Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Komponenty dobrego krzesła biurowego

Michał Kubicki
mar 19 2021


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Kiedy jesteś w pracy, prawdopodobnie spędzasz większą jej część na swoim krześle. Oznacza to, że jeśli nie jest ono wysokiej jakości, spędzisz dużą część dnia w dyskomforcie. Podczas gdy zbyt długie siedzenie w nawet najwygodniejszym fotelu może mieć pewne negatywne skutki, ważne jest, aby wiedzieć, jakie elementy składają się na dobry fotel. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, szukając dobrego krzesła.

Oparcie

Oparcie krzesła jest jedną z jego najważniejszych cech, ponieważ jest odpowiedzialne za podparcie lędźwi. Jeśli Twoje krzesło ma słabe podparcie lędźwi, prawdopodobnie zauważysz problemy z postawą, a także problemy z szyją. Ergonomiczne krzesło biurowe z wysokim oparciem i odpowiednim podparciem szyi zdziała dla Ciebie cuda. Niezależnie od tego, jakie krzesło wybierzesz, upewnij się, że ma ono wyściełane plecy, które promują dobrą postawę. Twoja szyja i plecy będą Ci za to wdzięczne!

Siedzisko

Siedzenie na krześle z nieodpowiednim siedziskiem może również prowadzić do pewnych problemów. Upewnij się, że siedzisko jest wystarczająco szerokie dla Ciebie i że jest również podtrzymujące. Krzesło, które ma słabe siedzisko może negatywnie wpłynąć na Twoją postawę. Jeśli jest zbyt miękkie, będziesz zapadać się w fotelu, a jeśli jest zbyt twarde, będzie bardzo niewygodne do siedzenia. Upewnij się, że Twoje siedzisko jest dobrym połączeniem miękkości i twardości, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Ramiona

Ramiona krzesła biurowego są często pomijane, ale mogą odegrać ważną rolę w uczynieniu krzesła bardziej komfortowym. Niekoniecznie musisz mieć ramiona na krześle biurowym, aby było wygodne, więc pamiętaj o tym. W rzeczywistości możesz zdecydować się na krzesło biurowe bez ramion, aby zapewnić sobie więcej miejsca do poruszania ramionami. Możesz również kupić krzesło, które ma podłokietniki dla dodatkowego wsparcia. Jeśli Twoje krzesło ma ramiona, powinieneś upewnić się, że są one regulowane. Dzięki temu będziesz mieć większą swobodę w wyborze najlepszej dla siebie wysokości podłokietników.

Powody, dla których warto kupić ergonomiczne krzesło

Kiedy Ty i Twoi pracownicy pracujecie w pozycji siedzącej przez większą część dnia, posiadanie krzesła, które zapewnia odpowiednie wsparcie jest niezbędne. Wszyscy wiemy, że spędzanie zbyt dużej ilości czasu w pozycji siedzącej nie jest odpowiednie dla naszego zdrowia, ale odpowiednie meble biurowe mogą pomóc zminimalizować ryzyko w znacznym stopniu. Połączenie biurka do pracy siedzącej i stojącej oraz zapewnienie regularnych przerw w pracy to świetny sposób na złagodzenie problemów. Przejście na ergonomiczne krzesła to kolejny ważny ruch, który może uczynić Ciebie i Twoich pracowników szczęśliwszymi, zdrowszymi i wolnymi od ryzyka.

Obrażenia kosztują

Ergonomiczne meble mogą być kosztowne, zwłaszcza jeśli są wysokiej jakości, ale alternatywne rozwiązania są znacznie droższe. Każdego roku firmy w Stanach Zjednoczonych wypłacają miliony dolarów odszkodowań za urazy układu mięśniowo-szkieletowego w miejscu pracy spowodowane nieodpowiednimi meblami biurowymi. Stosując ergonomiczne rozwiązania, nie tylko ograniczasz wysokość wypłat, ale także skracasz czas wolny od pracy, który może być potrzebny Tobie i pracownikom z powodu bólu i urazów.

Idealne dopasowanie

Każde ciało jest inne, dlatego kupowanie jednego standardowego typu krzesła jest nieoptymalne. W zależności od wzrostu, wagi, wcześniejszych urazów i kształtu ciała, miejsca, w których będziesz potrzebował dodatkowego wsparcia i wygody, będą się różnić w zależności od osoby. Prawidłowe krzesło ergonomiczne będzie miało opcje dostosowywania, które pozwolą Ci zmienić je tak, aby pasowało do Twoich potrzeb.

Podparcie pleców

Jednym z najważniejszych aspektów każdej konstrukcji krzesła ergonomicznego jest odpowiednie podparcie kręgosłupa i pleców, zapewniające komfort przez cały dzień. Szczególnie ważne jest wsparcie odcinka lędźwiowego, ponieważ jest to najważniejsze miejsce, w którym nie można odczuwać bólu. Ból dolnej części pleców jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych u osób dorosłych, a dzięki zapewnieniu wystarczającego i elastycznego podparcia lędźwiowego na krzesłach można znacznie ograniczyć ten problem. Ważne jest, aby pamiętać, że kiedy Ty i Twoi pracownicy jesteście wolni od bólu i czują się komfortowo, będziecie w stanie lepiej wykonywać swoją pracę!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij