Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Szafki na zabawki – pomysły

Paulina Wójcik
maj 18 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Przechowywanie zabawek

Mimo, że zawsze staramy się, aby zabawki naszych dzieci nie opuszczały ich pokoi, niemal bez przerwy pojawiają się one w każdym miejscu w domu. Często zastanawiamy się w jaki sposób znalazły się one w danym miejscu, ale zwykle nikt nie jest nam w stanie odpowiedzieć.

Z pewnością każda mama zastanawia się w jaki sposób można zapanować nad tym chaosem. Dobrym rozwiązaniem mogą być funkcjonalne szafki, ale które z nich będą najlepsze?

Niewysokie regały otwarte

Bardzo wiele pokojów dziecięcych jest obecnie wyposażonych w niskie regały, które są bardzo funkcjonalne, a do tego bezpieczne dla najmłodszych. Dzięki temu, iż nie są one wyposażone w drzwiczki, nawet maluch jest w stanie sięgnąć po wybrane zabawki i je odłożyć, a my nie martwimy się o to, że przytrzaśnie sobie paluszki. Wśród najpopularniejszych regałów należy wymienić te dwupoziomowe, które mogą mieć od 2 do 6 półek na każdym z nich. Tego typu mebel możemy kupić już za 200 złotych.

Szafki z koszami

Wszelkiego typu zabawki o mniejszych rozmiarach są zazwyczaj największą zmorą sprzątających je mam. Ułatwieniem mogą być szafki z koszami, do których szybko można wrzucić klocki czy piłki, rozrzucone po podłodze. Do tego, takie kosze występują w różnej kolorystyce, dzięki czemu łatwo dobierzemy takie, które wpasują się w kolorystykę pokoju naszego dziecka. Za taki mebel zapłacimy od 150 do 300 złotych.

Regały z pojemnikami

Regały z pojemnikami mają podobną funkcję jak wspomniane wcześniej kosze, jednak w tym przypadku pojemniki są plastikowe i są wyposażone w prowadnice, dzięki czemu można je swobodnie wysuwać. Występują w niższych wersjach, jak i tych schodkowych, w zależności od tego, jaki ich rodzaj lepiej wpasuje się w pokój dziecka. Pojemniki mają różną głębokość, przez co pomieszczą się w nich zarówno duże, jak i mniejsze zabawki. Podobnie jak kosze, występują one w różnych wersjach kolorystycznych.

Zabawki dziecięce

Zwykłe regały

Wysokie regały, węższa czy szersze, z półkami oraz szafkami, to wciąż bardzo ważny element wyposażenia pokojów dziecięcych. Jest to mebel, który z pewnością lepiej sprawdzi się, w pokojach nieco starszych dzieci, które będą w stanie sięgnąć nieco wyżej. Do takiego regału również można dobrać kosze czy pojemniki, w których zgromadzimy wszystkie drobne zabawki. Ciekawym rozwiązaniem są też regały z szufladami, w których można ukryć chociażby przybory szkolne.

Regały szkieletowe

Regały szkieletowe, które nie mają „pleców”, ale jedynie boki oraz półki, to również bardzo praktyczne rozwiązanie. Oprócz tego, że gwarantują one sporo miejsca na zabawki, książki czy inne rzeczy naszego dziecka, można je również postawić w różnych miejscach. Tradycyjnie pod ścianą, lub też prostopadle do niej, co pozwoli przedzielić pokój na pół, gdy mieszka w nim więcej niż jedno dziecko.

Półki z pomysłem

Wiszące półki mogą też świetnie się prezentować, jeśli zdecydujemy się na ich zawieszenie w asymetrii. Nie musi być ich dużo, wystarczą dwie lub trzy. Oczywiście ich kolor dobieramy do pozostałych elementów w pokoju, ale obecnie największą popularnością cieszą się te białe. Na takich półkach można ułożyć książki, pamiątki z wycieczek lub trofea za osiągnięcia sportowe czy naukowe. Świetnie prezentują się też półki w różnych ciekawych kształtach, jak chociażby drzewa.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij