Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Białe meble w pokoju dziecięcym – jaki kolor ścian?

Paulina Wójcik
kwi 20 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wystrój pokoju dziecięcego

W pokojach dziecięcych rodzice bardzo często decydują się na drewniane meble w kolorze białym, zwłaszcza kiedy mają do czynienia z pokojem dziewczynki. Jaki kolor ścian pasuje do takich klasycznie prezentujących się mebli dla dzieci?

Okazuje się, że wybór białych mebli do pokoju dziecięcego to strzał w dziesiątkę. Wynika to z faktu, że w tej sytuacji nie ma najmniejszego problemu z wyborem koloru farby do ścian. Do bieli pasują bowiem idealnie zarówno delikatne pastele, jak i barwy bardziej intensywne i wyraziste.

Kolor ścian do białych mebli 

Wiele dziewczynek w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym ubóstwia kolor różowy w każdej odsłonie. Nawet ci rodzice, którzy nie przepadają za tym odcieniem powinni pozwolić dziecku na wybór jego ulubionego koloru. Wprawdzie dziecięcy pokój z białymi, drewnianymi meblami i różowymi ścianami może prezentować się na pierwszy rzut oka mdło, ale te barwy pasują do siebie i nie gryzą się ze sobą. Jednak jeśli pociecha wcale nie upiera się przy kolorze różowym, to warto podsunąć jej inne, także bardzo ciekawe połączenia kolorystyczne. Białe meble zawsze świetnie wyglądają na tle ścian żółtych czy zielonych. Poza tym pokój dziecięcy w kolorze zieleni na pewno nie sprawa wrażenia mdłego i przesłodzonego.

Wybór mebli dziecięcych

Poza tym warto pamiętać, że białe meble doskonale prezentują się również w pokojach, które pomalowane są na różne odcienie koloru niebieskiego. W tym przypadku można postawić zarówno na intensywny turkus, jak i na delikatny błękit. Komplety utrzymanie w tym kolorze ładnie komponują się też ze ścianami fioletowymi czy liliowymi. Tak naprawdę w zasadzie każdy kolor ścian pasuje do bieli,  a więc pole do popisu dla rodziców i dziecka jest w tym przypadku naprawdę spore. Wybór innej kolorystyki mebli jest więc sporym ograniczeniem podczas urządzania pokoju dla dziecka.

Kolor ścian w pokoju dziecka 

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby raczej odpuścić sobie intensywne i mocne barwy w przypadku urządzania pokoju dla niemowlaka. U małych dzieci nadmiar bodźców nie jest bowiem wskazany i jeśli jest tylko taka możliwość, to trzeba tego unikać. Dla maluszków najlepsza jest biel lub pastele. Nieco bardziej poszaleć można już w przypadku dzieci starszych np. kilkulatków uczęszczających do przedszkola/. Wspólne wybieranie mebli czy farby do malowania ścian może być zresztą dla dziecka porą frajdą. W końcu każdy lubi mieć wpływ na to w jakim miejscu mieszka i spędza swój wolny czas. Nie można tej radości odbierać także maluchowi i to bez względu na jego gust.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij