Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Zmieniasz biuro? Dlaczego nie zrezygnować z papieru?

Michał Kubicki
maj 20 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jeśli zamierzasz zmienić cały wygląd swojego biura, to z pewnością jest to dobry moment, aby wprowadzić także inne zmiany?

Jednym z głównych celów zmian w biurze, niezależnie od tego, czy jest to remont, przebudowa czy zwykła zmiana wystroju, jest nie tylko poprawa jego wyglądu, ale także zwiększenie produktywności. Jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby to osiągnąć, od stworzenia elastycznej przestrzeni roboczej po usprawnienie technologii, ale co z rezygnacją z papieru?

Tak, to coś, o czym mówi się od wielu lat, ale niewielu firmom się to udało. Jednak w dzisiejszych czasach jesteśmy o wiele bardziej świadomi ekologicznie niż kiedykolwiek wcześniej, co sprawia, że w nadchodzących miesiącach lub latach coraz więcej firm może zacząć rezygnować z papieru.

Choć środowisko naturalne jest niezwykle ważnym aspektem, rezygnacja z papieru ma również inne zalety. Jeśli skupiamy się na wydajności, to z pewnością może ona pomóc w tym zakresie. W cyfrowym systemie przechowywania dokumentów o wiele łatwiej jest je znaleźć, a ponadto pozwala on zaoszczędzić miejsce, co oznacza, że pracownikom łatwiej będzie pracować w biurze.

Oczywiście rozpoczęcie podróży bez papieru może na początku wydawać się trudne. Aby to ułatwić, zapoznaj się z poniższą infografiką.

Źródło - https://tr.venngage.com/templates/infographics/paperless-workplace-process-nfographic-482be214-f9e4-4333-bfe2-8a15320f2868

Jeśli chodzi o wystrój biura, przejście na papierową formę pracy pomoże Ci zoptymalizować jego wygląd. Nie będzie potrzeby stosowania dużych rozwiązań do przechowywania dokumentów, co oznacza, że duże, nieestetyczne, metalowe szafy na dokumenty odejdą do przeszłości. Ilość zwolnionego miejsca będzie prawdopodobnie zaskakująca, a to sprawi, że biuro będzie wyglądało na znacznie większe. Usprawni to również Twoje działania i znacznie ułatwi pracę.

W tym miejscu pojawia się kwestia produktywności.

Fakt, że to czytasz, oznacza, że prawdopodobnie zastanawiasz się nad zmianą kilku rzeczy w swoim biurze. W takim przypadku warto rozważyć rezygnację z papieru. Korzyści przewyższają wysiłek, a kiedy już zaczniesz to robić, zauważysz, jak wielką różnicę to robi. Oczywiście możesz też spać spokojnie, wiedząc, że robisz coś pozytywnego dla naszej planety.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij