Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Jak utrzymywać porządek w pokoju dziecięcym?

Paulina Wójcik
maj 2 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Pokój malucha

Każdy z nas chce cieszyć się w swoim otoczeniu pełnym porządkiem i harmonią. Niestety, bardzo często mamy z tym spore problemy – bałagan "robi się sam", i czasami nawet nie zauważamy, kiedy zaczyna wokół nas narastać. Jest to szczególnie duży problem w pokoju dziecięcym. Maluchy nie potrafią zbytnio dbać o porządek, przez co jeśli rodzice sami się tym nie zajmą, to po krótkim czasie znalezienie czegokolwiek w takim pokoju będzie sporym wyzwaniem.

Urządzanie pokoju dla dziecka to nie tylko zabawa w tworzenie bajkowego miejsca, które stanie się prawdziwą jaskinią wyobraźni naszego malucha. To również zadbanie o to, aby było to pomieszczenie wygodne i funkcjonalne. W przypadku niewielkiej powierzchni może to być oczywiście pewien problem, ale stosując odpowiednie rozwiązania zawsze będziemy w stanie uzyskać dobre efekty. Istnieje wiele sposobów na to, aby nawet w niewielkim pomieszczeniu trzymać w uporządkowany sposób liczne ubranka, zabawki czy przybory szkolne dziecka. Doskonałą propozycją są tu dodatkowe półki i wieszaki.

Postaw na nowoczesność

Półki nie muszą być wcale proste i nudne. Większość z nas kojarzy je głównie ze zwykłymi deskami, służącymi do przechowywania różnych drobiazgów. Tymczasem mogą one stanowić bardzo ciekawy element aranżacji pomieszczenia. Półki dostępne są w najróżniejszych kształtach oraz stylach. Bardzo ciekawie prezentują się na przykład przedstawiające geometryczne formy – sześciany czy kwadraty. Innym popularnym wzorem jest plaster miodu, czyli kilka półek o charakterystycznym kształcie połączonych w jedno. Nie ma zatem znaczenia to, w jakim konkretnie stylu zamierzamy urządzić dziecięcy pokój – i tak zawsze będziemy w stanie znaleźć tu coś idealnie pasującego.

Akcesoria do pokoju dziecka

Oprócz bardziej lub mniej standardowych kształtów znajdziemy też wiele naprawdę oryginalnych propozycji. Półki mogą mieć na przykład kształt samolotów lub samochodów – doskonale sprawdzą się w pokoju małych podróżników, którzy marzą o dalekich wojażach. Jeśli szukamy czegoś bardziej stonowanego i eleganckiego, to możemy wybrać półki stylizowane na małe chmurki lub nawet domki. Niektóre półki mogą idealnie pasować do zabawek, które będą na nich przechowywane.

Korzystaj z wieszaków

Utrzymywanie porządku w pokoju jest problemem wielu ludzi, nie tylko małych dzieci. Szczególnie dobrze widać to po tym, jak przechowujemy swoje ubrania. Chyba większość z nas zwykle rzuca je beztrosko w pierwsze lepsze miejsce, zamiast schować do szafy. Dla wielu ludzi funkcje wieszaka i szafy pełni krzesło, na którym wieszamy niektóre ubrania. Wystarczy zastosować w pokoju dziecięcym kilka niewielkich dodatków, aby utrzymywanie porządku w pokoju było znacznie łatwiejsze. Mały wieszak na ścianie i worek na obuwie sprawi, że zyskamy dodatkowe miejsce do odłożenia nieużywanych akurat ubrań. Dodatkowo od małego będziemy w ten sposób uczyli nasze dzieci utrzymywania porządku i swego rodzaju sumienności. Takie dodatki również mogą odznaczać się interesującym wyglądem.

Nie chodzi o umieszczanie w pokoju dziecięcym nudnego, dużego wieszaka dla dorosłych. Możliwości są znacznie szersze i pozwalają na stworzenie naprawdę ciekawego elementu aranżacji takiego pomieszczenia. Możemy zdecydować się na przykład na niewielką deseczkę z równolegle umieszczonymi wieszakami. Inną propozycją są małe haczyki umieszczone nieregularnie bezpośrednio na ścianie. Wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywności, aby przygotować coś niezwykłego!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij