Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Czy przyszłość jest całkowicie zdalna?

Michał Kubicki
kwi 11 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Odkąd rozpoczęła się pandemia COVID-19, wszyscy pracujemy w sposób, którego być może nigdy wcześniej byśmy nie wypróbowali.

Dla niektórych okazało się to jedynie chwilowym okresem, po którym zaczęli z niecierpliwością oczekiwać powrotu do swoich stałych biur. Dla innych jednak to spojrzenie na inny rodzaj pracy mogło zapalić w nich nowe światło. Być może znaleźli sytuację, która bardziej im odpowiada.

Choć praca zdalna nie jest przeznaczona dla wszystkich przez cały czas, można się zastanawiać, czy w przyszłości nie stanie się ona nową normą. W końcu ma to sens z finansowego punktu widzenia. Firmy nie będą musiały posiadać ogromnych biur, a to oznacza mniejsze koszty ogólne. Praca zdalna ma jednak także swoje minusy.

Dla wielu pracowników zdalnych przestrzenie coworkingowe są miejscem współpracy, nawiązywania kontaktów i oczywiście korzystania z technologii i wygodnych mebli biurowych. Nie każdy chce pracować w domu przez cały czas, a osoby pracujące w pełni zdalnie mogą stwierdzić, że praca w podróży nie jest dla nich tak produktywna, jak by chcieli. Dlatego praca we wspólnej przestrzeni biurowej jest dobrym rozwiązaniem tego problemu.

Stworzenie przestrzeni coworkingowej wymaga przemyślenia i uwagi. Potrzebne są meble biurowe, które są elastyczne i innowacyjne, a jednocześnie wygodne i dostosowane do potrzeb wszystkich. Wystrój powinien być inspirujący, a organizacja przestrzeni przemyślana tak, aby zapewnić wszystkim dużo miejsca do poruszania się.

O przyszłości pracy biurowej dyskutuje się od dawna, a elastyczne formy pracy nie są niczym nowym. Być może zainteresowanie tym modelem pracy wzrosło w związku z pandemią, ale i tak rosło ono już wiele lat wcześniej. Nie wiadomo, czy model ten przejmie władzę i stanie się przyszłością pracy biurowej, ale szanse na to, że stanie się to w ciągu najbliższych kilku lat, wydają się mało prawdopodobne.

Wiele osób nadal lubi chodzić do pracy i siedzieć przy biurku ze swoimi kolegami, i dla tych osób musi to pozostać wyborem. Oczywiście pracownicy, którzy chcą pracować zdalnie, również muszą mieć taką możliwość. Być może czeka nas więc przyszłość pracy hybrydowej - możliwość wyboru".


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij