Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Jak pracować mądrzej - nie ciężej w 2017 r.

Paulina Wójcik
wrz 3 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Aby odnieść sukces w biznesie w dzisiejszych czasach, trzeba wiedzieć, jak pracować mądrzej, zamiast pracować ciężej. Możesz stać się ekspertem w tym zakresie, przyjmując mądrzejsze sposoby pracy w środowisku zawodowym i trzymając się ich. Niektóre z nich zostaną wyróżnione poniżej.

SMART Tip 1: pozbądź się wszystkich rozpraszaczy

Czy masz tendencję do łatwego rozpraszania się? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to czas wprowadzić trochę dyscypliny do swojego życia w godzinach pracy. W dzisiejszych czasach głównym źródłem rozproszenia uwagi są media społecznościowe, więc dołóż wszelkich starań, aby wyłączyć się z nich, gdy jesteś w pracy. Może to być nawet świetny pomysł, aby pójść o krok dalej i wylogować się ze swoich kont Social Media przed rozpoczęciem dnia pracy.

Podobnie, jeśli chcesz być bardziej produktywny, warto ograniczyć korzystanie z telefonów komórkowych w godzinach pracy. Nie ma wątpliwości, że telefony komórkowe stały się niezwykle uzależniającym nawykiem, ale jeśli będziesz miał do nich dostęp tylko w czasie przerwy, zaoszczędzisz wiele cennego czasu.

Pracuj mądrze - bądź wydajny i kontroluj się

SMART Tip 2: dobrze się zorganizuj

Szanse na dotrzymanie terminów na czas i bycie zaradnym pracownikiem są większe, gdy jesteś bardziej zorganizowany. Organizację można osiągnąć na wiele sposobów. Możesz na przykład lepiej zorganizować swoje meble biurowe, dbając o porządek na biurku przy każdej okazji w ciągu tygodnia. W końcu uporządkowane biurko to uporządkowany umysł. Ta zasada dotyczy każdego, niezależnie od statusu zawodowego. Czy jesteś prezesem dużej organizacji z drogim, ale niechlujnym szklanym biurkiem? Jeśli tak, to nadszedł czas na szybką metamorfozę biurka.

Alternatywnie, jest to również mądry pomysł, aby jak najlepiej wykorzystać swoje rozwiązania przechowywania w biurze. Pracownicy mogą na przykład mieć czystsze biurko, odkładając wszystkie swoje ważne pliki z przeszłości do wyznaczonych szafek biurowych.

Pracuj mądrze - bądź zorganizowany

Rada SMART 3: rób regularne przerwy

Niektórzy ludzie często ulegają złudnemu wrażeniu, że stając się pracoholikami, którzy są stale przyklejeni do swoich ekranów, osiągną lepsze wyniki. To oczywiście nie jest prawdą, zwłaszcza że wiele organizacji na całym świecie odkryło, że pracownicy są bardziej kreatywni i produktywni, kiedy robią sobie przerwy od codziennych zadań.

Jeśli siedzisz przy biurku przez dłuższy czas, dlaczego nie odejść od niego w różnych momentach dnia i nie skorzystać ze strefy przerw?

Pracuj mądrze - bądź zrelaksowany

Podsumowanie:

Oczywiste jest, że istnieje wiele sposobów, aby pracownicy zaczęli pracować bardziej inteligentnie, jeśli jeszcze tego nie robią. Krótko mówiąc, to jakość pracy jest ważniejsza niż jej ilość. Kluczem do prowadzenia bardziej inteligentnego życia zawodowego jest bycie wydajnym, kontrolującym, zorganizowanym i bezstresowym. Jeśli nie robisz wszystkich powyższych rzeczy, to czas na poważne zmiany.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij