Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Jasne meble – czy to dobre rozwiązanie?

Michał Kubicki
mar 29 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jasne meble dziecięce

Urządzanie pokoju dla dziecka nie należy do najłatwiejszych zadań i wymaga podjęcia dość ważnych decyzji. W tym przypadku, przede wszystkim zwracamy uwagę na to jakich kolorów powinniśmy użyć, aby pokój prezentował się ładnie i oczywiście podobał się naszemu dziecku. Spory wpływ ma na to barwa mebli, które mogą być ciemne lub jasne. Obydwie te opcje mają swoje wady oraz zalety, jednak częściej wybierane są meble w pastelowych kolorach, czy też te o mlecznych i bardziej neutralnych odcieniach.

Należy pamiętać, że pokój dziecięcy spełnia bardzo dużo funkcji, gdyż jest to zarówno miejsce do zabawy, jak i nauki czy po prostu odpoczynku. W związku z tym, musimy zatroszczyć się o to by był on funkcjonalny, ale jednocześnie bezpieczny i przytulny, tak by nasza pociecha czuła się w nim dobrze. Jak wiadomo, na nasze samopoczucie, bardzo duży wpływ mają kolory, które w nim przeważają, dlatego powinniśmy się dobrze zastanowić jakie barwy zastosować w pokoju naszego dziecka.

Jak dobierać kolory?

A jaki dokładnie wpływ na to jak się czujemy mają poszczególne kolory? Odcienie pastelowe przede wszystkim nas uspokajają i przywracają do równowagi psychicznej. Jeśli zależy nam na osiągnięciu lepszego skupienia, powinniśmy stawiać na barwy żółte i beżowe. Spokój, ale też lepsze efekty pracy uzyskamy natomiast w pomieszczeniach, w których dominują biel oraz szarość. W pokoju, w którym chcemy się zrelaksować stawiajmy na zieleń czy błękit oraz fiolet.

Musimy też wiedzieć w jaki sposób łączyć ze sobą poszczególne kolory, aby uzyskać zamierzony rezultat. Decydując się na przykład na mocny kolor ścian w pokoju, dobierzmy do nich jasne meble, które rozjaśnią nieco pomieszczenie, dodatkowo optycznie je powiększając.

Kolor mebli dziecięcych

Praktyczne, jasne meble

W aktualnie panujących trendach, dotyczących aranżacji wnętrz, stawia się przede wszystkim na meble w odcieniach beżu i bieli. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż świetnie wpasowują się one w różne, popularne teraz style. Takie meble o neutralnych kolorach pozwalają też na częste zmiany wystroju wnętrz, wystarczy bowiem jedynie zadbać o nowe dodatki, aby całkowicie odświeżyć dane pomieszczenie i nadać mu zupełnie nowego charakteru.

Jeśli chcemy urządzić kącik do pracy czy nauki, warto wybrać biurko w jasnych kolorach, ponieważ wzmaga koncentrację i łatwo na nim znaleźć wszystko to czego potrzebujemy. Warto także, kolorystycznie dobrać do niego pozostałe elementy wyposażenia pokoju, takie jak szafa czy łóżko. Pamiętajmy przy tym, że na jasnych meblach kurz jest znacznie mniej widocznych niż na tych ciemnych, więc łatwiej jest je utrzymać w porządku.

Szybka metamorfoza

Neutralne meble w jasnych barwach dają nam mnóstwo możliwości zmiany ich wyglądu. Nawet niewielkich rozmiarów elementy dekoracyjne mogą zupełnie odmienić nasze szafy czy komody. Wystarczy samodzielnie namalować na nich dowolny wzór, lub też skorzystać z gotowych naklejek. Obecnie są one dostępne w tak wielu wersjach kolorystycznych i tematycznych, że każdy może znaleźć coś co wpasuje się w jego gusta. Dodatkowo, w sytuacji gdy będziemy chcieli całkowicie zmienić wystrój danego pokoju, zawsze możemy przemalować jasne meble na ciemniejsze barwy.

Jasne meble doskonale uzupełnią pokój dla dziecka w każdym wieku. Świetnie komponują się one zarówno z jasnymi, jak i nieco ciemniejszymi kolorami ścian, a do tego sprawiają one wrażenie mniej masywnych. Dzięki temu, pokój staje się przestronniejszy, a przy tym też bardziej przytulny, co przecież jest niezwykle ważną cechą każdego pokoju dziecięcego.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij