takie jak formaldehyd i lotne związki organiczne, natomiast ekologiczne meble dziecięce mają takie zalety, jak nietoksyczne bejce, materiały kompostowalne i konstrukcja z litego twardego drewna. Podczas gdy wielu rodziców decyduje się na mieszanie i dopasowywanie mebli w przedszkolu dziecka, wyważanie pokoju z kilkoma meblami z organicznego drewna jest dobrym sposobem na zapewnienie dziecku stylowego i zdrowego środowiska.

Jakie są korzyści płynące z zastosowania ekologicznych mebli dziecięcych?

Wybór ekologicznych mebli dziecięcych do przedszkola to zdrowy i mądry wybór z wielu powodów. Nie tylko są one piękne i trwałe, ale także nasze ekologiczne meble dziecięce nie zawierają toksycznych substancji chemicznych. Oto niektóre z wielu korzyści płynących z ekologicznych mebli dziecięcych.

Brak szkodliwych substancji chemicznych

Organiczne meble dziecięce nie zawierają substancji chemicznych w tradycyjnych meblach, w tym:

  • Lotnezwiązki organiczne - Znajdują się one w niektórych klejach, barwnikach i farbach, a także w środkach ochrony tkanin Scotchgard. Uwalniają one gaz do powietrza w pomieszczeniach i zanieczyszczają je. Dzieci są szczególnie wrażliwe na lotne związki organiczne i mogą odczuwać negatywne skutki zdrowotne, takie jak podrażnienia oczu i dróg oddechowych, bóle głowy i zawroty głowy. Podczas gdy krótkotrwała ekspozycja na LZO zwykle nie ma trwałego wpływu na zdrowie, długotrwała ekspozycja na wysokie poziomy LZO może powodować poważniejsze problemy zdrowotne. Nasze ekologiczne meble dziecięce są w 100 procentach wolne od LZO, a my nigdy nie używamy suszarek chemicznych.
  • Formaldehyd - Narodowy Program Toksykologii zidentyfikował formaldehyd jako materiał rakotwórczy, co oznacza, że jest on znany jako czynnik powodujący raka. Znajduje się on w wytwarzanych produktach drewnianych, takich jak płyty wiórowe, sklejki i płyty pilśniowe. Badania wykazały, że meble wykonane z płyt wiórowych będą off-gazu przez co najmniej pięć lat. Wybór bezaldehydowych produktów dla niemowląt, takich jak meble dziecięce z litego drewna, gwarantuje, że nie będziesz musiał martwić się o odgazowywanie toksycznych oparów formaldehydu.
  • Środki zmniejszającepalność - Pianka w tradycyjnych poduszkach wykonana jest z materiałów ropopochodnych i często spryskana toksycznym środkiem zmniejszającym palność. Po rozbiciu się z czasem pianka zamienia się w rakotwórcze cząsteczki pyłu, które uwalniają się do powietrza i wdychają. Wszystkie nasze ekologiczne meble dziecięce są niepalne i nie są poddawane działaniu toksycznych środków zmniejszających palność.

Konstrukcja z litego drewna

Wybór organicznych mebli z litego drewna do przedszkola Twojego dziecka daje wiele korzyści. Są one niezwykle wytrzymałe i nie rozpadają się ani nie korodują z czasem. Wszystkie nasze meble drewniane wykonujemy z litego, północnego, suszonego w piecu drewna twardego, takiego jak wiśnia, klon i hikora, a nie ze słabej jakości sklejki lub płyty wiórowej. Nasze meble drewniane, wykonane bez trujących klejów, fornirów i suszarek chemicznych, nie emitują żadnych lotnych związków organicznych. Używamy klejów na bazie wody z minimalną zawartością chemikaliów i w pełni organicznym wykończeniem olejem lnianym, pochodzącym z naturalnego lnu.

