Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Jak urządzić komfortową przestrzeń socjalną w biurze?

Justyna Węgrzyn
mar 26 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Przestrzeń socjalna jest w pewnym sensie najważniejszą częścią współczesnego biura. Pomieszczenia wypoczynkowe i kuchnie biurowe pomagają pracownikom łatwiej angażować się i dzielić pomysłami, a ci często czują się bardziej zrelaksowani niż w bardziej formalnych salach konferencyjnych. Współcześnie możemy znaleźć wiele mebli, które pozwalają na komfortowe urządzenie przestrzeni socjalnej.

Tradycyjnie ta przestrzeń jest zdefiniowana jako miejsce pomiędzy domem - pierwszą przestrzenią a biurem - drugą przestrzenią. Dobrym przykładem trzeciej przestrzeni jest kawiarnia, w której ludzie mogą wygodnie pracować z laptopa, uzyskać dostęp do sieci przez Wi-Fi i nawiązywać kontakty towarzyskie. Przestrzeń socjalna między domem a pracą jest teraz przenoszona do biura i jest generalnie przestrzenią między stacjami roboczymi a oficjalnymi salami spotkań.

Stworzenie pokoju socjalnego czy raczej przestrzeni socjalnej w istniejącym biurze może być łatwiejsze, niż myślisz. Wybory mebli, takie jak sofy z wysokim oparciem, w połączeniu z dywanami i obniżonym oświetleniem, zmieniają tę przestrzeń z kuchni biurowej, w której po prostu przychodzisz po kawę, na wzór salonu, w którym możesz wymienić pomysły lub po prostu odpocząć.

Dobra przestrzeń jest niezwykle elastyczna. Najlepsze pomieszczenia tego typu będą naprawdę wielofunkcyjne. Niewielka przestrzeń może służyć jako kuchnia, jadalnia, nieformalna przestrzeń do spotkań, hot-desk oraz przestrzeń do szkoleń, prezentacji i przyjęć. Nowoczesna przestrzeń obejmować może np. kuchnię z barem śniadaniowym, co umożliwia wspólne spożywanie posiłków przez całe zespoły. Kombinacja kabin, sof, obrotowych foteli i plastikowych siedzeń zapewnia również wybór ustawień na spotkania i relaks. Wreszcie, personel może odpocząć i cieszyć się stołami do cymbergaja i tenisa stołowego.

Bezpieczeństwo i szybkość wymiany danych są ważne w dzisiejszej rzeczywistości cyfrowej. Moc i szybkie, niezawodne Wi-Fi to minimalne wymagania dotyczące przestrzeni społecznościowych. Inne technologie, takie jak Clickshare, bezprzewodowy system prezentacji, ułatwiają twoim pracownikom i klientom przychodzenie do twojego biura i wydajną pracę oraz dzielenie się pomysłami.

Przestrzenie tego typu mogą odgrywać ważną rolę w rozwiązywaniu problemów biurowych. Najemcy szukają sposobów maksymalizacji efektywności przestrzeni i tworzenia odpowiednich granic między działami. Menedżerowie obiektów zaczynają włączać przestrzenie socjalne w postaci kabin akustycznych i kapsuły. Tworzą skuteczne bariery dźwiękowe między zespołem programistów a hałaśliwym zespołem.

Coraz częściej przestrzenie społeczne to pomieszczenia umożliwiające odbywanie w nich spotkań. Bez formalnego procesu rezerwacji za to z dostępem do kawy. Pracownicy wybierają spotkania w takich przestrzeniach towarzyskich zamiast w tradycyjnych salach konferencyjnych i salach posiedzeń. W ten sposób firma zyskuje bardziej lojalnych i wartościowych pracowników, a sami pracownicy czują się bardziej komfortowo w ich codziennej przestrzeni roboczej.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij