Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

JAK WYBIERAĆ ROZMIARY MEBLI

Paulina Wójcik
wrz 10 2020


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Przy projektowaniu pokoju dziecięcego może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Nawet po zmierzeniu pokoju, łatwo jest wątpić w to, co będzie pasowało, a raczej co będzie pasowało najlepiej. Wymyśliliśmy kilka ważnych - często pomijanych - elementów do rozważenia.

Wysokość sufitu

Właściwy mebel zależy od wszystkich wymiarów pomieszczenia - nie tylko od długości i szerokości. Jeśli zastanawiasz się nad łóżkiem piętrowym lub loftowym, zwróć uwagę na to, ile masz do dyspozycji przestrzeni pionowej. Twój sufit musi być wysoki dosyć zapewniać 33 do 36 cali przestrzeń między nim i wierzchołkiem lofted materac. Pokoje z niższymi sufitami powinny być wyposażone w niższe prycze i lofty, jak nasze łóżka piętrowe Lolo i Cabin, które są 64 cale wysokości 8 cali krótsze niż typowe łóżko piętrowe lub strychowe.

Pasaż świetlny

Po ustaleniu, czy sufit jest odpowiednią wysokością dla pełnej wysokości strychu lub pryczy, ważne jest, aby zastanowić się, jak światło przechodzi do pomieszczenia. Źle umieszczone łóżko może zasłaniać okna, tworząc przyciemnione pomieszczenie. Nasze niestandardowe łóżka projektujemy z wycięciami, które pozwalają na przepuszczanie światła w odpowiednich miejscach, tak aby ani łóżko, ani okno nie kolidowały z ogólnym projektem.

Poprzez ruch uliczny

Wąski pokój wymaga wąskich mebli: jeśli nie jesteś pewien, czy możesz zmieścić w nim pełnowymiarowe łóżko, jest szansa, że nie możesz. Wydaje się to proste, ale musisz być w stanie wygodnie przejść przez każdy pokój-kids' lub inaczej. Nowy Jork jest pełen wąskich przestrzeni; wyposażenie tych pokoi wymaga starannego rozważenia. Czasami rozwiązaniem jest niestandardowe, wąskie, podwójne łóżko, które dobrze sprawdza się w pokojach dziecięcych i gościnnych. Nasze niestandardowe wąskie łóżka są o 7 cali węższe niż zwykłe łóżka bliźniacze, co może oznaczać różnicę między naturalnym poruszaniem się po pokoju, a przeciskaniem się przez niego.

Zakątki i Crannies

Stare budynki są pełne dziwnych zakamarków, kawałków muru, które wjeżdżają lub wyjeżdżają, wysokich, dekoracyjnych form bazowych i wszelkich innych małych, ale znaczących przeszkód. Dokładne pomiary oznaczają wszystko, gdy mamy do czynienia z ciasnymi przestrzeniami. Jeden cal może być różnicą między znalezieniem łóżka lub półki, która pasuje, a znalezieniem siebie z meblami, które nie działają. Upewnij się, że Twoje obliczenia uwzględniają dziwactwa, wgniecenia i dekoracyjne krawędzie pomieszczenia i postaraj się wykorzystać każdy zakamarek, jaki tylko możesz.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij