Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Biurko komputerowe: Przewodnik po stylach

Justyna Węgrzyn
mar 12 2021

Czy czujesz się przytłoczony ogromną liczbą opcji stylistycznych dostępnych w biurkach komputerowych? Jeśli nie masz już konkretny styl w umyśle przed rozpoczęciem zakupów, a następnie może mieć trudny czas zawężenia wyboru. Aby pomóc Ci zacząć, oto kompleksowa lista naszych najpopularniejszych stylów biurek komputerowych.

Tradycyjne. Tradycyjne biurka komputerowe styl polegać w dużej mierze na kolor i ozdobne elementy projektu. Większość tradycyjnych biurek są wykonane z laminatu lub forniru w ciemnych odcieniach drewna, takich jak wiśnia lub mahoń, choć jaśniejsze odcienie dębu są powszechne, jak również. Metalowe elementy są zazwyczaj ograniczone do okuć biurka, takich jak szuflady, i dramatyczne funkcje, takie jak rama obrazu fronty szuflad i formowanie korony są powszechne.

Współczesne. Współczesne biurka komputerowe łączą w sobie elementy zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego stylu. Tradycyjne cechy, takie jak bogate, ciemne kolory i nieporęczne sylwetki w połączeniu z nowoczesnymi szczegółami, takimi jak metalowe ramy i czysty, prosty projekt daje off wygląd, który uzupełnia większość biur dzisiaj.

Nowoczesne. Nowoczesne meble są eleganckie i proste. Często sportowe krzykliwe cechy, takie jak szklane blaty, chromowane ramy i jasne, jasne kolory, nowoczesne meble są znacznie bardziej czyste i opływowe niż ich odpowiedniki w tradycyjnym stylu. Podczas gdy tradycyjne i współczesne biurka zazwyczaj zawierają przechowywanie w sposób hutches i postumenty do segregowania, nowoczesne biurka są często tak proste, że nie mają żadnego przechowywania w ogóle.

Mid-Century Modern. Mid-century nowoczesne biurka komputerowe są vintage inspirowane projekty, które są zwykle wykonane z jakiegoś rodzaju drewna. Te retro biurka są zwykle związane z meblami z lat 50-tych i 60-tych. Mid-century nowoczesne biurka, jak nowoczesne biurka, również położyć nacisk na opływowy, czysty design, ale z większym naciskiem na naturalne elementy, takie jak drewno i kamień.

Rustykalne. Jeśli wolisz bardziej inspirowane krajem wzornictwo, to rustykalna stylistyka jest dla Ciebie. Rustykalne biurka komputerowe mają taki sam nacisk na naturalne elementy jak mid-century nowoczesne biurka, ale z mniejszą troską o ten czysty, elegancki wygląd. Rustykalne biurka są wykonane tak, aby wyglądały tak, jakby były ręcznie wyrzeźbione prosto z drzewa w lesie.

Industrialne. Przemysłowe biurka są podobne do rustykalnych biurek w tym, że często posiadają drewniane powierzchnie robocze, które wydają się być ręcznie robione. Różnica z przemysłowych biurek komputerowych jest ich wykorzystanie metalu. Ramy z galwanizowanej stali jest powszechnie spotykane na tego typu biurka, a przemysłowe biurka są czasami wykonane całkowicie z metalu, bez drewna w ogóle.

Coastal. Nadmorskie biurka komputerowe są dla ludzi, którzy kochają, że rustykalne, zużyte w wygląd, ale chcesz coś trochę bardziej nowoczesne. Nadmorskie biurka są typem mebli, które spodziewałbyś się zobaczyć w domu na plaży, i zazwyczaj są one wyposażone w białe lub jasne kolorowe wykończenie drewna. Te biurka są miękkie, kobiece biurka są powszechne do użytku w biurach domowych.

Glam. Glam biurka komputerowe są dla tych, którzy chcą się wyróżniać i złożyć oświadczenie. Jak sama nazwa wskazuje, te biurka są efektowne, wymagające uwagi od każdego, kto wchodzi do pokoju. Glam biurka komputerowe są zazwyczaj nowoczesne biurka komputerowe, które kopać go w górę notch, chwaląc luksusowe funkcje, takie jak lustrzane lub marmurkowe powierzchnie.

Udostępnij