Niezwykle bezpieczne

Organiczne meble dziecięce są z natury rzeczy bezpieczniejsze od tradycyjnych mebli drewnianych, w dużej mierze dzięki temu, że są nietoksyczne. Wszystkie nasze ekologiczne meble dziecięce spełniają surowe normy bezpieczeństwa i są produkowane w USA, więc wiadomo, że nie zawierają ołowiu, który jest często obecny w meblach produkowanych w Azji. Chcesz mieć pewność, że wyposażasz żłobek swojego dziecka w bezpieczne drewniane meble, ponieważ będą one miały z nim bliski kontakt do przytulania, spania i zabawy. Nasze meble są wykończone w sposób bezpieczny dla żywności, co oznacza, że można z nich bezpiecznie jeść.

Lepsze dla środowiska

Ekologiczne meble dziecięce to mądry wybór dla Twojego dziecka. Nie ma niebezpiecznych substancji chemicznych, które mogłyby zagrozić gazom i zanieczyszczać powietrze w pomieszczeniach. Ponieważ nasze meble są w pełni kompostowalne, możesz spać spokojnie wiedząc, że żadne toksyczne chemikalia nie przedostaną się do gleby i wód gruntowych, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał je wyrzucić. Większość mebli ekologicznych pochodzi również z materiałów produkowanych w sposób zrównoważony. Ponadto, amiszowi rzemieślnicy tworzą meble przy minimalnym zużyciu energii, ograniczonej ilości odpadów i bez emisji substancji chemicznych lub zanieczyszczeń do atmosfery.

Stylowe

Podczas gdy większość mebli, które są naprawdę wolne od substancji chemicznych i organicznych jest dostępna tylko w ograniczonych kolorach, takich jak biały lub beżowy, nasze meble są dostępne w różnych kolorach drewna i bejcy, od naturalnego do ciemnego. Nasze meble łatwo się mieszają i pasują do innych mebli przedszkolnych i wyglądają pięknie z każdym wystrojem przedszkola. Połącz neutralne odcienie drewna z łagodzącymi pastelami lub jasnymi i śmiałymi kolorami, aby stworzyć przedszkole, które Twoje dziecko pokocha. Meble dziecięce Amiszów zachowują klasyczny styl, który sprawi, że będą wyglądać modnie i na czasie przez wiele lat. Oferujemy różne style mebli dziecięcych od nowoczesnych do rustykalnych, które będą pasować do każdego stylu wystroju.

Ekonomiczne

Wybór mebli dziecięcych wykonanych z litego drewna gwarantuje, że będą one odporne na zużycie przez niemowlęta i dzieci. Trwać będą długo bez uszkodzeń i konieczności wymiany, jak inne produkty ze sklejki lub płyty wiórowej. Jest również niezwykle łatwy w utrzymaniu i nie wymaga żadnych specjalnych produktów ani intensywnej konserwacji, aby utrzymać go w najlepszym stanie. Meble można również przekazywać innym dzieciom z pokolenia na pokolenie. Ponieważ meble Amiszów mają ponadczasową jakość, przez lata można dodawać do pokoju dziecka kilka innych kluczowych elementów, takich jak szafki nocne i regały na książki.

Choć ekologiczne i wolne od substancji chemicznych meble dziecięce mogą być droższe od innych mebli dziecięcych, warto wydać trochę więcej na meble, które są solidne, dobrze wykonane i nietoksyczne. Twój pieniądze mogą iść długą drogę gdy kupuje łóżeczko dziecięce które konwertuje berbecia łóżko lub pełnowymiarowego łóżka, lub komodę która podwaja jako zmieniający stacja. Czy ty wybierasz umeblować cały żłobek z organicznymi meblami dla niemowląt, lub właśnie kupować few kluczowych kawałki, możemy pomagać ciebie utrzymywać twój domowego budżet. Skorzystaj z naszych comiesięcznych specjałów lub zastanów się nad zakupem wszystkich mebli dziecięcych na raz, aby otrzymać nasz duży rabat przy zakupie.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij