Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Top 4 problemy związane z pracą biurową na wiosnę

Paulina Wójcik
wrz 21 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Kiedy nadchodzi wiosna, każdy ma na myśli cieplejsze temperatury i długie wieczory. Wiosna to wspaniały czas, który daje poczucie odrodzenia i zmian, ale może również przynieść kilka niepożądanych wyzwań w pracy biurowej.

Dobrą wiadomością jest to, że poprzez zrozumienie tych potencjalnych problemów, można obejść wszelkie wyzwania, które pojawiają się na Twojej drodze. Chociaż wiosna nie jest tak trudna jak lato czy zima, są pewne szczegóły, o których należy pamiętać.

Wiosna to sezon na alergie

Kiedy drzewa i kwiaty zaczynają kwitnąć, pojawiają się również alergie. Choć nigdy nie uda się całkowicie wyeliminować tego problemu, możesz pomóc swoim pracownikom, którzy zmagają się z alergiami, zapewniając im jak największą czystość.

Upewnij się, że wykonujesz głębokie sprzątanie wraz z nadejściem wiosny i pozostań na szczycie przez cały czas. Możesz również dodać kilka roślin biurowych, ponieważ niektóre rodzaje są znane z tego, że pomagają zmniejszyć alergie i oczyszczają powietrze.

Upewnij się, że wszelkie dywany są głęboko czyszczone i że biurka są również całkowicie oczyszczone w dół. Sprawdź tę infografikę, która daje kilka przydatnych wskazówek dla dobrego wiosennego czyszczenia biura.

Źródło - https://www.officedepot.com/l/ideas-center/find-solutions/office-spring-cleaning-checklist

Temperatury zaczynają rosnąć

Pogoda podczas sezonu wiosennego może być trochę nieprzewidywalna, ale często zdarzają się bardzo ciepłe dni. Wentylacja biura jest więc bardzo ważna.

O tej porze roku nie jest zazwyczaj tak gorąco, aby wymagać klimatyzacji pracującej przez cały czas. Dlaczego więc nie pozwolić Matce Naturze pomóc poprzez otwarcie okien i wpuszczenie świeżego powietrza. Nie tylko pomoże to w kontroli temperatury, ale świeże powietrze jest również znane z tego, że pomaga zwiększyć produktywność, a tym samym dobrą jakość pracy.

Pragnienie zmian

Nie jest niczym niezwykłym, że o tej porze roku ludzie zaczynają odczuwać dręczące uczucie, że chcą coś zmienić. Być może jest to cała idea wiosny, która dotyczy transformacji i odrodzenia.

Aby zatrzymać obecnych pracowników i pomóc im poczuć się zainspirowanymi i zmotywowanymi, upewnij się, że dajesz im regularne wyzwania i utrzymujesz pracę tak interesującą, jak to tylko możliwe. To może być dobry moment, aby poprosić każdego, kto chce mieć dodatkową odpowiedzialność, aby się zgłosił.

Zmiany w zakresie ubioru/ uniformu

O ile w Twoim biurze nie ma żadnych regulacji dotyczących dress code'u, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest złagodzenie nieco wytycznych, aby ludzie mogli czuć się bardziej komfortowo podczas dni spędzonych przy swoich biurowych krzesłach.

Wiosna to wspaniała pora roku i możesz uczynić ją również produktywną, jeśli skorzystasz z naszych rad.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij