Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Styl shabby chic dla dziecięcego pokoju

Justyna Węgrzyn
kwi 23 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Stylowy pokój dziecięcy

Shabby chic to doskonała propozycja dla każdego, kto szuka ciekawego stylu do swoich wnętrz. Obfituje on w wiele uczuć – jest przede wszystkim bardzo nostalgiczny i romantyczny. Może sprawdzić się doskonale w pomieszczeniach dla dorosłych, ale równie ciekawe efekty uzyskamy wprowadzając go w pokoju dziecięcym. Nie jest to propozycja jedynie dla dziewczynek, bowiem również chłopcy mogą czuć się w nim naprawdę dobrze.

Styl chabby chic powinien wziąć pod uwagę każdy, kto szuka ciekawych rozwiązań do pokoju swojego dziecka. Stanowi on doskonałe połączenie stonowanej elegancji oraz silnych uczuć i wielkiej energii. Daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Do najważniejszych cech charakterystycznych należą do przedmioty i meble, które sprawiają wrażenie nieco zużytych, ale jednocześnie bardzo trwałych. Warto zatem dowiedzieć się, w jaki sposób można wprowadzić taki styl we własnych wnętrzach.

Kolorystyka i wzornictwo

Kolorystyka w takim stylu powinna być jasna. Biel i inne, bardziej rozświetlone kolory sprawdzają się tu idealnie. Takie kolory świetnie pasują także do niewinnego i ciepłego charakteru naszych pociech. Dodatkowo pokój pomalowany w takich barwach staje się bardziej przestronny optycznie, a zarazem bardziej przytulny. Biel doskonale współgra z wieloma kolorami i dodatkami, dzięki czemu zapewniamy sobie w taki sposób szerokie możliwości jeśli chodzi o późniejsze urządzanie takiego pomieszczenia. Jeśli chodzi o wzornictwo, to w takim pomieszczeniu najlepsze będą proste i klasyczne rozwiązania. Wskazane są wszelkiego rodzaju pasy i kraty. Piękną ozdobę stanowią też motywy kwiatowe.

Jakie oświetlenie wybrać?

W takim stylu powinny dominować rzeczy, które całą swoją istotą przypominają nam o przeszłości, która już minęła. Unikajmy raczej nowocześniejszych materiałów, które zburzą całkowicie nasz nastrój. O wiele lepszą propozycja będzie tu klasyczny, tradycyjny żyrandol z pięknymi kryształami. Nie można jednak z nim przesadzić, bowiem jeśli wybierzemy coś zbyt wielkiego, to zbyt mocno zdominuje on całe pomieszczenie i efekt nie będzie zbyt dobry.

Elementy pokoju dziecięcego

Meble

Podstawą całego tego stylu są klasyczne białe meble. Ciekawym dodatkiem do ich wyglądu są przetarcia czy nawet niewielkie pęknięcia w kilku miejscach, które pokazują, że służą nam one od wielu lat. Posiadanie starych, zużytych mebli nie jest oczywiście koniecznością. Równie dobrze możemy zdecydować się na coś nowego, ucharakteryzowanego w ten sposób. Ważne jest tylko to, aby nie wyglądały one zbyt nowocześnie i nawiązywały bardziej do stylu retro.

Jakie dekoracje wybrać?

Wzory w stylu shabby chic powinny być delikatne i zwiewne. Lepiej nie decydować się tu na mocne rozwiązania, które mogłyby zbyt mocno zdominować całe pomieszczenie. Kiedy nasze dziecko będzie już dostatecznie duże aby korzystać z takich rzeczy, wspaniałą ozdobą wnętrza staną się poduszki i kołdra z ciekawymi wzorami. To właśnie łóżko jest jednym z centralnych punktów takiego pomieszczenia, i to na nim powinny koncentrować się najważniejsze ozdoby.

Oprócz tego istnieje wiele innych ozdób, które doskonale sprawdzają się w tym stylu. Szczególnie polecane są niewielkie, ozdobne ramki na zdjęcia i obrazki. Same zabawki dla dziecka również mogą być wykonane w stylu retro, przynajmniej niektóre – takie jak pluszaki.

Projektując pokój w stylu shabby chic powinniśmy brać pod uwagę wszystkie delikatne i subtelne rozwiązania. Jest to wnętrze niezwykle spokojne i romantyczne. Przy odpowiednim zastosowaniu się do zasad tego stylu, można w nim stworzyć naprawdę magiczny, wyjątkowy pokój dla swojego dziecka.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij