Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Jak urządzić wspólny pokój dla chłopca i dziewczynki?

Justyna Węgrzyn
maj 12 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Pomysł na pokój dziecięcy

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwe, gdyż pełni on jednocześnie funkcję sypialni, bawialni i garderoby. Jeszcze trudniej jest, gdy pokój dzieli rodzeństwo, zwłaszcza brat z siostrą. Na szczęście w sposób kreatywny można urządzić ich pokój, który będzie pomysłowy i jednocześnie praktyczny. Podpowiadamy jak to zrobić.

Pokój dla chłopca i dziewczynki - łóżka 

W przypadku małych dzieci łatwo jest stworzyć przytulny pokoik. Podstawę stanowią przede wszystkim łóżka. Dla małych dzieci mogą być to łóżeczka turystyczne. Łatwo je złożyć, a na noc rozstawić. Dla starszych dzieci sprawdzą się klasyczne łóżka - model tapczanika. By zaoszczędzić przestrzeń, najlepszym wyborem będą łóżka piętrowe, które są zarówno modne, jak i praktyczne.

Pokój dla chłopca i dziewczynki - aranżacje 

Pokój dziecięcy może stać się torem przeszkód, jeśli nie zapewnisz dzieciom miejsca na zabawki. Ponieważ w pokoju będzie toczyć się walka robotów i samochodów z lalkami i misiami, należy rozdzielić zabawki i umieścić je po stronie właściciela. Przydatne są pojemniki i wiszące kosze na zabawki. Dobrze jest wygospodarować jedną przestrzeń dla wspólnych zabawek. Świetny do tego jest otwarty regał, gdzie możecie ustawić książki, gry planszowe czy puzzle. Drobne zabawki można włożyć do pojemników i ustawić je na półce.

Pokój dla rodzeństwa

Pokój dla chłopca i dziewczynki - razem a jednak osobno

Starsze dzieci potrzebują własnej przestrzeni, zwłaszcza półki, komody czy biurka. Rodzeństwo, mimo, że mieszka razem, powinno mieć oddzielne szafki na ubrania (szczególnie na bieliznę) i biurka. Biurka można wykorzystać do stworzenia kącików, wymyślonych przez dzieci. Postawcie je przy przeciwległych ścianach, a dzieci niech dobiorą własne dodatki. Chłopcy wybiorą inne lampki czy krzesła niż dziewczynki.

Jak pomalować pokój dla chłopca i dziewczynki?

Wielu rodziców zastanawia się, jaki kolor ścian wybrać do pokoju rodzeństwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór koloru przez dzieci. Wybrały dwa różne? Żaden problem! Podzielcie pokój na dwa bieguny – jeden dla chłopca, drugi dla dziewczynki. Po obu stronach rozstawcie wybrane przez nich biurka, łóżka i pojemniki na zabawki. Ściany pomalujcie kolorem, który każde z nich wybrało. Częste połączenia to błękit z różem oraz zieloni z fioletem.

Gdy dzieci są miłośnikami jakiejś bajki lub sportu, zawieście na ścianie plakaty. Dobrym pomysłem jest fototapeta, podkreślająca osobowość dziecka. Jeżeli pokój jest wąski i długi, nie dzielcie go wzdłuż, lecz w poprzek. W ten sposób uzyskacie dwa mniejsze, autonomiczne pokoiki. Możecie rozdzielić je niskim regałem na książki lub gipsową, niską ścianką, gdzie postawicie lampkę lub projektor.

Praktyczne dodatki

Także dodatki i akcesoria podkreślą przestrzeń każdego z dzieci. Zacznijcie od łóżek - ciekawej narzuty, poduszek oraz pościeli. Modne są zwłaszcza te z nadrukami postaci z bajek Disneya. Nie trzeba majątku, aby udekorować dziecięcy pokój. Wykorzystajcie prace, które tworzą na zajęciach plastycznych. W okresie świąt sprawdzą się jako dekoracje, ponadto będą napawały dzieci dumą.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij