Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Jakie meble dla dzieci? Wybieramy mebelki do pokoju dziecinnego - część II

Michał Kubicki
maj 4 2017


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Meble dziecięce

Meble dziecięce dla dwulatka

W pokoju dziecka w tym wieku dobrze sprawdzą się meble flexible, nazywane również kombajnami. Używając tych samych mebli można zmienić aranżację pokoju dostosowując go tym samym do gustu dziecka. Na rynku dostępne są meble wykonane z płyty MDF oraz meble drewniane, które co prawda są sporo droższe, jednakże są bardzo trwałe.

Aranżując pokój dla dwulatka należy pamiętać o tym, by zapewnić dziecku łóżko, które będzie wygodne, lecz również bezpieczne, wyposażone w barierki, które z czasem będzie można zdemontować. Przydatnymi meblami są także szafa lub komoda na ubrania, warto kupić także skrzynię na zabawki. Dobrym pomysłem jest zakup krzesła oraz stolika dostosowanego do wzrostu malca, na którym będzie mógł rysować, czy wykonywać innego rodzaju prace plastyczne.Dziecięcy pokój warto podzielić na strefy, dzięki czemu łatwiej będzie utrzymać w nim porządek, wpłynie to dobrze również na bezpieczeństwo dziecka.  

Meble dziecięce dla 5 latka 

Przed zakupem mebli dla pięcioletniego dziecka warto sobie uzmysłowić, że dziecko wkrótce pójdzie do szkoły. Dobrze w takim razie kupić odpowiednio duże biurko, dostosowane do wzrostu krzesło, a także zadbać o to, by biurko miało dostęp do dużej ilości światła. To właśnie tam dziecko będzie malowało, a z czasem zacznie odrabiać prace domowe. Idealnym rozwiązaniem jest zakup biurka z możliwością regulowania wysokości blatu.

Ważny jest także dobór szafek, gdzie zostaną umieszczone zabawki, a później przybory oraz książki szkolne. W pokoju pięciolatka ważnym elementem jest również szafa lub komoda na ubrania.

Kolorystyka pokoju pięcioletniego dziecka powinna być bogata, ponieważ wpłynie to pozytywnie na rozwój jego wyobraźni. Nie można zapominać także o tym, że najważniejszą kwestią jest, aby dziecko czuło się w swoim pokoju dobrze i bezpiecznie. Warto podzielić pokój malca na trzy strefy: zabawy, nauki oraz wypoczynku. Dobrze sprawdzą się meble typu flexible.

Pokój dla dziecka

Nie należy zapominać także o tym jak ważną rolę pełni odpowiednie dobranie łóżka. Dobrze zdecydować się na łóżko mające wymiary: 90 x 180, 90 x 200 lub 120 x 200. Dzięki temu dziecko będzie mieć zagwarantowany wygodny sen, dodatkowo nie będzie konieczności stosunkowo szybkiej wymiany łóżka. Dobrze sprawdzającym się rozwiązaniem jest łóżko z dolną szufladą na pościel, którą można z łatwością wysunąć. W sklepach można znaleźć łóżka tematyczne, które wyglądają np. jak wyścigówka. To rozwiązanie efektowne, jednakże konieczna może okazać się dosyć szybka wymiana mebla, ponieważ dziecko z niego wyrośnie, lub taki design po prostu mu się znudzi.

Meble dziecięce dla 10 latka

Meble dla nastolatków  muszą być przede wszystkim funkcjonalne. W tym okresie należy zrezygnować z wzornictwa typowego dla kilkulatków i zastąpić go bardziej dorosłymi meblami. Warto kupić solidne oraz wygodne krzesło lub fotel – mebel musi być dopasowany do wzrostu nastolatka. Kolejnym ważnym elementem pokoju nastolatka jest biurko. Blat musi być odpowiednio duży, nie można zapominać o dobrym oświetleniu przestrzeni do pracy. Dzięki temu nauka oraz odrabianie prac domowych będą komfortowe.

Warto zadbać o dużą ilość szafek i półek, czyli miejsce, w którym nastolatek będzie przechowywał swoje szkolne przybory oraz inne rzeczy. Nie można zapomnieć także o dużej szafie na ubrania. Nastolatkowie zwracają dużą uwagę na wystrój swojego pokoju, zatem należy urządzać go wspólnie z pociechą, by mieć pewność, że meble będą trafiać w jego gust.

Meble dziecięce dla dziewczynki

Dużą popularnością cieszą się obecnie meble w pastelowych kolorach – dominują  róż, fiolet, biel, szarość, a także błękit. W pokoju kilkulatki dobrze sprawdzą się meble w intensywnych kolorach, natomiast starszym dziewczynkom do gustu bardziej przypadną nieco bardziej stonowane kolory.

Meble dziecięce dla chłopca

Kupując meble dla chłopca warto kierować się jego zainteresowaniami. Często meble do pokoju chłopięcego nawiązują do samochodów czy piłki nożnej. Również w przypadku chłopców działa zasada, według której warto kupić meble w intensywnych kolorach dla mniejszego dziecka, natomiast w przypadku starszego chłopca lepiej zdecydować się na kolory bardziej stonowane.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij