Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Projekt biura redukujący zakłócenia spowodowane hałasem

Paulina Wójcik
mar 17 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jeśli chcesz, aby projekt Twojego biura ułatwiał wydajną pracę na wysokim poziomie, zmniejszenie poziomu hałasu i obniżenie głośności jest kluczowe. Nadmierny hałas rozprasza uwagę w każdym miejscu, w tym w szpitalach i hotelach, a nie tylko w środowisku biurowym. Hałas jest nieunikniony, ale nie musi mieć negatywnego wpływu na wyniki finansowe firmy. Jedno z badań wykazało, że zmniejszenie hałasu w biurze prowadzi do poprawy koncentracji pracowników o 48%, zmniejszenia liczby popełnianych błędów o 10%, a nawet zmniejszenia stresu o 27%.

Rozważ poniższe wskazówki dotyczące projektowania biur, aby zredukować hałas w Twoim środowisku pracy. Dodatkowo, proszę rozważyć dotarcie do Edwards & Hill, aby pomóc Ci zaprojektować i zainstalować wydajne ustawienia biurowe.

Układ biura

Układ otwartego biura wydawał się świetnym pomysłem, dopóki pracownicy nie odkryli, jak bardzo rozpraszał ich wizualnie i akustycznie. Praca we wspólnej przestrzeni nie każdemu odpowiada. Czasami ludzie potrzebują oddzielnych stanowisk pracy, aby móc się skupić i wykonać pracę wysokiej jakości. Warto rozważyć zmianę układu otwartego biura i zastosowanie panelowych ścianek działowych, które zapewnią pracownikom nieco więcej prywatności i będą pełnić funkcję dźwiękochłonną, redukując hałas. Alternatywnie, można przejść na projekt biura opartego na aktywności. Taki projekt wymaga wydzielenia w biurze stref do spokojniejszej pracy indywidualnej lub głośniejszej współpracy i dyskusji.

Sufity, ściany, podłogi

Wyłożenie wnętrza biura materiałami i wykładzinami redukującymi hałas pomaga w kontroli dźwięku. Różne materiały odbijają, pochłaniają lub rozpraszają dźwięk w całym pomieszczeniu. Zaczynając od góry, można zainstalować stylowe, ale funkcjonalne przegrody dźwiękowe, które pochłaniają pogłos hałasu. Wiszące elementy ścienne wykonane z różnych materiałów wpływają na to, w jaki sposób hałas przemieszcza się w pomieszczeniu lub dociera z innych części budynku. Ogólnie rzecz biorąc, panele ścienne lub izolacja pomagają zmniejszyć hałas. Wykładziny dywanowe są popularnym wyborem do pokrycia podłóg betonowych, które nie wywołują echa. Miększe luksusowe płytki winylowe dostępne są w wielu różnych stylach, zachowując przy tym trwałość. Ten materiał również ładnie pochłania dźwięk.

Meble

Ilość mebli i ich rozmieszczenie wpływa na percepcję hałasu przez ludzi, jak również. Umeblowanie projektu biura z wysokim oparciem, siedzeniami z tkaniny może fizycznie zablokować niektóre otaczające hałasy, aby pracownicy mogli skupić się na swoich zadaniach i projektach. Budki telefoniczne są również doskonałym dodatkiem. Ludzie mogą prowadzić rozmowy telefoniczne w obudowach, aby nie rozpraszać innych swoją rozmową. 

Maskowanie dźwięków

Zamiast zachęcać pracowników do przynoszenia do pracy słuchawek z redukcją szumów (co mogą robić na własną rękę), można włączyć do wystroju biura maski dźwiękowe. Zamiast redukować hałas wokół siebie, maskowanie dźwięków wzmacnia inne naturalne lub sztuczne dźwięki w pomieszczeniu, aby zagłuszyć bardziej rozpraszające odgłosy. Podnosząc poziom hałasu w tle, sprawia, że podsłuchane rozmowy są mniej zrozumiałe, mniej prawdopodobne jest, że ktoś za nimi podąży, a tym samym mniej prawdopodobne jest, że będą rozpraszać.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij