Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Jakie powinny być meble dla twoich dzieci

Paulina Wójcik
paź 1 2020


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Sypialnia Twojego dziecka powinna być gościnnym i zapraszającym miejscem dla nich, gdzie mogą się bawić, pracować lub spać. Sypialniany meble tak jak łóżka, krzesła, komody i półki z książkami zapewniają potrzebnego siedzenia i przechowywania, ale mogą także zamieniać twój dziecka pokój w przestrzeń używać i cieszyć się gdy rosną.

Przy wyborze mebli do pokoju dziecka należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy.

Meble dziecięce powinny być:

  • Wszechstronne: zdolne do dostosowania się do zmieniających się potrzeb w miarę wzrostu. Wybór podstawowych mebli, które będą rosły wraz z dzieckiem, eliminuje potrzebę późniejszej wymiany wszystkich mebli w miarę ich starzenia się.
  • Wytrzymałe: Potrafi wytrzymać wiele lat bez obawy, że się zepsują lub rozpadną, gdy staną się większe. Meble dziecięce z litego drewna to najlepszy wybór, ponieważ są niezwykle wytrzymałe.
  • Dobrze wykonane: Większość mebli dziecięcych wykonana jest ze sklejki lub taniej płyty wiórowej, która bardzo łatwo się łamie. Dobrze wykonane meble mają być długotrwałe i nie będą wymagały wymiany w okresie dorastania dziecka. Poszukaj takich cech, jak materiały z litego drewna, konstrukcja z jaskółczym ogonem i miękkie prowadnice do szuflad. Wydając teraz nieco więcej na wysokiej jakości meble, oszczędzasz pieniądze w dłuższej perspektywie.
  • Bezpiecznie: Meble dziecięce do sypialni powinny być bezpieczne w swojej konstrukcji i wzornictwie, a także w zastosowanych materiałach. Narażenie na lotne związki organiczne, czyli lotne związki organiczne, może powodować różne objawy, w tym bóle głowy, zawroty głowy, mdłości i mdłości oczu, podrażnienia nosa i gardła oraz poważniejsze skutki zdrowotne. Wybierz meble z wykończeniem, które jest wolne od formaldehydu, organiczne i w 100% wolne od lotnych związków organicznych, co oznacza, że nie ma off-gassing szkodliwych związków w powietrzu. Jest również niepalny i przyjazny dla środowiska.
  • Niski poziom konserwacji: Meble z litego drewna są łatwe w pielęgnacji i wymagają lekkiego odkurzania i okresowego polerowania bezpiecznym środkiem czyszczącym do drewna. Pokrycie powierzchni drewnianych takich jak komoda, biurko i blaty matą lub prowadnicą tkaninową chroni przed rysami i zadrapaniami. Tak jak w przypadku większości mebli, natychmiastowe posprzątanie rozlanego materiału zmniejsza ryzyko uszkodzenia wykończenia i powstania plam.
  • Ponadczasowe: Meble dziecięce z litego drewna są ponadczasowe. Mogą być używane przez wiele lat i nadal być w dobrym stylu i pasują do każdego wystroju. Dzieci mogą je zabrać ze sobą, gdy są samodzielne, lub przekazać je młodszemu dziecku wiele lat później.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij