Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

6 sposobów na okazanie uznania w Dniu Pracownika Administracji

Michał Kubicki
lut 27 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Dzień Profesjonalistów Administracji przypada w tym roku w środę, 24 kwietnia. Jest to dzień, w którym większość dyrektorów i właścicieli firm zgodzi się, że należy okazać uznanie naszemu personelowi pomocniczemu, ale co dokładnie powinniśmy zrobić, aby okazać nasze uznanie?

Lata temu człowiek o imieniu Harry F. Klemfuss dostrzegł potrzebę większej liczby sekretarek w miejscu pracy. Zdał sobie również sprawę, że stały się one instrumentalne dla siły roboczej, ale nie było tony uznania tego faktu. Tak więc w 1952 roku stworzył Narodowy Dzień Sekretarek, aby okazać uznanie i zachęcić więcej kobiet (oczywiście dzisiaj to mężczyźni i kobiety, a nie tylko sekretarki) do zostania sekretarkami.

Z biegiem lat, wraz z rozwojem zawodów związanych z administracją, Narodowy Dzień Sekretarek został zmieniony na Dzień Pracowników Administracji. Obecnie dzień ten obchodzony jest nie tylko przez sekretarki, ale również przez asystentki administracyjne, asystentki zarządu, recepcjonistki i innych pracowników administracyjnych.

Podczas gdy wszyscy staramy się jak najlepiej, aby zapewnić, że ci, którzy pomagają nam odnieść sukces w biznesie na co dzień, wiedzą, że są warte swojej wagi w złocie, czasami z projektów, terminów i dni, które szybko zamieniają się w dni, tygodnie i miesiące minęły, nie zawsze możemy być najlepsi w robieniu tego.

Nie ma się jednak co martwić, jeśli czujesz, że ostatnio trochę się zagalopowałeś w komunikowaniu, jak bardzo ich cenisz. Zebraliśmy razem 6 sposobów, w jaki możesz pokazać swoim pracownikom administracyjnym, że ich doceniasz.

1-Daj im pół dnia wolnego-Ponieważ Dzień Pracownika Administracyjnego nie jest dniem, w którym miejsce pracy jest faktycznie zamknięte, danie pracownikowi pół dnia wolnego jest dla niego świetnym sposobem na nagrodzenie go za jego nieustanną, ciężką pracę. Oczywiście w zależności od wielkości firmy i ich obowiązków służbowych, trzeba będzie rozważyć, czy jest to wykonalne dla Ciebie, czy nie.

Rozważ również zrobienie czegoś konkretnego, aby przejść wraz z zasłużonego czasu wolnego, nawet jeśli jest to tak proste, jak kwiaty lub jakiś gadżet.

2-Zabierz ich na lunch-Może nie można dać im dzień wolny, ale wszyscy musimy jeść, prawda? Dowiedz się, jakie są ich ulubione rodzaje żywności, zablokuj dłuższą przerwę na lunch, abyś nie był spieszony i znajdź miłą restaurację, która serwuje takie rodzaje żywności, jakie lubią.

3 - Stwórz stronę uznania-Być może nawet więcej niż darmowe rzeczy, ludzie chcą być uznane za ich ciężką pracę. Rzuć stronę w górę na swojej stronie internetowej podsumowując wartość dodaną do Twojej firmy z ich zdjęciem. Można nawet po prostu użyć strony blogu, aby to zrobić, a następnie wypchnąć go do swoich mediów społecznościowych. Bonus jest to miłe dla Twojej społeczności, aby zobaczyć, że dbasz o swoich pracowników, i że masz, że inni przyczyniają się do rentowności firmy.

Ponownie, byłoby miło, aby również dać coś namacalnego. W zależności od budżetu, ipad mini i tablety są popularne wybory dla techy prezent i jest coś, co będzie rzeczywiście korzystać i naprawdę docenić.

4-Ulepsz ich układ siedzeń-Nie mówię, żeby kupić im narożne biuro z widokiem na miasto, ale wydać trochę pieniędzy na ładne, wygodne krzesło biurowe, które sprawi, że siedzenie przed ekranem przez cały dzień będzie łatwiejsze, to zarówno funkcjonalny prezent, jak i coś, co na pewno docenią. Sprawdź nasz wybór krzeseł biurowych aby znaleźć coś, co będzie pasowało do stylu Twojego biura i spodoba się Twojej asystentce administracyjnej! Dodatkowo, upewnienie się, że krzesło jest ergonomiczne może faktycznie zmniejszyć liczbę dni straconych z powodu dolegliwości takich jak ból pleców i szyi!

5-Kosze prezentowe-Jeśli uważasz, że masz całkiem niezłą orientację w tym, co lubi Twój asystent administracyjny, zamów lub skompletuj dla niego kosz prezentowy. Możesz wypełnić go kilkoma ich ulubionymi przekąskami, kawami lub herbatami, być może ładniejszymi materiałami biurowymi niż te, które zazwyczaj kupuje firma, a także wrzucić kilka mniejszych kart podarunkowych do placówek znajdujących się w pobliżu, które lubią chwytać na lunch. To wszystko są rzeczy, które pokazują, że je doceniasz, ale są to również rzeczy, które mogą mieć dla biura, aby życie było nieco łatwiejsze i przyjemniejsze. Dodatkowo, sprawi to, że poczują się dobrze, że zwracasz uwagę na ich upodobania.

6-Masaż-Co jest lepszym sposobem, aby powiedzieć, że wiem, że ciężko pracujesz, niż dać prezent specjalnie, aby pomóc zrelaksować się i odstresować. Zwłaszcza, że twój asystent administracyjny prawdopodobnie spędza sporo czasu na komputerze i na pewno ma napięcie zbudowane z tego w ich szyi i ramionach.

Jeśli masz większy personel administracyjny ze względu na wielkość firmy, może to być bardziej ekonomiczne, aby catering obiad w biurze i mają masażysta przyjść zrobić masaże krzesła. Można przedłużyć czas lunchu, aby upewnić się, że mają wystarczająco dużo czasu na jedzenie i masaż krzesła w przed powrotem do swoich biurek.

Wszyscy chcemy, aby nasi pracownicy administracyjni wiedzieli, że nam zależy, rozumiemy jak ciężko dla nas pracują i wiemy, że zwracamy uwagę na to, kim są jako osoby, a nie tylko na to, co mogą dla nas zrobić. Nie chodzi o to, że nie chcemy robić rzeczy, aby to przekazać, ale czasami po prostu trudno jest wymyślić rzeczy, które im się spodobają i które będą cenić. Mam nadzieję, że jeden z tych 6 sposobów na okazanie uznania w Dniu Pracownika Administracji jest dla Ciebie odpowiedni.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij