Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Rozwiązywanie problemów z ogrzewaniem w miesiącach zimowych

Justyna Węgrzyn
wrz 18 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Gdy nadejdą letnie miesiące, warto zadbać o ciepłe i przytulne biuro, w którym pracownicy będą mogli spędzać czas.

Nie ma nic gorszego niż drżenie przez cały dzień przy biurku, czekając na powrót do domu. To także przepis na chorobę i bardzo niskie morale. Jako pracodawca, musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby pomóc w ogrzewaniu biura w sposób, który jest nie tylko odpowiedni, ale również wygodny dla wszystkich, a jednocześnie zapewnia jak najwięcej świeżego powietrza.

Może się to wydawać niemożliwe, ale tak nie jest.

Oto kilka wskazówek.

Wykorzystaj naturalne światło na swoją korzyść

Jeśli masz duże okna, w słoneczne dni oczyść przestrzeń wokół nich i pozwól, by szkło wytwarzało ciepło. W ten sposób zwiększysz ilość naturalnego światła w pomieszczeniu, a tym samym zwiększysz produktywność swoich pracowników.

Uszczelnij swoje okna

Jeśli masz szczeliny wokół krawędzi okien lub nie masz izolacji, teraz jest czas, aby to naprawić. Przeciągi mogą sprawić, że przestrzeń stanie się bardzo chłodna, a jeśli czyjeś biurko znajduje się blisko przeciągu, będzie odczuwać chłód przez cały dzień.

Pamiętaj, aby od czasu do czasu otworzyć okna

Choć otwieranie okien i wpuszczanie zimnego powietrza może wydawać się kontrproduktywne, pamiętaj, że wentylacja w budynkach biurowych zawsze najlepiej odbywa się w sposób naturalny. Nie musisz zostawiać ich otwartych na długo, po prostu podmuch świeżego powietrza co jakiś czas w ciągu dnia jest dobrym wyborem.

Trzymaj biurka i inne meble biurowe z dala od grzejników

Jeśli masz biurowe szafki do przechowywania lub inne rodzaje mebli biurowych przy ścianach, mogą one również blokować grzejniki. To może zatrzymać ciepłe powietrze od cyrkulacji wokół twojego biura. Przenieś się!

Ustaw ogrzewanie na timer

Możesz mieć pokusę, aby włączyć ogrzewanie i zostawić je na cały dzień, ale to tylko wysuszy powietrze i sprawi, że pokój będzie duszny. To nie jest najlepsza opcja dla produktywności! Zamiast tego ustaw ogrzewanie na timer, abyś mógł korzystać ze świeżego powietrza w przerwach między pracą.

Możesz również pomyśleć o przenośnych grzejnikach, jeśli Twoja przestrzeń jest duża i ludzie mają tendencję do częstego przemieszczania się.

Jeśli masz biurowy uniform lub dress code, możesz dodać do niego dodatkowe warstwy w miesiącach zimowych. Zimowa odzież biurowa może zrobić dużą różnicę w tym, jak ktoś jest wygodny podczas dni spędzonych na swoich krzesłach biurowych.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij