Meble do biura - aranżacje, pomysły i inspiracje

Korzyści wynikające z zastosowania modułowych mebli biurowych

Justyna Węgrzyn
kwi 28 2022


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Z biegiem czasu obserwujemy, że coraz więcej biur skłania się ku bardziej elastycznemu stylowi pracy. Może to oznaczać oferowanie pracownikom różnych godzin pracy, współpracę z freelancerami i zlecanie trudnych zadań osobom o określonych umiejętnościach lub po prostu zmianę wystroju biura. Jednym ze stylów, który staje się coraz bardziej popularny, jest biuro modułowe.

Ten typ biura ma wady i zalety, ale chodzi o to, aby móc iść z duchem czasu i oferuje firmom dużą elastyczność. Modułowe meble biurowe są eleganckie, nowoczesne i można je dostosować. Zostały wykonane na zamówienie i dobrane tak, aby pasowały do projektu biura i spełniały potrzeby wykonywanej w nim pracy. Dostosowanie do indywidualnych potrzeb jest oczywiście zaletą numer jeden, co oznacza, że pasują do miejsca pracy, ale istnieje kilka innych korzyści z wyboru mebli biurowych, które są bardziej modułowe w naturze.

Po pierwsze jednak, czym dokładnie jest biuro modułowe?

Biuro modułowe to termin używany do opisania biura, które można dowolnie przenosić i zmieniać. Istnieje kilka części, które można wymieniać i które składają się na całość. Na przykład, można mieć kilka stanowisk pracy, które można połączyć, aby stworzyć gniazdo do pracy zespołowej, lub można zmienić elementy, aby stworzyć spokojniejsze środowisko. Biura modułowe są elastyczne i efektywne kosztowo. W sumie jest to dobry pomysł na biznes.

Sprawdźmy te korzyści nieco bardziej szczegółowo.

Ruchomość i mobilność

Modułowe biurka i krzesła są wykonane z lekkich materiałów, ale mimo to charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na zmianę biura, przeniesienie lokalizacji lub ogólną zmianę wystroju, nie będziesz musiał kupować nowych mebli za każdym razem, a przenoszenie rzeczy nie będzie stanowiło wielkiego wstrząsu. Nie będziesz musiał zatrudniać zespołu, aby to wszystko zmienić. To wszystko składa się na oszczędność kosztów, a mobilność mebli modułowych jest kluczową zaletą, którą wiele firm uważa za bardzo atrakcyjną.

Wygląda jak trzeba

Wiemy, że pozory są wszystkim, jeśli chodzi o wywieranie właściwego wrażenia na osobach postronnych, zwłaszcza jeśli od czasu do czasu witasz w swoim biurze klientów i kontrahentów. Posiadając wysokiej jakości meble modułowe, sprawiasz właściwe wrażenie na odwiedzających Cię osobach. Jak już wspomnieliśmy, w biznesie pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Luksusowe meble biurowe nie muszą być duże i nieporęczne, a posiadanie lekkich, wydajnych mebli modułowych w tej niszy pokaże, że Twoja firma jest pewna tego, co robi i jak działa. Zasadniczo, ten typ mebli biurowych jest profesjonalny przez duże P. Można również łatwo zmienić wygląd, wykonując tylko kilka ruchów i zmian tu i tam.

Jest elastyczny

Modułowe meble biurowe są bardzo elastyczne w stosunku do potrzeb, niezależnie od tego, czy mówimy o przechowywaniu w biurze, czy o większych biurkach. Wspomnieliśmy już, że można je przemieszczać o wiele łatwiej niż tradycyjne meble, ale to tylko część zalet. Możesz z łatwością zmienić wygląd swojego biura, ponieważ meble modułowe mają elegancki, nowoczesny wygląd w standardzie. Przed chwilą mówiliśmy o tym, że meble modułowe wyglądają estetycznie i przyciągają klientów, ale w dzisiejszym świecie biznesu, w którym panuje ostra konkurencja, jest to niezwykle ważne.

Biurko można łatwo zaadaptować do obszaru współpracy, krzesło można łatwo przenieść do obszaru recepcji i nie będzie ono wyglądać nie na miejscu. Oznacza to, że zaoszczędzisz pieniądze na przyszłych przeprowadzkach i zmianach wystroju biura! Wiele biur decyduje się na sezonowe wymiany i przeprowadzki, ponieważ zapobiega to stagnacji i pomaga zachować świeżość umysłu.

Komfort pracowników na pierwszym miejscu

Modułowe meble biurowe zapewniają pracownikom wygodne i atrakcyjne miejsce do pracy. Pracownik, któremu podoba się otoczenie, który czuje się komfortowo w miejscu pracy, zawsze wykorzysta swój potencjał i wykona lepszą pracę niż ktoś, kto nie lubi biura, czuje się w nim zamknięty lub nie czuje się komfortowo przy biurku czy w fotelu.

W biurze może być wielu różnych pracowników: ci, którzy lubią pracować w ciszy, ci, którzy lubią współpracować i być głośni, oraz ci, którzy lubią robić obie te rzeczy. W takim przypadku inwestycja w modułowe meble biurowe może ułatwić poruszanie się po projekcie. Można stworzyć boksy i kabiny do pracy w ciszy i do wykonywania zadań, można też stworzyć miejsca do współpracy z dużymi biurkami i otwartymi przestrzeniami, w których trzeba przeprowadzić burzę mózgów. Zasadniczo możesz zaspokoić potrzeby swoich pracowników i postawić ich na pierwszym miejscu.

Oszczędność pieniędzy

Wszystkie powyższe korzyści przekładają się na efektywność kosztową. Dlaczego? Ponieważ nie musisz ciągle zmieniać i kupować, nie musisz ciągle uzupełniać zestawu mebli, bo już je masz, wystarczy, że będziesz je przestawiać i wykazać się kreatywnością.

Elastyczność i trwałość modułowych mebli biurowych oznacza, że firmy mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy na wystroju biura, niezależnie od tego, czy mówimy o krzesłach dla kadry kierowniczej, meblach recepcyjnych czy zwykłych biurkach biurowych. Nastrój biura może być zmieniany bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów, atmosfera w pomieszczeniu może być łatwo dostosowana do zmieniających się praktyk pracy, a pracownicy, którzy potrzebują cichszej przestrzeni, mogą liczyć na swobodę i komfort, aby jak najlepiej wykonywać swoją pracę.

Czy Twoja firma jest gotowa na przejście na modułowe meble biurowe? Powyższe korzyści z pewnością powinny pokazać, jak korzystne może to być posunięcie, a pomimo początkowych kosztów, od tego momentu koszty związane z aranżacją biura są minimalne.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Udostępnij