Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Styl marynistyczny w pokoju dla dziecka

Justyna Węgrzyn
maj 16 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

umeblowanie pokoju dziecka

Pokój dla dziecka w stylu marynarskim 

Jeśli ktoś szuka dobrego pomysłu na urządzenie dziecięcego pokoju, to styl marynistyczny może być dla niego ciekawą propozycją. Taki styl mocno pobudza wyobraźnię i przywodzi na myśl dalekie krainy, podróże i niezwykłych bohaterów z morskich opowieści. Od razu wzbudza w nas chęć przeżywania przygód i odkrywania nieznanych lądów. Warto więc zapoznać się z nim bliżej i dowiedzieć się, jak poprawnie wprowadzić go we wnętrzu.

Zabierając się za urządzanie pokoju dla dziecka zawsze trzeba być przygotowanym na dość skomplikowane zadanie. Dzieci mają tu dość szczególne wymagania. Stworzony przez nas pokój musi być jednocześnie miejscem radosnym i bajkowym, jak i takim, które sprzyja nauce i skupieniu. Styl marynistyczny doskonale łączy w sobie te dwie cechy. Ozdoby nawiązujące do żeglarstwa i dalekich, morskich wypraw rozbudzają wyobraźnię dziecka i sprawiają, że czują się one w takim pokoju jak w prawdziwej bajce. Równocześnie zastosowane tu kolory sprzyjają skupieniu i zapewniają spokój.

Pokój dla dziecka - ściany

Najbardziej oczywistym wyborem są tutaj barwy kojarzące się z morzem i piratami. Wbrew pozorom, nie jest to tylko biel i błękit, choć te kolory odgrywają tu ważną rolę. Ważną rolę w stylu marynistycznym odgrywają beże i czerwienie w różnych odcieniach. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić tu ze zbyt żywymi kolorami, bowiem w dużej ilości mogą one całkowicie zdominować wnętrze. Najlepiej jest zastosować je w formie dodatków i ozdób, zaś na podstawowe barwy wybrać coś jaśniejszego – beż, biel lub błękit. Pomieszczenie stanie się dzięki temu zarówno bardziej żywe, jak i przestronne i świeże. Na białym tle świetnie będą prezentowały się najróżniejsze ozdoby i dodatkowe wzorki, wykonane właśnie w ciemniejszych kolorach.

Pokój dla dziecka - inspiracje meblowe 

Meble dziecięce muszą różnić się nieco od tych standardowych, z których korzystamy w innych pomieszczeniach w domu. Przede wszystkim należy zwracać tu uwagę na bezpieczeństwo – meble muszą być przystosowane do wieku naszych dzieci oraz do niebezpiecznych zachowań, typowych dla takich maluchów. Do tego trzeba pamiętać o wszystkich czynnościach, jakie wykonuje się w pokoju dziecięcym. Dzieci potrzebują mebli zarówno do zabawy, spania, wypoczynku i nauki. Dobrze również wybrać takie modele, które posiadają odpowiednio wiele różnych schowków i pojemników na drobiazgi.

Jeśli chodzi o sam wygląd, to w stylu marynistycznym najlepiej sprawdzają się meble drewniane w naturalnym kolorze. Można również wybrać pomalowane na biało, które świetnie wpasują się w kolor ścian.

pokój dla dziecka

Ozdoby na okna

Zasłony albo rolety będą tu świetną propozycją, zwłaszcza jeśli całe ściany są pomalowane na biało. Oczywiście, warto zdecydować się na takie, które swoim wyglądem będą pasowały do stylu marynistycznego. Z marynarzami najczęściej kojarzą się paski, zwykle w kolorze niebieskim lub granatowym. Ciekawą ozdobą będą też wzory z motywami takimi jak kotwica, morskie fale czy statki.

Jak udekorować pokój dziecka? 

Istnieje wiele różnych ozdób, które doskonale sprawdzą się w stylu marynistycznym. Powinny one nawiązywać do motywów marynarki i morskich podróży. Świetną propozycją są naklejki na ścianę, przedstawiające stare, żeglujące statki lub piratów. Nawet mniejsze motywy, takie jak kotwice czy ryby sprawdzą się tu bardzo dobrze. Niektóre gałki i uchwyty w meblach mogą mieć kształt koła sterowego ze statku.

Jeśli tylko się postaramy, to styl marynistyczny pozwoli nam na stworzenie naprawdę ciekawych wnętrz. Jego zaletą jest to, że daje on ogromne możliwości jeśli chodzi o dobór kolorystyki i ozdób.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij